sedir yağı

Sedir Yağı İle Saç Dökülmesine Elveda!

Sedir yağı, mide rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir bitkisel çözümdür. Gastrit ve ülser hastalıklarında kullanılması durumunda oldukça etkili çözümler elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sedir yağı, kilo kontrolünde de oldukça etkili bir yağdır. Sedir yağının faydaları açısından insanların ilk aklına gelen özelliği ise saç dökülmelerini azaltması ve saç derisinde oluşan yaraların giderilmesidir. Kadınlara özel beslenme danışmanlığı programında, sıklıkla yer almaktadır. Bu kapsamda oldukça faydalı olan sedir yağı faydaları şunlardır:

 • Sedir yağı ile daha sağlıklı saçlara ve cilde sahip olabilirsiniz.
 • Bunların yanı sıra sedir yağı, sivilce ve aknelere de oldukça iyi gelmektedir.
 • Kalp ve damar rahatsızlıklarının çözümüne yardımcı bir rolü vardır.
 • Ameliyatlardan sonra veya bir yaralanma durumundan sonra meydana gelen iltihaplanma ve enfeksiyonlara karşı oldukça etkilidir.

Sedir Yağı

Sedir yağı, odunsu bir kokuya sahip olmakla birlikte sedir ağacından damıtılma yoluyla elde edilir. Vücut için faydalarının saya saya bitmeyeceği sedir ağacı yağı, Gamma Linolenik Asit olaraka bilinen pinolenic asidi açısından zengin olması sebebiyle oldukça özel bir yağıdr. İçerisinde bulunan A, E, K vitaminleri, mangenez, çinko, selenyum, demir ve fosfor birçok sağlık probleminde etkili rol oynamaktadır. Sedir ağacı yağı neye iyi gelir sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır ve faydaları saya saya bitmemektedir.

kadınlara özel beslenme danışmanlığı

Sedir Ağacı Nerede Yetişir?

Sedir ağacı yağının ham maddesi olan sedir ağacı, genellikle Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Sedir ağacının birçok önemli türleri bulunmaktadır. Kumlu,killi ve kireçli topraklarda yetişen bu ağaçlar, akdeniz bölgesinin alışılagelmiş bitki türlerinin arasında gelmektedir.

Sedir Yağının Faydaları – Sedir Yağı Ne İşe Yarar?

Sedir yağının faydaları arasında en dikkat çeken özellik, saç dökülmelerini azaltmasıdır. Diyetisyen ve diyetisyen hizmetleri bu sorunu yaşayan kişilere sedir yağını önermektelerdir. Bunun yanı sıra fazla kiloya sahip olan kadınlar, kadınlara özel beslenme danışmanlığı gibi yerlere gitmeleri durumunda ilk bahsedecekleri yöntem bu olacaktır. Bu yağ egzama ve diğer pek çok deri hastalığına iyi gelmesi sebebiyle doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca sedir yağının faydaları:

 • Saçların uzamasını sağlar.
 • Diş ağrısını iyileştirir.
 • Cilt tahrişlerini azaltır.
 • Spazmları azaltır.
 • Mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.
 • Sivilcelere karşı etkilidir.
 • Öksürmeyi azaltır.
 • Metabolizmayı harekete geçirir.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Vücuttaki toksinleri atar.

Sedir Yağı Nasıl Kullanılır?

Sedir ağacı yağı nasıl kullanılır, sorusunun cevabını neredeyse herkes tahmin edebilmektedir. Vücutta bulunan deri hastalıklarını tedavi amaçlı sedir ağacı yağı kullananlar, bu yağı doğrudan vücutlarına sürmelilerdir. Deriye doğrudan sürmeniz durumunda sedir ağacı yağı ne işe yarar gibi sorular sormanız da mantıklı olacaktır. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde derinin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan bu yağ ile, bu tür hastalıkların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Vücut için son derece faydalı olan bu yağ ile zayıflamanız ve kilonuzu denge halinde tutmanız da mümkün olacaktır. Günlük olarak bir çay kaşığı bu yağı içmeniz oldukça faydalı olacaktır. Sedir ağacı yağı faydaları insanlar için oldukça etkili olmakla birlikte hayat standardını da yükseltmektedir. Bu yüzden diyetisyen hizmetleri yardımına başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: