yıldız anason

Sağlığınıza Dost Yıldız Anasonun Faydaları

Anason maddesi bildiğiniz üzere alkollü içkilerin yapımında kullanılan önemli bir maddedir. Aslında alkol insan bünyesine zararlı bir madde olsa da yıldız anason gibi maddeler aslında çok faydalıdır. Çünkü uyku sorunları çeken birçok insanın kullandığı meyvenin başında bunlar gelmektedir. Aktarlarda adı uykuya iyi gelen bitki olarak satılan sarı kantaron, tüm uyku sorunu çekenler için birebir tedavi edici bir yiyecektir. Bu bitkinin en önemli özelliği ise rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir özelliğe sahip olmasından gelmektedir.

Cilt Sağlığını Teşvik Eder

Genel olarak birçok diyetisyen özellikle sindirim sistemi hastalıklarında beslenme programları için yıldız anason kürlerini tercih etmektedir. Yıldız anason yaraları:

  • Cilt sağlığınızı pekiştirir. Her ne kadar uyku sorunları çözen ve adı uykuya iyi gelen meyveler olarak bilinen türden de olsa esas olarak etki ettiği yerin cilt sağlığı olduğunu söyleyebiliriz.
  • Kanseri önleyici etkisi vardır. Bu meyve aynı zamanda kanser önleyen meyve olarak da bilinmektedir.
  • Aknelerinizden kurtulmanıza yardım eder. Cilt sorunlarından bir tanesi olan akneler konusunda da faydalıdır. Stres nedeniyle meydana gelebilen akneler konusunda, yıldız anason tavsiye edilebilir. Eğer bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız stres ve beslenme danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Uyku Sorunlarını Azaltır

Uyku sorunları için en iyi çözüm ise yıldız anason kürleri ile olmaktadır. Özellikle uyku getiren meyve ve uykuya iyi gelen meyveler olarak bilinen bu meyve kürleri, genellikle protein barlar veya meyve salataları şeklinde tüketilmektedir. Zaten en uygun olanı ise, aileniz için yaptığınız meyve salataları içine bu kürleri veya meyveleri doğramak olacaktır. Ayrıca isteğe bağlı olarak bu meyvenin bazı tatlı tarifleri de mevcuttur.

Kanser Riskini Azaltır

Belki de yıldız anason bitkisinin en önemli özelliğini söylemeyi unuttuk. Halk arasında uykuya iyi gelen meyveler olarak bilindiği için uyku sorunları çekenlere derman olan bu meyvenin aynı zaman da kanseri tedavi eden meyve olduğu da doktorlar tarafından bilinmektedir. Ayrıca birçok kanserde beslenme danışmanlığı yapan doktorların aynı zamanda stres ve beslenme danışmanlığı tedavilerinde de bu meyve kürlerini tedavi olarak uyguladığını bilmekteyiz. Bu sebeple bu konuda özellikle doktorunuzdan gerekli bilgileri almalısınız.

kanserde beslenme danışmanlığı

Nasıl Kullanılır?

Yıldız anason meyvesinin çok sık kullanıldığı birkaç şekli vardır. Özellikle çoğu vatandaşımız yıldız anason nasıl kullanılır sorusunu sorduğu şu zamanlarda sizlere kısaca bu meyvenin nasıl kullanıldığını anlatalım. Özellikle uyku sorunları çekenler için ve uykuya iyi gelen meyve olarak kullanmak isteyenlere tavsiyemiz çiğ şekilde yemeleri olacaktır. Ancak bunu aktar ile konuşmanız gerekmektedir. Ayrıca kaynatılarak ve yağı çıkarılarak ta kullanılmaktadır.

Yıldız Anasonun Yan Etkileri

Yıldız anasonun yan etkileri oldukça fazla olan bir meyve olduğundan yıldız anason meyvesi kontrolsüz bir şekilde kullanılmamalıdır.

  • Reflekslerde zayıflamaya neden olabilir: Özellikle uykuya iyi gelen meyve ismiyle bilindiği ve uyku sorunları çözdüğü için, sinirlerde bir gevşeme ve rahatlamaya sebep olmakla beraber reflekslerde zayıflama ve ani tepki verememe gibi yan etkileri olduğu da bilinmektedir.
  • Algınızı bozabilir ve düşünme yetinizi zayıflatabilir: Çok fazla kullanımı durumun da algılama ve düşünme yetilerini de zayıflattığı bilinmektedir. Ayrıca sindirim sistemi hastalıklarında beslenme içerisinde büyük bir öneme sahiptir.

Yıldız anason yararlarını tam olarak görebilmek için diyetisyen kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Aksi taktirde zararlarıyla karşılaşılabilir.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: