sivilce lekelerine bitkisel çözüm

Bal ve Süt İle Doğal Sivilce Maskesi!

Sivilceler özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar. Çeşitli nedenlere bağlı olarak görülen sivilceler ergenlik döneminin ardından yüzden kaybolur. Bazen bu dönem uzayabilir. Ancak özellikle ergenlik döneminde yapılan bazı yanlışlar nedeni ile ileride kaybolan sivilcelerin yerinde izler kalır. Bu da görüntü açısından bir sorun oluşturur.

Böyle bir sorunu olanlar sivilce lekelerine bitkisel çözüm arayışına girerler.  Sivilce için bitkisel çözüm noktasında uygulanabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Sivilcelere iyi gelen bitkiler içinde özellikle anti bakteriyel olanları tercih edilmelidir. Sivilce lekelerine bitkisel çözüm için tercih edilen bitkiler;

  • çiğ patates,
  • zerdeçal,
  • süt,
  • çay ağacı yağı ve aloe vera olarak sayabiliriz.

Bu bitkilerin ergenlik döneminden kalma sivilce lekelerine oldukça iyi gelen, sivilce giderici bitkiler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Düzenli aralıklarla uygulandığı takdirde sivilce lekelerini giderdiği görülmüştür.

Sivilce Neden Olur?

Sivilce pek çok nedene bağlı olarak görülebilir. Ancak ergenlik döneminde görülen sivilceler genelde hormonal değişimlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bunun dışında aşırı kilo almaya bağlı olarak da görülebilir. Bunlar dışında yaşam tarzı da sivilcelerin oluşmasına neden olabilir.

Uzun süre gitmeyen sivilceler için stres ve beslenme danışmanlığı uzmanlarına danışmak gerekir. Diyetisyen tarafından verilecek beslenme programı ile sivilceler belli oranda azaltılır. Ayrıca strese bağlı olarak gelişen sivilceler için yine bir uzman ile görüşülmesinde fayda olacaktır.

stres ve beslenme danışmanlığı

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Stres ve beslenme konusunda sorunu olmayan ama hala sivilcelerinden kurtulamayan kişiler sivilceye iyi gelen bitki arayışına girerler. Bu noktada tercih edilebilecek çeşitli ürünler vardır. Sivilce lekelerine bitkisel çözüm arayan kişiler ilk olarak zerdeçal bitkisini tercih ederler. Sivilce için bitkisel çözüm arayanlar için zerdeçal ilk tercih edilmesi gereken üründür. İçerdiği anti bakteriyel özellik sayesinde sivilce lekelerine iyi gelen bitki olarak öne çıkmaktadır.

  • Zerdeçal dışında patates,
  • çay yaprağı yağı,
  • salatalık suyu,
  • süt ve bal gibi ürünlerde sivilce lekelerine iyi gelmektedir. Bu yüzden diyetisyen desteği alarak beslenme düzeninizi de değiştirmeniz gerekebilir.

Sivilce Giderici Bitkiler Gerçekten Faydalı Mı?

Günümüzde gelişen teknoloji ile sivilce lekeleri lazer ile rahatlıkla giderilebilmektedir. Çeşitli sağlık merkezlerinde uygulanan bu yöntem biraz masraflıdır. Özellikle tek seansın yeterli olamaması masrafı artırmaktadır. Lazerle tedavi için herkesin yeterli maddi gücü olmayabilir. Bu noktada sivilcelere bitkisel çözüm sağlayan ürünler ilk tercih edilen yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Her insanda farklı bir cilt yapısı bulunur. Bununla birlikte sivilcenin çıkma nedeni kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle her bitki her insana iyi gelmeyebilir. Herhangi bir ürün kullanmadan önce, sağlık merkezlerindeki vücut analiz araçları ile gerekli testler yapılmalı ve bu doğrultuda alternatif tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Bu şekilde hem cildinizin zarar görmesini engellemiş olursunuz hem de sivilce lekelerini gidermek için zaman kaybı yaşamazsınız.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu:

Yorumunuzu Paylaşmak İster Misiniz?