spirulina faydaları

Daha Dinç Bir Vücut İçin Spirulina!

Spirulina, mavi ve yeşil renkli alglerden meydana gelen mikroskobik bir yosun türüdür. Günümüzde adını sıkça duymuş olduğumuz bu bitkinin kökeni 1500’lü yıllardan gelmektedir. 2000’li yıllar ile birlikte daha çok bilinen spirulina faydaları Birleşmiş Milletler tarafından da duyurulmuştur.

“Spirulina nedir?” sorusunun bilimsel olarak cevabı, kilo vermeyi kolaylaştıran bitki olmasıdır. Seneler geçtikçe ülkemizde de çokça duyulan bu bitki aynı zamanda kilo vermeyi hızlandırırken vücut enerjisini de arttırmaktadır. Bu sayede kilo vereceğim derken enerji kaybının da önüne geçmektedir.

Spirulina kullanan kişiler belli aralıklar ile kendi kütlelerini kalori cetveli ile ölçmektedir. İçerdiği besin miktarlarının çok zengin olmasıyla birlikte protein, vitamin, minerallerden bolca bulundurması nedeniyle yosun tüketimi fazla oldukça üretimi aynı oranda artmaktadır. Bu yosunun bu kadar konuşulup aynı zaman da insan vücuduna bu kadar yaralı olmasının sebebi dışarıdan hiçbir şekilde bir maddenin özüne girmemiş olması ve vücut yüzeyindeki miktarların %90 oranlarına kadar ulaşmasından kaynaklanmaktadır.

Spirulina Nedir ve Nasıl Yetiştiriliyor?

Spirulina nedir sorusunun cevabı olarak yeşil ve mavi algler üzerinden oluşan mikroskobik canlılar olarak adlandırmıştık. Vücudun kilo yöntemi açısından dengede kalması için çoğu birey spirulinayı kullanmaktadır. Spirulina faydaları olarak da kilo yönetimi sağlayarak vücudun hızlı bir şekilde kilo vermesi gösterilmektedir. Bu sayede sağlıklı bir birey olarak hayatınıza devam etmeniz mümkün olmaktadır.

Peki bu spirulina nasıl yetiştiriliyor. Suyun altında kalsiyum özelliği bakımından oldukça zengin bir ortamda yetiştiği gözlenmektedir. Yeşil ve mavi alglerden spirulinalar yetiştirilir. Toplanarak kozmetik ve güzellik sektörlerinde kullanılmaktadır.

Kimler, Ne Zaman Spirulina Kullanmalı?

Spirulina kullanımları için vücudunuzun kütle endeksi giderek arttığı ve önüne geçemediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz. Bu sayede vücudunuzun yağ oranını zaman geçtikçe düşürerek sağlıklı günlerinize kavuşabilirsiniz. Spirulina faydaları olarak insan vücudundaki kütle oranını düşürmesini gösterebiliriz.

kilo yönetimi danışmanlığı

Ancak unutmayın; Diyetisyen tarafından onay alan kişiler bu ürünü kullanabilmektedirler. Spirulina nedir sorusunun cevabını da bilmeyen kişiler bu ürünü kullanmamalı kullandığı taktirde hemen doktora danışmalıdır.

Spirulina Gerçekten Faydalı mı?

Spirulina insan vücuduna doktorlar tarafından önerildiği taktirde vücudun belli oranda alacağı proteinleri, mineralleri ve vitaminleri karşılayarak vücuda doygunluk hissi yaratır ve bunu kullanan kişinin enerjisi hiçbir zaman kesilmez. Spirulina faydaları:

  • Vücudu iyi beslediği için vücut direncini artırır ve enerji seviyesini olumlu etkiler.
  • Alerjik burun tıkanıklıkları üzerinde olumlu etkiye sahiptir.
  • Cilt güzelliği için faydaları oldukça fazladır ve sivilce, aknelerin giderilmesine yardımcıdır.
  • Doğal yeşil rengi gıda boyası olarak kullanılır.
  • Düzenli kullanıldığında ağız ve vücut kokularını da yok ettiği iddia edilir.
  • Stres, sigara, alkol, hava kirliliği gibi vücudumuzu olumsuz etkileyen dış etkenlerden vücudu korumaya ve temizlemeye yardımcıdır.
  • Çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilir. ( Şeker, tansiyon, kolesterol, sindirim, kansızlık, gastrit, ülser, kemik erimesi, cilt güzelliği, kilo problemi)
  • B12 vitamini bakımından zengin bir kaynaktır.
  • Sindirim sistemini desteklediği ve bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı gözlemlenmiştir.
  • İçerdiği organik demir ve kalsiyum sayesinde sağlıklı kemik ve kas dokusuna etkili bir destektir.

Spirulinanın Faydaları Yan Etkileri Nelerdir?

Her ürünün olduğu gibi de bu ürünün de faydaları ve zararları vardır. Öncelikle sizlere bu ürünün faydalarını açıklayınca; vücut içerisinde ki sistemlerin işlerini kolaylaştırır. Vücut üzerinde ki kolesterolü düşürür, göz sağlığına iyi gelerek daha iyi görülmesini sağlar. Spirulina zararları ise hamile olan kişiler de belli bir rahatsızlığa neden olacağından riske atılmaması gerekmektedir. Özellikle de emzirme dönemlerinde risk oluşturacak bir kullanım olur.

Spirulinan Tozu Nerede Bulunur ve Nereden Alınır?

Spirulinan tozu nerede bulunur dediğinizde ise alışveriş merkezlerindeki büyük eczanelerde, bitkisel ürünler satan dükkanlarda rahatlıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Spirulina nereden alınır derseniz ise internet sitelerinde güvenebileceğiniz adreslerden alışveriş yapabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: