Sporcu Beslenmesi Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı ya da Sporcu Diyetisyenliği; sporcunun branşına, yaşına ve fiziki durumuna uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Sporcunun müsabaka öncesi, sırası ve sonrasında ihtiyaçlarını karşılamak, beslenme eğitimi ve dengeli sporcu beslenme programı ile sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek ve ideal vücut ağırlıklarını korumalarını sağlamak hedeflenir. Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı sayesinde ister amatör ister profesyonel ister hobi amaçlı spor yapanların sağlıklı beslenme düzenleri oluşturulur. Sporcu diyetisyenleri, sporcular için özel olarak yaptıkları spora uygun diyet listeleri hazırlar.

sporcu beslenmesi danışmanlığı

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Sporcu beslenmesi, sporcunun performansının artırılmasında ve başarı kazanmasında önemli bir unsurdur. Çünkü her sporcunun yaşam standartları, vücut yapısı ve branşı farklıdır. Bazı sporculara karbonhidrat yüklemek gerekirken bazılarına protein yüklemek gerekebilir. Farklı beslenme stratejileri ve uygun antrenmanlar eşliğinde sporcuya doğru yaşam tarzı kazandırılmalıdır.

Sporcu gerekli besin ve enerji ihtiyaçlarını doğru kaynaktan karşılamadığında performansı düşebilir, enerji depoları yetmeyebilir. Su kaybı, su zehirlenmesi, triad gibi hastalıkların da oluşmaması için uzman diyetisyen ile bire bir çalışması gerekir. Sporcu diyetisyenliği, her sporcu için özel olarak yapılmalıdır ve özel sporcu diyeti uygulanmalıdır. Sporcu diyetisyenleri özellikle profesyonel sporcuların tüm spor hayatları boyunca yanında yer almalıdır. Sporcu beslenmesi programı düzenli uygulandığında daha başarılı sonuçlar elde edilir.

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı Hizmetine;

  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Branşınıza ve size özel beslenme programı edinmek için,
  • Gerekli enerjiyi ve besini almak için,
  • Performansınızı ve direncinizi artırmak için,
  • Sporcu hastalıklarından korunmak için,
  • Yaşam şeklinizi düzeltmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


sporcu beslenme

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığında Neler Yapılır?

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı ile sporcuların branşlarına ve sağlık durumlarına göre ihtiyaçları olan besinleri almalarını sağlanır. Sporcu diyetisyenleri, beslenme danışmanlığı ile her sporcunun ihtiyacı olan diyet programlarını oluşturur. Sporcu diyetisyenliği, sporcu beslenmesi için en iyi uygulamaları kapsamaktadır. Bunun dışında sporcu beslenme programı dahilinde yapılanlar:

Özel Beslenme Eğitimi

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı kapsamında özel beslenme eğitimi ile kişinin branşına göre nasıl beslenmesi gerektiği ve temel beslenme ilkeleri anlatılır. Sporcuların antrenörleri ile birlikte eğitim düzenlenir. Sporcu beslenme programı uygulanırken özellikle eğitimlerle bilinçlendirme çalışmaları yapılır. Kilo Yönetimi Danışmanlığı kapsamında da bu teknikler kullanılabilir. Sporcu diyetisyeni beslenmede yapılan yanlışları ve doğruları aktarmaktadır. Ayrıca sporcu diyeti için ideal programlar çıkarmaktadır.

Branşa Özgü Beslenme Programı

Sporcunun profesyonel olduğu branşına uygun beslenme programları ve sporcu diyeti hazırlanır. Farklı spor branşlarında vücudun ihtiyaç duyduğu enerji türü birbirinden farklı olacağı için diyetisyen ve sporcunun bire bir beslenme listelerini oluşturmaları gerekir. Sporcu diyetisyenliği kapsamında beslenme danışmanının sporcu branşına göre hangi besinlerin kullanıldığını bilmesi önemlidir. Sporcu beslenmesi danışmanlığı için bu alanda uzman diyetisyenlerle çalışmak gerekir. Sporcu diyetisyeni ideal besin listelerini oluşturacaktır.

Müsabaka Öncesi ve Sonrası Beslenme

Müsabaka öncesinde ve sonrasında yenilecek besinler farklıdır. Sporcunun branşına göre sporcu diyetisyeni yarış öncesi neleri yemesi gerektiği konusunda uyarılar yapacaktır. Yarıştan sonra da kaybedilen enerjinin kazanılması için diyet listeleri hazırlanacaktır. Sporcu diyetisyenliği öncesi ve sonrası olan bir süreçtir. Sporcu beslenmesi sırasında dikkat edilecek en önemli konu sporcunun branşı olmalıdır.

Kilo Denetimi

Kilo kategorisine göre yarışan sporcular için sahip olunan kiloyu ve kas gücünü korumak için beslenme listeleri hazırlanır. Diyetisyen ya da diyet uzmanı sporcunun branşına göre performansında herhangi bir düşüş yaşanmadan kilonun sürekli sabit kalması için danışmanlık yapar.

Sporcu diyetisyenleri ve uzman beslenme danışmanı Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı hizmetleri ile sporcunun branşına ve performans durumuna bağlı olarak yaşam kalitesini artıracak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır. Sporcu beslenmesi danışmanlığı sayesinde müsabakalarda başarı oranları da arttırılmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla
Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama

Sporcu beslenmesi danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Sporcu beslenmesi danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, yaptığı spor türüne ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Sporcu diyetisyenliği ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Sporcu beslenmesi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Sporcu beslenmesi danışmanlığı, yaptığı spor için en iyi sporcu diyeti ve beslenme programlarına sahip olmak isteyen, kilosunu ve sağlığını koruma amacında olan sporcular için gereklidir. Sporcu beslenme programı ve diyet uzmanı hizmetinden yararlanmak için yaptığınız sporda daha başarılı olmak istemeniz yeterlidir.

Sporcu beslenmesi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Sporcu diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da sporcu diyetisyenliği yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Sporcu beslenmesi danışmanlığı ne kadar sürer?

Sporcu beslenme programı, sporcunun kilosuna ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve yaptığı sporun ne olduğuna göre hazırlanır. Sporcu beslenmesi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Sporcu beslenmesi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak sporcu diyetisyenliği hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler