zayıflamaya yardımcı baharatlar

Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar – Kilo Verdiren Baharat

Zayıflamak için her yolu deneyenlerdenseniz şimdiki önerilerimiz tam size göre! Zayıflamaya yardımcı baharatlar sayesinde diyetlerinizi ve zayıflama serüveninizi destekleyebilirsiniz.

Yemeklerinizde kullanacağınız, ara öğünlerinizde yer açacağınız zayıflatan baharatlar ile kilo vermeniz daha kolay olacak.

Kilo vermeye yardımcı baharatlar şanslıyız ki ülkemizde bol bol bulunuyor. Her biri birbirinden lezzetli ve etkili baharatlar belli gruplara ayrılıyor. Kilo verdiren baharatlar sınıflandırıldığında karşımıza söyle bir tablo çıkıyor:

Yaprak ve sebze baharatlar (Zayıflamaya yardımcı baharatlar): Kırmızıbiber, yeşilbiber, süs biberi, nane, dereotu, tere, kekik, maydanoz vb.

Kök baharatlar (Zayıflatan baharatlar): Çöven otu, salep, sarımsak vb.

Meyve ve tohum baharatlar (Kilo vermeye yardımcı baharatlar): Rezene, çörekotu, kişnil, hardal, vanilya, karabiber, hindistan cevizi, kimyon, yenibahar, mahlep, sumak, anason, kuş üzümü vb.

Çiçek ve Dal baharatlar (Kilo verdiren baharatlar): Tarçın, karanfil, ıhlamur

Antimikrobiyal baharatlar (Zayıflamaya yardımcı baharatlar): Sarımsak, hardal, kekik, kırmızı biber, tarçın karanfil, yenibahar

Antioksidatif baharatlar (Zayıflatan baharatlar): Biberiye, adaçayı, kekik, sumak, karanfil

Gaz söktürücü baharat: Anason

Kuvvet verici baharat: Çemenotu

Kilo verdiren baharatlar, kullanım amacına göre her derde deva oluyor. Ödem söktürüyor, yağ yakıyor, rahatlatıyor, huzurlu bir uyku ve dinç bir vücut vaat ediyor. Sağlıklı zayıflamak isteyenler için mükemmel bir çözüm oluyor.

bireysel beslenme danışmanlığı

Kilo verirken tüketmeniz gereken baharatların faydaları

Zayıflatan baharatlar aynı zamanda farklı sorunlarınızın da çözümü oluyor. Kilo vermeye yardımcı baharatlar, metabolizma sorunlarından bağışıklık sistemi hastalıklarına kadar her şeye çare sunuyor.

 • Karabiber: Zayıflamaya yardımcı baharatlar arasında olan karabiber, sindirime yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır.
 • Kimyon: Güçlü bir demir kaynağı olan kimyon, vücuda enerji vermesinin yanında sindirime de yardımcı olur.
 • Tarçın: Zayıflatan baharatlar arasında yer alan tarçın, kan şekeri seviyesini düzenler, tokluk hissi yaratır.
 • Kırmızıbiber: Kilo vermeye yardımcı baharatlar içerisinde etkisini en hızlı gösterenlerden olan kırmızıbiber, metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır.
 • Zencefil: Yağ yaktıran bir diğer baharat olan zencefil, bağışıklık sistemini güçlendirir ve mikropları öldürerek vücuda direnç kazandırır.
 • Zerdeçal: Zayıflamaya yardımcı baharat olan zerdeçal, sindirim sorunları ve eklem ağrıları için kullanılır. Metabolizmanın harcadığı enerji miktarını arttırır ve yağın sindirim sistemi tarafından işlenmesini kolaylaştırır.
 • Tere tohumu: Zayıflatan baharatlar arasındaki tere tohumu, metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel kişilerde daha verimli çalışmasını sağlar.
 • Karanfil: Toksin atmaya yardımcı olan karanfil, kilo verdiren baharatlar arasındadır.
 • Kekik: Zayıflatan baharat kekik, kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Özellikle kekik suyu olarak tüketildiğinde yağ metabolizması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
 • Wasabe: Japonlara özgü baharatlardan yapılan bir acıdır. Metabolizmayı canlandırır ve hızlandırır.
 • Mercan Köşk: Sindirmeye yardımcı olan mercan köşk diyet yemeklerinde kullanılabilir.

Zayıflamaya yardımcı baharatlar ile siz de sağlıklı bir zayıflama sürecine girebilirsiniz. Kilo verirken yemeklerinize bu baharatları katarak hem lezzetli hem de dengeli beslenebilirsiniz. Diyetisyenler tarafından onaylanan baharatları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: