zayiflatan besinler

Zayıflatan Besinler – Yağ Yakan 10 Yiyecek

Diyet yapanlar ya da kilo vermek isteyenler, zayıflatan besinlere ve baharatlara karşı oldukça ilgilidirler. Hatta hangi çayın nelere yaradığını, kilo verdiren yiyeceklerin nasıl pişirilmesi gerektiğini bilirler. Bilmeyenler içinse zayıflatan besinler ve yağ yakan mucizevi 10 yiyecek sayfamızda yer alıyor. Dilerseniz bu yiyecekleri diyet listelerinize ekleyebilir ve zayıflama serüveninize dahil edebilirsiniz.

Zayıflatan besinler arasında en bilinenler:

bireysel beslenme danışmanlığı

 • Kivi

1 adet kivide 46 kalori bulunuyor. Zayıflatan besinler arasında ilk sıralarda yer alan kiviyi günde 3 öğün yiyerek iştahınızı kapatabilir ve kilo verebilirsiniz. Sindirimi rahatlatıcı özelliği olan kivi sayesinde sağlıklı beslenirsiniz. Diyetisyen önerilerinde de yer alan kiviyi gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

 • Yoğurt

Zayıflatan yiyecekler arasında severek tüketeceğiniz bir besin var: Yoğurt! Yağ yakmayı da hızlandıran yoğurt sayesinde aynı zamanda vücudunuzun ihtiyacı olan kalsiyum ve proteini de karşılayabilirsiniz. Her öğünde yoğurt tüketmek sağlıklı şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır.

 • Yeşil çay

Özellikle Çin’de tüketilen yeşil çay, sağlıklı yaşamı da beraberinde getiriyor. Kilo vermeyi kolaylaştıran yeşil çayın vücudu incelttiği, selülitleri azalttığı ve vücut direncini artırdığı biliniyor. Metabolizmayı da hızlandıran yeşil çay, zayıflatan besinler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Günde 2 – 3 bardak tüketilmesi diyetisyenler tarafından öneriliyor. Yağ yakan besinler arasında yer alan yeşil çayı mutlaka tüketin…

 • Yulaf

Hızlı zayıflatan besinler arasında yer alan yulaf, demir, selenyum, manganez, çinko, E vitamini ve diğer B grubu vitaminlerini içermektedir. Posa ve antioksidan özelliği sayesinde tokluk hissinin uzun sürmesini sağlar.

 • Greyfurt

Zayıflatan besinler listemizde yer alan greyfurt, metabolizmayı hızlandırıyor, vücut direncini artırıyor. Yağ yakan yiyecekler arasındaki greyfurt, mevsiminde tüketildiğinde daha yararlı oluyor.

 • Brokoli

Lif ve C vitamini deposu olan brokoli ayrıca kilo vermeye yarayan kalsiyum içeriyor ve hazmı kolaylaştırıyor. Özellikle kış aylarında bol bol brokoli yiyin…

Kilo verdiren besinler sayesinde yağlarınızı yakabilir ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Zayıflatan yiyecekler, sizlere yıllardır hayalini kurduğunuz görünümü kazandırabilir.

Yağ Yakan 10 Yiyecek İle Tanışın!

Zayıflayan yiyeceklerin yanında yağ yakan besinler tüketildiğinde daha güçlü bir etki yaratılmış oluyor. Menülerinize ekleyeceğiniz yağ yakan yiyecekler ile daha hızlı zayıflamanız mümkün oluyor.

İşte yağ yakan 10 yiyecek:

 1. Çilek: Çilek vücutta yağ yakımını hızlandıran, lif ve antioksidan etkisinin yüksek olması nedeniyle her gün 1-2 avuç kadar tüketilebilecek bir meyvedir. Hızlı zayıflama ve sağlıklı yaşamayı destekler. Kilo verdiren besinler arasında keyifle tüketeceğiniz çilek sayesinde güzel bir vücuda kavuşabilirsiniz.
 2. Ananas: C vitamini ve yağ yakıcı etkisiyle metabolizmayı hızlandıran besinlerdendir. Günde 2 dilim ananas tüketmek metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımı için yeterlidir.
 3. Badem: Yağ yakan yiyecekler arasında olan badem içerdiği mineraller ve vitaminler ile dengeli kilo kaybını sağlamaktadır. Günde 1 avuç kadar badem tüketmek göbek bölgesindeki yağların da yakılmasını desteklemektedir. Ayrıca tok tutan yiyecekler listesinde de bulunan bademi gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.
 4. Maydanoz: Vücuttaki fazla suyun atılmasına yardım eden ve ödem önleyici bir özelliğe sahip olan maydanoz, yağ yakan besinler arasında kolayca bulacağınız sebzelerdendir.
 5. Yumurta: Yağ yakan yiyecekler arasındaki yumurta, aynı zamanda kas yapımını da destekler. Tok tutucu özelliği olan yumurta, açlık krizlerinin de önüne geçer. Özellikle kahvaltıda tüketilmesi gerekir.
 6. Zeytinyağı: Yağ yakan yiyecekler ve hızlı zayıflatan besinler arasında yerini hep koruyan zeytinyağı, kolesterolü düşürür ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Obezite, kanser, kalp hastalıkları, yüksek kan basıncı ile savaşır.
 7. Fasulye: Yapılan bir araştırmada, 35 obez insan sekiz haftalığına içlerinden biri fasulye bakımından zengin olan dört diyete tabi tutulmuştur. Kiloları, vücut kompozisyonları, kolesterol seviyeleri ve metabolik oranları yaptıkları diyet öncesi ve sonrası olarak ölçülmüştür. Fasulye açısından zengin olan diyeti uygulayan grupta sekiz haftanın sonucunda önemli derecede yağ kaybı, daha düşük kolesterol, daha düşük kan basıncı ve daha yüksek enerji üretimi oranı gibi sağlık açısından gelişmeler görülmüştür.
 8. Süt: Süt ve yoğurt, protein, kalsiyum, fosfor, riboflavin ve B12 vitamini olmak üzere birçok vitamin ve mineral bakımından zengindir. Her gün düzenli süt içenlerin yağ yakımı daha fazla olacaktır.
 9. Limon: Yağ yakan besin olan limonun günde 1 adet tüketilmesi sağlıklıdır. Yemeklerinize ve salatanıza katacağınız limon suyu da kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.
 10. Somon: Somon ve omega-3 içeren diğer balıklar vücutta kalori yakılmasından sorumlu “leptin” hormonu seviyesini yükseltir. Dolayısıyla hızlı yağ yakarsınız. Zayıflatan besinler arasındaki somonu haftada 1 kez tüketmenizde yarar var.

Sağlıklı ve dengeli beslenirken aynı zamanda hızlı kilo vermek ve yağlarınızı yakmak istiyorsanız yukarıdaki zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan besinleri tüketmelisiniz. Diyetisyenler tarafından önerilen yağ yakan yiyecekler ile güvenli bir şekilde zayıflarsınız.

Size özel beslenme listeleri ve diyet programları için de Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz…

 

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: