Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 44
Diyetisyen Misin?

Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Herkesin Denediği Ama Tek Başına Hiçbir İşe Yaramayan 8 Sözde Zayıflama Yöntemi

Vazgeçemedikleri Ritüelleri İle Fit ve Genç Kalmayı Başaran Ünlü Girişimciler

Adından söz ettiren girişimlerin lideri olmak kolay değil elbette. Başarılı bir girişimci olmak ve bu girişimleri devam ettirmek için hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olmak gerekiyor. Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları, onların bu günlere gelmesinde etkili oluyor.

Türkiye’nin ve dünyanın başarılı girişimcileri, sağlıklı alışkanlıkları ve zinde görünümleriyle dikkat çekiyor. Peki bu şekilde görünmek için nelere dikkat ediyorlar? Nasıl besleniyorlar? Hangi sporları yapıyorlar? Ünlü girişimcilerin alışkanlıkları ve gençlere tavsiyelerini gelin, birlikte inceleyelim…

1. Yeşil Çay

Faydası olmayan zayıflama yöntemleri listemizde ilk sırada yeşil çay var. Aslında yeşil çay, güçlü bir antioksidan olduğu ve metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamaya gerçekten yardımcı oluyor.

Ancak siz yeşil çay içiyorum diyerek sağlıksız beslenmeye devam ederseniz metabolizmanızın aynı hızda çalışacağını söylemek zor olacak. Sözde zayıflama yöntemleri arasında bilinçsiz yeşil çay tüketimi de var.

2. Pul Biberli, Naneli Yoğurt

Göbek eritmenin en hızlı yolu olduğu söylenen pul biberli naneli yoğurt da sözde zayıflama yöntemleri arasında en zahmetsiz olanlardandır. Bütün sabah programlarında mutlaka tarifi verilen bu yoğurt kürü de tek başına etkili olmayacak elbette.

Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız spor yapmanız şart. Sözde zayıflama yöntemleri boşa vakit harcamanıza neden olabilir.

<

3. Alkali Su

PH dengesini düzelten alkali suyun kalori yaktığına dair kanıtlar var ancak vücudumuzun ph değerini alkaliye çevirmek vücudumuzdaki asit hücrelerimize zarar veriyor. Önemli olan dengeyi sağlamak.

Dolayısıyla alkali diyet yöntemlerinin diyetisyen kontrolü dışında yapılmaması gerekiyor. Sözde zayıflama yöntemleri kontrolsüz uygulanırsa zararlı olacaktır.

4. Kaynatılmış Maydanoz Suyu

Sözde zayıflama yöntemleri listemizde vazgeçilmezler arasında olan kaynatılmış maydanoz suyu da var. Maydanoz suyu detoks etkisi yaratıyor ve vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor.

Bir nevi idrar sökücü etkisi de olduğu için kişi tartıda zayıfladığını görebilir. Ancak tek başına uygulandığında yağ yakıcı etkisi olduğunu söylemek zor.

5. Yeşil Kahve

İçerdiği kafein nedeniyle kilo verdirdiği söylenen ve son yıllarda popüler olan yeşil kahvenin aslında çok bir etkisi yok. Bu kahvenin kalori yakabilmesi için günde en az 7 bardak içilmesi gerekiyor ki 4 bardaktan sonra kahvenin insana zarar verdiği düşünülürse baya bir risk taşıdığı söylenebilir.

Siz siz olun, diyetisyeninize danışmadan bu tarz sözde zayıflama yöntemleri ve önerilerini denemeyin.

6. Streç Film

Faydasız kilo verme yöntemleri arasında olan streç film, özellikle spor yapanlar tarafından kullanılıyor. Terlemeye katkısı olduğu söylenen streç filmin biraz rahatsız edici olduğu ve aşırı su kaybına neden olduğu unutulmamalı.

Bu nedenle tek başına kalıcı bir yarar göstermesinden söz edemeyebiliriz.

7. Acı biber

Acı biberin içerisinde oksijen tüketimini arttırarak metabolizmayı hızlandıran kasaisin maddesi yer alıyor. Sözde zayıflama yöntemleri arasında olan acı biber düzenli diyet ve spor yapmadan kalıcı bir etki bırakmayacak maalesef.

Yediklerinize acı biber atmayın demiyoruz ancak spor yapmayı da ihmal etmeyin lütfen.

8. Maden Suyu ve Yoğurt

Tok tutan ve sindirimi kolaylaştıran maden suyuna yoğurt karıştırarak zayıflama amaçlı kullananların sayısı oldukça fazla. Maden suyunun sindirimi kolaylaştırması ve minerallerinin insan vücuduna katkısı bilinen bir gerçek ama yağlarınızı yakacağı konusunda garanti veremiyoruz.

Siz yine de diyetisyenlerle iletişime geçerek kendinize uygun beslenme programı edinseniz daha iyi olacak.

Listemizdeki gibi pek çok sözde zayıflama yöntemleri ve kilo verme mitleri var. Yalancı zayıflama yöntemleri, insanların kendilerine uygun olmayan uygulamalardan medet ummasına neden oluyor. Sözde zayıflama yöntemleri yerine size uygun yöntemleri denemeniz gerekiyor. Kilolarından şikayetçi olanların internetten buldukları yöntemler yerine diyetisyene gitmeleri daha doğru.

Yorum Yap