tümörü küçülten mucize bitki

Kanser Hastaları İçin Şifalı Pelin Otu

Eski zamanlarda birbirinden farklı hastalıkların tedavisinde kullanılan birçok bitki zaman ilerledikçe modern tıbbın baş edemediği hastalıklara çare olarak kullanıldığının göstergesi… Tümör gibi hastalıkların tedavisinde de mucizevi bitkiler asırlardır alternatif olarak kullanılmakta. Bu kötü hastalığın pelin otu sayesinde ilerlemesi yavaşlatılmaktadır.

Pelin otu halk arasında tümörü küçülten mucize bitki olarak adlandırılmaktadır. Pelin otu kullanımı şu şekilde olmaktadır; pelin otu bitkisinin çiçek açtığı dönemler içerisinde toplanıp kurutularak şifa bulmak için bekletilip kullanılmaktadır. Kullanım şekli olarak bitki çayını nasıl kullanırsanız pelin otunu da o şekilde demleyerek kullanabilirsiniz. Her bir bardak içimi taze şeklinde hazırlanarak su bardağında içilmektedir. Bu şekilde kullanım sayesinde doktorlar tarafından önerilen tümörü küçülten mucize bitki olarak bilinmektedir.

Pelin Otu Nereden Bulunur?

Pelin otu, hemen hemen her ilin kültür toprağında, özellikle de besin maddelerince zengin yerlerinde yetişir. İklim özellikleri bakımından müşkülpesent değildir. Orijinal olarak Avrupa’da Akdeniz bölgesinin en derin ülkelerinden biri olan İskandinav ülkesine kadar namı yayılmıştır. İskandinav ülkeleri ile birlikte Kamboçya’dan Hindistan’a oradan Sibirya’ya, Orta ve Kuzey Amerika’ya kadar yayılır. Namı yayılmasa da pelin otu nereden bulunur dendiğinde ise genellikle Ora Amerika’da yaygın olduğu söylenebilir.

Yetiştiği topraklarda ismi söylendiğinde akla ilk gelen şey; tümörü küçülten mucize bitki olarak adlandırılmasıdır. Pelin otu nedir sorusunun cevabı ise %100 doğal olan ve modern tıbbın yanında destekleyici olarak kullanılmasıdır. Kanserde beslenme danışmanlığı hizmeti veren diyetisyenler, doğal olması nedeniyle pelin otunu tercih etmektedir.

Pelin Otu Nasıl Kullanılır?

İnsanlar kanser olduklarında kanserde beslenme danışmanlığıyla birlikte nelere yapabileceğini ve nelerden uzak durması gerektiğini öğrenmek isterler. Diyetisyen önerisi ile pelin otunun kullanımı da bu süreçte mümkündür.

Peki pelin otu nasıl kullanılır; bu zamana kadar yapmış olduğunuz bitki çaylar gibi demlemiş olduğunuz pelin otunu sıcak suyla birlikte karıştırıyorsunuz. Çayı demlerken dikkat etmeniz gereken şey suyun içerisine pelin otunu ekleyerek demlemeniz gerektiğidir.

kanserde beslenme danışmanlığı

 

Pelin Otu Bitki Çayı Tarifi

Pelin otu nedir sorusunun cevabını öğrendikten sonra kullanım aşamalarından biri olan pelin otu çayının tarifini aktarmak kaldı. Pelin otu çay tarifi; yarım tatlı kaşığı pelin otu bir bardağa dökülerek üstüne 1 bardak kaynar su eklenir. Ardından 10 dakika pelin otu çayı demlemeye bırakılır. Bu şekilde içilen bu çay tümöre bitkisel tedavi olarak fayda sağlamaktadır. Tümörü beyin üzerinde ve yüzeyinde küçülttüğü için de tümörü küçülten bitkiler arasında ismi geçmektedir. Diyetisyeninizden hastalıklarda beslenme danışmanlığı alarak, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pelin Otunun Faydaları Nelerdir?

Pelin otu bitkisinin kullanım şekli tavsiye edildiği şekilde kullanıldığı vakit iştahsızlık ve hazımsızlığa karşı oldukça etkili sonuçlar göstermektedir. İdrarı son derece iyi şekilde söktürerek idrar yollarındaki rahatsızlıkları kısa sürede tedavi etmektedir. Pelin otu ayrıca vücuda dirilik kazandırarak her daim enerjik kalınmasını sağlar.

Pelin Otunun Yan Etkileri Nelerdir?

Pelin otunun faydaları olduğu kadar yan etkileri de olacaktır. Oldukça fazla kullanımda bağımlılık yapıcı özelliğiyle olması yan etkilerinden bir tanesidir. Doktorlar tarafından söylenen pelin otunun yan etkileri emziren annelerde ve mide rahatsızlığı olan hastalarda görülmektedir. Bu nedenle doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: