Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı, sindirim sistemi sorunu olan kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kişinin bedensel ihtiyaçlarına göre yeterli ve dengeli beslenmeyi sağlamak, diğer hastalıkların oluşma riskini azaltmak, iştahsızlık ve kilo kaybı durumlarının önüne geçmek hedeflenir. Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile kişinin yaşam kalitesini azaltacak durumların önüne geçilir.

sindirim sistemi hastalıklarında beslenme

Sindirim sistemi ve beslenme hassas bir konu olduğu için alanında uzman diyetisyenler tarafından uygulanmalıdır. Mide hastalıklarında beslenme sürecinde kişiye özel ülser diyeti, gastrit diyeti, reflü diyeti hazırlanması gerekebilir.

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Sindirim sistemi tükettiğimiz besinlerin vücudumuz tarafından kullanılmasını sağlayan stratejik bir mekanizmadır. Sindirim sistemi hastalıkları; ağız hastalıkları, diş çürükleri, tükürük bezi hastalıkları durumlarında tetiklenir. Çiğneme ve yutma güçlüğü ile yetersiz besin alımı nedeni ile kilo kaybı meydana gelebilir. Ayrıca gastrit, ülser, ishal, kabızlık ve iltihaplı hastalıkların oluşmaması ya da var olan sindirim sistemi hastalığının önüne geçilmesi için kişiye özel sindirim hastalıklarında beslenme programları hazırlanmalıdır. Uzman diyetisyen ve beslenme danışmanı tarafından hazırlanan, sindirim sisteminin sağlığı için gerekli olan beslenme programları sayesinde de sindirim sistemi hastalıkları engellenmiş ve danışanların sağlık durumlarına katkı sağlanmış olur.

Mide hastalıklarında diyet yapılırken ülser diyeti, gastrit diyeti, reflü diyeti ve diğer sindirim sistemi hastalıkları diyeti için kişiye özel tetkikler yapılması ya da kişinin doktoru ile bir arada çalışılması gerekebilir.

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Sindirim sistemi hastalıklarında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sindirim sistemi hastalıklarının ilerlememesi için,
  • Mide kanseri risklerini azaltmak için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı – Neler Yapılır?

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile sindirim sistemi rahatsızlıklarınızda yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenizin önüne geçerek hastalığınızı olumlu yönde değiştirecek beslenme programı oluşturulur. Sindirim sistemi ve beslenme sürecinde sindirim sistemi hastalıkları için en uygun yöntemler belirlenir. Hastalıklarda beslenme danışmanlığı çerçevesinde yapılan diğer uygulamalar şunlardır:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı’na başlamadan önce sağlık geçmişiniz, hastalığınızın ne aşamada olduğu, kullandığınız ilaçlar öğrenilir. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınız, midenizin hangi yiyeceklere tepki verdiği, alerjiniz olan yiyecekler öğrenilir. Sindirim sistemi ve beslenme konusunda bilgi sahibi olmanız sağlanır. Ülser diyeti, gastrit diyeti ve reflü diyeti için gerekli bilgiler toplanır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme yönteminin sağlıklı olması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Sindirim sisteminin sağlığı üzerinde konuşulur. Mide hastalıklarında diyet yapılması hakkında bilgilendirme gerçekleştirilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sindirim sistemi hastalığı bulunan kişinin sağlıklı beslenebilmesi için kişiye özel diyet listeleri hazırlanır. Öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme listeleri oluşturulur. Ülser diyeti, gastrit diyeti ve reflü diyeti hazırlanır. Kişiye özel mide hastalıklarında beslenme yöntemleri çıkarılır.

Beslenme Eğitimi

Sindirim Sistemi Hastalıklarında kişinin sağlıklı beslenmeyi yaşam standartları arasında tutması için bilinçlendirici eğitimler verilir. Sindirim sistemi hastalıkları sırasında nasıl beslenmek gerektiği, hangi gıdaların tüketiminin sağlıklı olacağı anlatılır. Sindirim sistemi ve beslenme hakkında detaylı bilgi verilir.

Haftalık Kontroller

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde tükettiğiniz yiyeceklerin ve yaptığınız diyetin hastalığınıza nasıl etki ettiği belirlenir, mide hastalıklarında diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır. Ülser diyeti, gastrit diyeti, reflü diyeti ve ek diyetler hazırlanır.

Diyetisyenler, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı dahilinde sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalık durumuna ve kullandığı ilaçlara göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Sindirim sistemi ve beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı, sindirim sistemi hastalıkları sırasında nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, sindirim sisteminin sağlığı için gerekli besinleri tüketmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Sindirim sistemi hastalıkları danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istemeniz yeterlidir.

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri, uzmanlıklarını sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı üzerine yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlık süresi, sağlık durumunuza ve kilonuza, ihtiyacınız olan besin listesine, yapılan vücut analizleriyle birlikte elde edilen sonuçlara, hastalığın seyrine ve diyet listelerinize göre değişir. Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak sindirim sistemi hastalıkları diyetisyenlik hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler