Yeme Bozukluklarında Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı, çeşitli yeme bozukluklarına sahip kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı ile yeme bozukluğu olan kişilerin bu durumdan kurtulmasını, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak, yeme bozukluklarının diğer hastalıkları tetiklemesine engel olmak, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak hedeflenir. Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı sayesinde hastalara, geç olmadan sağlıklarını geri vermek için hizmet verilir.

yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı

Yeme bozukluğu ve beslenme uygulamalarında; en sık karşılaşılan yeme bozuklukları arasındaki anoreksiya tedavisi, bulimiya nervoza tedavisi de yapılmaktadır.

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Yeme bozuklukları özellikle kadınlarda görülen ve psikolojik nedenlerle ortaya çıkan, kilo takıntısı, bedenini beğenmeme veya bedeninden memnun olmama durumudur. Son dönemde giderek yaygınlaşan yeme bozuklukları birkaç alt sınıfa ayrılır. Beden imgesinin bozulması ve zayıf olma isteği olan Anoreksiya Nervoza, aşırı besin tüketiminden duyulan suçluluk nedeniyle kusma olan Bulimia Nervoza, sağlıklı beslenmenin bir takıntı haline dönüştüğü Ortoreksia Nervoza, geceleri aşırı ve hızlı miktarda yemek tüketmeye neden olan Gece Yeme Sendromu, karbonhidrat krizine neden olan Karbonhidrat Bağımlılığı bunlardan bazılarıdır. Yeme bozukluğu tedavisinin kolay olmaması ve bu rahatsızlıkların tedavi edilmezlerse ciddi sorunlara yol açması nedeniyle uzman diyetisyenler tarafından kişiye özel beslenme programları oluşturulmalıdır.

Yeme bozukluklarında beslenme ve tedavilerin nasıl uygulanacağı hakkında danışanı bilinçlendirmek ve psikolojik olarak rahatlamalarını sağlamak da diyetisyenin görevidir. Anoreksiya tedavisi ve bulimiya nervoza tedavsi sırasında kişinin doktoru ile birlikte çalışması gerekir. Yeme bozuklukları uzun sürecek bir tedaviyi kapsamaktadır.

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Yeme bozukluğu tedavisi sırasında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Psikolojik yeme sorunlarından kurtulmak için,
  • Yeme bozuklukları sebebiyle oluşan rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı – Neler Yapılır?

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı ile hayatınızı hem psikolojik hem de fiziksel olarak etkileyen yeme bozukluklarının önüne geçmek amaçlanır. Yeme bozuklukları ve yanlış beslenmeyi engelleyecek diyet listeleri hazırlanır. Yeme bozukluğu ve beslenme uygulamalarında anoreksiya tedavisi ve bulimiya tedavisi için olumlu gelişmeler kaydedilir. Diyetisyen ve beslenme danışmanı, sizin için en iyi yöntemi seçer. Bunun dışında yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı başlangıcında kişinin Anoreksi Nervosa, Bulimia Nervosa, Ortoreksia Nervosa, Gece Yeme Sendromu, Karbonhidrat Bağımlılığı hastalıklarından hangisine sahip olduğu ve tedavinin hangi aşamasında olduğu öğrenilir. Ayrıca nasıl beslendiği, gün içinde neler yediği ve doğru-yanlış beslenme alışkanlıkları ortaya çıkarılır. Yeme bozukluğu tedavisi için yol haritası çizilmeye başlanır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kişiyi yeme bozukluklarından kurtarmak ve sağlıklı beslenebilmesini sağlamak için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleri sonucunda nelere ihtiyacı olduğu tespit edilir. Yeme bozukluğu ve beslenme yanlışları ortaya çıkarılır. Yeme bozukluğu tedavisi için veriler elde edilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Yeme bozuklukları için beslenme programı kişiye özel oluşturulur. Kişinin psikolojik danışmanı ve diyetisyeni öğün saatlerini, kişinin alacağı enerji ve karbonhidrat değerlerini, sevdiği ve sevmediği yiyecekleri belirleyerek kilo almayı ya da vermeyi sağlayacak diyetler oluştururlar. Ergen Beslenmesi Danışmanlığı da genç yaşlarda görülen yeme bozukluklarının önüne geçmek için avantajlıdır. Anoreksiya tedavisi ve bulimiya nervoza tedavisi de uygulanır.

Beslenme Eğitimi

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı sürecinde kişinin kilo kontrolünü sağlaması için Beslenme Eğitimi de verilir. Yeme alışkanlıklarını değiştirmek, sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline getirilmesi için bilinçlendirici konular üzerinde durulur. Yeme bozukluğu ve beslenme hakkında detaylar verilir.

Haftalık Kontroller

Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin hastalığınızı ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır. Yeme bozuklukları ve sahip olduğunuz hastalıkların gelişimi gözlenir.

Diyetisyenler, Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı ile çağın en büyük hastalıklarından olan yeme bozukluğundan sizleri kurtaracak profesyonel çözümler sunmaktadırlar. Bu sayede yeme bozukluğu tedavisi daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalık durumuna, yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Yeme bozukluğu ve beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı, hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istemeniz yeterlidir.

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Yeme bozukluğu tedavisi diyetisyenleri, uzmanlıklarını yeme bozuklukları üzerine yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Yeme bozukluğunda beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Yeme bozukluğu tedavi süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Yeme bozukluklarında beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak yeme bozukluğu tedavisi hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler