Stres ve Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Stres ve Beslenme Danışmanlığı

Stres ve Beslenme Danışmanlığı, kişi ve kurumlara stres durumlarında nasıl beslenilmesi gerektiği hakkında bilgilendirme yapılması, kişilerin kilo ve sağlık durumlarına uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kişiyi stresin getirdiği aşırı yeme ya da iştahsızlık durumlarından kurtarmak, kilo kontrolünü sağlamak, sağlık sorunlarının önüne geçmek ve yaşam kalitesini artırarak kilo yönetimi sağlamak hedeflenir. Stres ve Beslenme Danışmanlığı sayesinde stres unsurlarının kişinin hayat kalitesini bozması engellenir.

stres ve beslenme danışmanlığı

Stresliyken nasıl beslenmeli sorusuna yanıt veren streste beslenme danışmanlığı sayesinde danışanlara sağlıklı bir yaşam oluşturmak hedeflenir.

Stres ve Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Sosyal hayatta ve iş yaşamında stres durumu ile sürekli karşılaşılır. Kişiler stresli olduklarında genellikle daha çok yiyecek tüketirler. Bu durum da kilo problemlerine yol açabilir. Stres kaynaklarının tespit edilmesi, stresle baş etmenin yollarını öğrenilmesi ve stres durumlarında nasıl beslenmek gerektiğinin bilinmesi önemlidir. Dolayısıyla stresle baş etmek ve doğru beslenmek için beslenme ve diyet uzmanı ile bire bir görüşmelerle kişiye özel beslenme programlarının ve streste beslenme önerilerinin hazırlanması gerekir. Stres ve beslenme danışmanları da bu amaçla stresliyken ne yenir ne yenmez konularına açıklık getirmektedir.

Stres ve beslenme danışmanlığı süresince diyetisyenlerin danışanının psikolojik durumunu göz önünde bulundurması, ileri vakalarda psikologlarla birlikte çalışması gereklidir. Streste beslenme konusunda uzman görüş almak bilinçsiz uygulamalardan kaçınmak için önemlidir.

Stres ve Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Stres kaynaklarınızı öğrenmek için,
  • Stresle başa çıkabilmek için,
  • Stresten kaynaklı kilo alımını durdurmak için,
  • Sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolü için,
  • Sağlık risklerinizin en aza indirilmesi için,
  • Yaşam kalitenizi artırmak için,
  • İdeal kiloya ulaşmak için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Stres ve Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Stres ve Beslenme Danışmanlığı, kişilerin iş ve sosyal yaşamlarında karşılaştıkları strese karşı sağlıklı beslenmelerini sağlamak için uygulanır. Diyetisyenler, streste beslenme unsurlarını değerlendirerek aşağıdaki adımları takip ederler. Stresliyken nasıl beslenmeli ve stresliyken ne yenir gibi sorulara cevap verirler.

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Stres ve Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Herhangi bir hastalığa sahip olup olmadığınıza göre uygulanacak beslenme yöntemleri değişecektir. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınız, günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve sevdiğiniz yiyecekler öğrenilir. Özellikle Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile birlikte yürütülür. İş yaşamının stresin doğal sebebi olduğu düşünüldüğünde streste beslenme en çok çalışanların ilgisini çekecektir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Strese bağlı kilo alma ya da kilo verme durumlarının tespitinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama kullanılarak vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Streste beslenme için hazırlanacak diyetlerde bu veriler kullanılır.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Stres ve Beslenme Danışmanlığı kapsamında vücut analizleriniz sonucu elde edilen verilere, çalışma koşullarınıza ve stres düzeyinize göre beslenme programı ve diyet listeleri hazırlanır. Psikolojik destek ile bire bir devam eden danışmanlık süresince stresin azalması ve iştahın kontrol edilmesi için çalışılır. Aynı zamanda verilen kiloların geri alınmaması için özel diyetler uygulanır. Stresliyken ne yenir sorunuza yanıt verilir.

Beslenme Eğitimi

Streste beslenme yöntemlerinin sunulduğu danışmanlık çerçevesinde aynı zamanda beslenme eğitimleri de verilir. Uzman diyetisyenlerimiz stres nedeniyle oluşan yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Yiyeceklerin kalorileri, günlük tüketmeniz gereken kalorilerin hangi besinlerde olduğu, stres ve beslenme danışmanlığında neleri yememeniz gerektiği üzerinde durulur.

Haftalık Kontroller

Stres ve Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır. Streste beslenme programından alınan sonuçlar analiz edilir.

Diyetisyenler, Stres ve Beslenme Danışmanlığı Hizmetleri ile stresten kurtulmanızı sağlayacak, yaşam kalitenizi artıracak ve kilo yönetimi becerisi kazandıracak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Stres ve beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Stres ve beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, stres durumuna, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Streste beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Stres ve beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Stres ve beslenme danışmanlığı, stresli işlerde çalışanlar, öğrenciler, eğitmenler, stresin getirdiği aşırı yeme durumundan kurtulmak ve kilo kontrolü sağlamak isteyenler, stresin sağlıklı beslenmeye engel olmamasını isteyenler için gereklidir. Stres ve beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için yaşam kalitenizi arttırmak istemeniz yeterlidir.

Stres ve beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Stres beslenme danışmanı, uzmanlıklarını stres ve beslenme danışmanlığı üzerine yapmış olan Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Stres ve beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Streste beslenme danışmanlığı süresi, kişinin stres derecesine, kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, hazırlanacak diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Stres ve beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Stres ve beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak stres ve beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler