sarı kantaron çayı

Sarı Kantaron Çayı Psikolojinize İyi Gelecek!

Sarı kantaron çayı genellikle depresyon ve panik atak tedavisinde kullanılan çok değerli bir bitki çayıdır.  Özellikle psikolojik hastalıklarda sarı kantaron çayı faydaları saymakla bitmeyeceği birçok psikolog tarafından söylenmektedir. Ayrıca bu çayın psikolojik hastalıklar da iyi geldiği ve psikologlarca kantaron çayı diye bilindiği de belirtilmektedir. Ayrıca bu çay bitkisinin birçok depresif ve ruhsal bozukluğa sahip kişilere sakinleştirici olarak verildiği ve kullanıldığı da bilinmektedir. Nörolojik hastalıklarda özellikle bağımlılık tedavisinde de çok fazla kullanılan bir bitki türüdür.

Sarı Kantaron Çayı Faydaları ve Yan Etkileri

Sarı kantaron çayı aslında birçok nörolojik hastalığın tedavisinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

  • Bağımlılıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Alkol, tütün ve uyuşturucu gibi bağımlılıklarda hastalara genellikle kantaron çayı veya bu bitkiden imal edilen kürler verilmektedir.
  • Strese iyi gelmektedir. Birçok alanda sarı kantaron çayı faydaları Ayrıca şehirde yaşamaya bağlı hastalıkları tedavi eden birçok stres ve beslenme danışmanlığı firması da bu bitkinin kürlerini sıkça uygulamaktadır.
  • Dikkat, kalp çarpıntısına neden olabilir. Birçok insan sarı kantaron çayı nasıl yapılır diye sorsa da yapımı aslında gayet basittir. Ancak bilinçsizce tüketilen sarı kantaron çayı zararları ise oldukça fazladır. Bu çay fazla tüketildiği vakit minör ve majör çarpıntılar yapabilir. Buna bağlı olarak kalbinizde ritim bozukluğu var ise, bunu tetikleyerek daha büyük problemlere de yol açabilir. O sebeple diyetisyen eşliğinde kullanılmalıdır.

depresyon ve beslenme danışmanlığı

Sarı Kantaron Çayı Nasıl Hazırlanır?

Aslında sarı kantaron çayı hazırlamak hiç de zor değildir. Özellikle sarı kantaron çayı faydaları olduğu vakit meselenin çok da karışık olmadığı söylenmektedir. Son noktada kantaron çayı iyi bir tedavi aracı olsa da sarı kantaron çayı nasıl hazırlanır sorusunu çoğu vatandaş sorar.

Yapılacak tek şey ise, kaynamış suya bir tutam çay bitkisinden atıp belirli bir süre demlenmesini sağlamaktır. Yalnız çayın çok kaynamamasına özen gösterilmeli, aşırı kaynamış çay zehirleyebilir. Ayrıca sarı kantaron çayı nasıl içilir diye soran vatandaşlara genellikle içine biraz bal veya şeker gibi tatlandırıcıları tavsiye ediyoruz. Birçok diyetisyen doktorda bunları şiddetle tavsiye etmektedir.

Sarı Kantaron Çayını Hazırlarken Dikkat Edilecek Unsurlar

Sarı kantaron bitki çayı genellikle birçok psikolojik ve nörolojik hastalığa iyi geldiği gibi dikkatli içilmesi konusunda da doktorlar ciddi uyarılar yapmaktadırlar. Özellikle dediğimiz gibi sarı kantaron çayı faydaları miktarında içildiği vakit tesir gösterir. Ancak dengesiz kullanımlarda ciddi sorunlar çıkabilir. Dikkat edilmesi gerekenler:

  • Zehirlenme ve baş dönmesine neden olabilir. Çünkü sarı kantaron çayı ağırlıkla depresyon ve beslenme danışmanlığı firmalarının kullandığı özel bir çaydır.
  • Ek olarak da kantaron çayı çok aşırı sıcak içilmemelidir.
  • Ayrıca bu bitki çayının ilaçlarla beraber içilmesi kesinlikle yasaktır. Çünkü kana direk olarak etki eden bir çay olduğu için, çarpıntı dâhil her türlü dolaşım bozukluğuna sebep olabilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Depresyona iyi gelmesi nedeniyle veya zayıflamak için sarı kantaron çayı kullanıyorsanız, mutlaka doktor kontrolünde olmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda vardır. Sarı kantaron çayını hangi dozda kullanmanız gerektiğini diyetisyeninize tanışmanızı tavsiye ederiz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: