randevu al

Sağlıklı Beslenme Yazarlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Sağlıklı Beslenme Yazarlığı

Sağlıklı Beslenme Yazarlığı, sağlıklı beslenme ve diyet konusunda bir yazara ihtiyacı olan kişisel ve kurumsal firmalar için verilen yazarlık hizmetidir. Sadece sağlıklı beslenme ve zayıflama değil, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programları ile faydalı diyetlerin ve yöntemlerin bilimsel veriler eşliğinde sunulması amaçlanır. Sağlıklı Beslenme Yazarlığı, diyet uzmanı ve beslenme danışmanları tarafından sağlıklı beslenme önerileri vermek için düzenli ya da dönemsel olarak yapılmaktadır.

Sağlıklı beslenme yazarı, kişi ya da kurum talepleri dahilinde sağlıklı beslenme önerileri içeren yazılar hazırlamaktadır. Sağlıklı beslenme tavsiyeleri dışında gazeteler için köşe yazıları da yazmaktadırlar.

sağlıklı beslenme yazarlığı

Sağlıklı Beslenme Yazarlığına Neden İhtiyacınız Var?

Sağlıklı beslenme yöntemleri ve uzman önerileri zayıflamak isteyen herkesin merak ettiği konulardandır. Zayıflamak, kilo almak ya da kilosunu korumak isteyenler geçerliliği kanıtlanmış diyetleri ve beslenme uygulamalarını merak ederler. Beslenme programlarının her ne kadar kişiye özel olarak hazırlanması gerekse de diyetisyenlerin herkese faydalı olacak görüşleri de bulunmaktadır. Bu noktada görüşlerin paylaşılması için Sağlıklı Beslenme Yazarlığı devreye girer.

Sağlıklı beslenme yazarı, sağlıklı beslenme yazıları ve önerileri ile hem firmanıza hem de size destek olabilir. Bir diyetisyen ve beslenme danışmanının yaptığı işi yapmış olur. Sağlıklı beslenme yazarlığı sayesinde diyetisyene gitme imkanı olmayanlar beslenme tavsiyeleri almış olurlar. Sağlıklı beslenme yazıları firma ve eğitim kurumu dergilerinde de yayınlanabilir.

Sağlıklı Beslenme Yazarlığı Hizmetine;

 • Kişisel ya da kurumsal web siteleriniz, dergileriniz, seminer ve organizasyonlarınız için,
 • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
 • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
 • Sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirme yapabilmek için,
 • Doğru zayıflama yöntemlerini öğrenmek için,
 • Beslenme yöntemlerini meraklılarıyla paylaşmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Sağlıklı Beslenme Yazarlığında Neler Yapılır?

Sağlıklı beslenme yazarlığı ile sağlıklı beslenme tavsiyeleri verilen belli başlı konular sunulmaktadır. Sağlıklı beslenme önerileri hazırlanan konular;

 • Bireysel Beslenme
 • Hamilelik Döneminde Beslenme
 • Emzirme Döneminde Beslenme
 • Gebelik Sonrası Kilo Verme
 • Bebek Beslenmesi
 • Çocuk Beslenmesi
 • Ergen Beslenmesi
 • Aile Beslenme
 • Kadınlara Özel Beslenme
 • Yaşlılık Döneminde Beslenme
 • Sporcu Beslenmesi
 • Hastalıklarda Beslenme
 • Stres ve Beslenme
 • Depresyon ve Beslenme konularında uzman diyetisyen ve beslenme danışmanları bilimsel sağlıklı beslenme yazıları hazırlayarak sizlere destek olmaktadır. Sağlıklı beslenme yazarlığı sayesinde hem kurumlarınızda hem okullarınızda hem de günlük hayatınızda kullanabileceğiniz sağlıklı beslenme önerileri edinmiş olursunuz.

Diyetisyenler ve beslenme danışmanı kilo verme, alma ve koruma programlarında profesyonel danışmanlıkları ile destek olurken aynı zamanda sağlıklı beslenme yazarlığı hizmetleri ile yaşam standartlarınızı yükselterek sağlıklı bir hayata sahip olmanızı sağlıyor. Sağlıklı beslenme yazıları, hayata bambaşka bir açıdan bakmanızı sağlıyor.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Sağlıklı beslenme yazarlığı fiyatları ne kadar?

Sağlıklı beslenme yazarlığı fiyatları, her danışan firma ve kişi için özel olarak belirlenir. Sağlıklı beslenme ve diyet konusunda bir yazara ihtiyacı olan kişisel ve kurumsal firmalar için verilen yazarlık hizmeti, hizmetin kapsamına göre fiyatlandırılır. Sağlıklı beslenme yazarı ücretleri için en doğru bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Sağlıklı beslenme yazarlığı kimler için gereklidir?

Sağlıklı beslenme yazarlığı, okullarda ve eğitim kurumlarında, gazete ve dergi gibi yayın araçlarında, blog gibi dijital medya platformlarında sağlıklı beslenme yazıları ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için gereklidir. Sağlıklı beslenme önerileri ve diyet listeleri hazırlamak isteyen herkes sağlıklı beslenme yazarlığı hizmetinden yararlanabilir.

Sağlıklı beslenme yazarlığı hizmetini kim veriyor?

Sağlıklı beslenme yazarı olarak Türkiye’nin en iyi diyetisyenleri sizlere hizmet vermektedir. Web sitemizde yer alan beslenme danışmanları tarafından sağlıklı beslenme yazıları hazırlanmaktadır.

Sağlıklı beslenme yazarlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenme yazarlığı, bu hizmete ihtiyacınız olduğu kadar devam eder. Yayınlanacak yazının dergi, gazete, web sitesi gibi platformlar olması da yazarlık hizmetinin kapsamını belirler. Sağlıklı beslenme yazarlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Sağlıklı beslenme yazarlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak sağlıklı beslenme yazarlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.