zerdeçalın faydaları

Zayıflamak İçin Zerdeçal Tüketin!

Zerdeçal günümüzde rengiyle tanınan ve son zamanlarda şifasıyla bilinmeye başlanan bir bitkidir. Zerdeçal baharatının içerisine mineral ve vitaminler bulunmaktadır. Bulunan bu mineral ve vitaminlerin miktarları oldukça azdır. Zerdeçalın faydaları asıl olarak kökleri kurutulduktan sonra toz halindeyken ortaya çıkmaktadır. Zerdeçalı kıymetli yapan madde ise kurkumun maddesidir. Zerdeçalın faydaları arasında en dikkat çekici olan sağlıklı kilo vermeyi sağlaması ve hazmı kolaylaştırarak vücudu rahatlatmasıdır.

Doğanın Mucizesi Zerdeçalın Faydaları

Zerdeçalın faydaları oldukça fazladır. Kansere karşı direnç oluşturmasıyla da dikkat çekmektedir. Tümör üzerinde hem durdurucu hem de yavaşlatıcı bir doğal tedavi yöntemi oluşturmaktadır. Kanserin yanında vücut üzerinde oluşabilecek AIDS ve HIV gibi virüsleri de vücuttan uzaklaştırmaktadır.

Zerdeçal faydaları:

 • Zerdeçal tek başına veya beraberinde karabiber ile birlikte verildiğinde kan şekeri ve kan yağlarının düşürülmesine yardımcı olmaktadır.
 • Zerdeçal sindirime yardımcı olan safra üretimini artırır. Toplumda sık görülen hazımsızlık yakınmalarını ve mide ekşimesini azaltır.
 • Zerdeçal ilerleyen yaşta eklem ağrılarının azaltılmasında yardımcı olabilir.
 • Zerdeçal damar kireçlenmesine neden olan kötü kolesterol olan LDL’ nin düşürülmesine destek olur.
 • Vücutta kan enfeksiyonlarına neden olan toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
 • Karaciğer sağlığını koruyan bileşen ve maddeler içerir.
 • Kolesterolü dengelemeye yardımcı olur.

Aynı zamanda bireysel beslenme danışmanlığı olarak tavsiye edilen zerdeçal zayıflama konusunda da bire bir olarak gösterilmektedir. Aklınıza takılacak olan zerdeçal zayıflatır mı sorusunun cevabını da bu sayede bulmuş oluyorsunuz.

Zerdeçal Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Zerdeçal nerelerde kullanılmalıdır sorusuna cevap aslında tam olarak yoktur çünkü vücudun bütün bölümlerinde hemen hemen kullanılmaktadır. Kimi zaman iltihap önleyici olarak kullanılan zerdeçal kimi zamanda bağışıklık sistemine destek olacak şekilde kullanılmaktadır. Vücutta ki sistemleri de kolaylaştıran zerdeçal nasıl kullanılır sorusunun cevabını da vermiş bulunuyor. Zerdeçal, vücut içerisinde oluşan birçok problemi kökünde çözerek en azından da yavaşlatarak çözmeye çalışmaktadır. Zerdeçal nasıl kullanılır şeklinde soruların sorulara en iyi cevap kurutulmuş ve toz halinde olanı vücut için daha yararlıdır, denmelidir.

 • Süte karıştırıp lezzetli ve aromalı bir içecek elde edebilirsiniz.
 • Köri sosu yapabilirsiniz.
 • Salatalara ince dilimleyebilirsiniz.
 • Smoothies yapabilirsiniz.
 • Zerdeçal turşusu yapabilirsiniz.

bireysel beslenme danışmanlığı

Zerdeçalın Yan Etkileri

Her besinin yararlı tarafları olduğu gibi kötü tarafları da bulunmaktadır. Çokça kullanıldığı zaman bazı özellikleri ters tepmektedir. Zerdeçalın yan etkileri; safra kesesi problemleri, mide ve sindirim problemleri, bazı bölgelerde kanama, nükseden karaciğer sorunlarıdır. Her besinde olduğu gibi zerdeçal tüketirken de dikkatli olunması gereken bir nokta vardır. Elbette zerdeçal oldukça faydalı besindir. Ancak oldukça bilinçli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Dozunda tüketilmeyen her yiyecek vücuda zarar vermektedir.

Zerdeçal İle Sağlıklı Kilo Verme

Pek çok birey zerdeçalın sağlık bir şekilde zayıflattığını bilmemektedir. Danıştığınız diyetisyen sayesinde zerdeçalın yer aldığı diyetlerle birlikte vücuttaki yağları hızlı bir şekilde yakarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün olmaktadır.

zerdeçalın faydaları

Zerdeçal Tüketimi Yaparken Dikkat Edilecekler

Zerdeçal tüketimi yapmadan önce zerdeçalın faydaları nelerdir sorusunun cevaplarını öğrenmeli ve zerdeçalı besinlerimizle ya da besinlerimizden önce olacak şekilde tüketmeliyiz. Zerdeçalı tüketmenin bir sürü yolları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi sabahları kahvaltıda yapmış olduğunuz omlete zerdeçal ekleyerek sağlıklı bir besine dönüştürebilirsiniz. Akşam yemeğinde yemiş olduğunuz sebze veya tavuk çorbası daha lezzetli olacaktır. Sabah kahvaltıda yiyeceğiniz sütlü bal zerdeçal ile daha lezzetli olacaktır.

Sağlıklı zayıflamak ve doğru besinlerle beslenmek için diyetisyen ücretleri hakkında bilgi alabilir ve sizin için doğru diyetisyeni tercih edebilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: