Yaşlılık Döneminde Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı, kişinin yaşına ve sağlık problemlerine uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kişinin beslenme yetersizliğinin olup olmadığını saptamak, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak, sağlığını korumak ve iyileştirmek, yaşam kalitesini ve süresini artırmak, kilo yönetimi sağlamak ve beslenme problemlerini çözmek hedeflenir. Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı kapsamında sağlıklı kilo verme ve beslenme alışkanlıkların kazandırılması da amaçlanır. Yaşlılıkta beslenme yöntemleri uzman diyetisyenler tarafından uygulanır.

yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı, kişinin yaşlılık gibi özel bir dönemde karşılaştığı fizyolojik sorunlarla baş etmesini sağlamaktadır. Yaşlılıkta beslenme ve diyet uygulamalarının nasıl yapılması gerektiğinin yolları çizilmektedir. Yaşlılar için diyet uygulamaları planlanmaktadır.

Vücuttaki su miktarının azalması ve yağ dokusunun artması, kemiklerdeki güçsüzlük ve yavaş metabolizma nedeniyle alınan kilolar yaşlılık dönemindeki en büyük sorunlardandır. Ayrıca dişlerin kaybı ve iştahsızlık nedeniyle beslenme düzeni etkilenir ve kişiler yetersiz beslenme riski ile karşılaşırlar. Tansiyon ve kalp hastalıkları da yaşam kalitesini azaltarak sağlıksız beslenmeye neden olur. Bu nedenle yaşlılık dönemindeki kişilerin enerji ihtiyaçları hesaplanmalı ve kilo kontrolü sağlanmalıdır. Gerekli beslenme müdahalelerinin yapılması için de uzman diyetisyenlerle çalışılmalıdır. Yaşlılar için diyet ve sağlıklı beslenme listeleri hazırlayabilecek uzman diyetisyenler ya da diyet uzmanı ile görüşmek faydalı olacaktır. Yaşlılıkta beslenme nasıl olmalı sorularına cevap bulunacaktır.

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Sağlıklı beslenmek için,
  • Sağlık sorunlarınızı en aza indirmek için,
  • Yeterli ve dengeli besin tüketimi sağlamak için,
  • Yaşam kalitenizi ve süresini artırmak için,
  • Günlük enerji ihtiyacınızı doğru şekilde karşılamak için,
  • Kilo alma durumunu sonlandırmak ve ideal kiloya ulaşmak için,
  • Beslenme problemlerinizi çözmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile yaşlılıkta yetersiz ve dengesiz beslenmenin sonuçlarından sizi koruyacak, yaşam kalitenizi artıracak çözümler uygulanır. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo verme uygulamalarının yanında diyetler ve egzersizler de yapılır. Yaşlılıkta beslenme yöntemleri anlatılır, yaşlılar için diyet listeleri hazırlanır. Bunlar dışında atılan adımlar şunlardır:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı ilk olarak sağlık geçmişinizin öğrenilmesi ile başlar. Yaşınıza uygun kiloda olup olmadığınız, neden kilo aldığınız ya da alamadığınız tespit edilir. Ayrıca şeker, tansiyon vb. hastalıklara sahip olup olmadığınız da incelenir. Günlük aldığınız ve harcadığınız kalori miktarları, sosyal yaşantı ve fiziksel aktivite alışkanlıklarınız da öğrenilir. Tüm bu veriler bir araya getirilerek sağlıklı beslenme programı için analiz yapılır. Yaşlılıkta beslenme danışmanlığında izlenecek yol çizilmeye başlanır. Yaşlı diyetisyenliği hakkında bilgi verilir.

 

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Yaşlılık döneminde sağlıklı beslenme alışkanlığının oluşturulması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama sistemleriyle vücut analizleriniz yapılır. Vücudunuzdaki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Yaşlılar için diyetisyen hizmetleri sunulmaya başlanır.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı kapsamında yaşınıza, sağlık durumunuza, boy ve kilonuza göre beslenme listeleri hazırlanır. Yaşam kalitenizi artıracak, hastalıklardan korunmanızı sağlayacak, günlük besin ihtiyaçlarınızı giderecek ve kilo kontrolü sağlayacak diyetler oluşturulur. Beslenme danışmanlığı sayesinde yaşlılıkta beslenme konusunda bilinçlenme de sağlanır. Özellikle Kadınlarda Beslenme Danışmanlığı ile paralel şekilde yürütülebilir. Yaşlılıkta beslenme programı dahilinde yaşlılar için diyet listeleri çıkarılarak kişilerin bunlara uyması sağlanır.

Haftalık Kontroller

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı sizi zayıflama süreci boyunca kontrollerle birlikte denetler. Her hafta uzman diyetisyen ile yüz yüze yaptığınız görüşmelerde kazandığınız ya da kaybettiğiniz kilolar, besinlerin ve besin programının yeterli olup olmadığı, metabolizma hızı ve sağlık durumunuz incelenir. Gelişiminiz kayıt altında tutulur ve dosyalanır. Diyet uzmanı kontrolünde sağlıklı kilo verme süreci tamamlanır. Yaşlılıkta beslenme ömür boyu sürebilecek bir danışmanlık kapsamıdır.

Diyetisyenler ve beslenme danışmanları Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı hizmetleri ile yaşam sürenizi uzatacak, doğru beslenme alışkanlıkları kazandıracak, sağlığınızı koruyacak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır. Yaşlılıkta beslenme nasıl olmalı endişesi taşıyanlar için beslenme çözümleri sunulmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Yaşlılıkta beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı, yaşının getirdiği kilolardan kurtulmak ve hastalıklardan korunmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan herkes için gereklidir. Yaşlılar için diyet ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Yaşlılıkta beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Yaşlılıkta nasıl beslenilir, yaşlılar için diyet sağlıklı mı gibi sorulara yanıt veren yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler