Hastalıklarda Beslenme yuksek-tansiyona-iyi-gelen-yiyecekler

Yüksek Tansiyona İyi Gelen 7 Yiyecek

Yüksek atar damar basıncı olarak tanımlanan yüksek tansiyon çok yaygın ve tehlikeli bir hastalıktır. Yüksek tansiyona iyi gelecek besinler arasında olan kereviz, muz, kavun, portakal, domates, havuç gibi besinlerden yeterli miktarda tüketilmesi tansiyon rahatsızlığınızı çözmede yardımcı olacaktır. Uzman bir doktora danışın yüksek tansiyonun neden olabileceği hastalıkların önüne geçin!

Devamını Oku
Hastalıklarda Beslenme mide yanmasi nedir

Mide Yanması Nedir? Nedenleri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüzde çok yaygın olan mide yanması reflü, mide ülseri, hazımsızlık, alkol, sigara gibi birçok nedene dayanmaktadır. Mide yanması problemine karşı zararlı alışkanlıkların tüketiminden kaçınılmalıdır Mide yanmasına çözüm arayan bireyler uzman bir doktora danışarak gerçekleştirilen tedavileri mideye iyi gelecek besinlerle doktor kontrolünde tamamlarıdır.

Devamını Oku
Hastalıklarda Beslenme gastrite iyi gelen yiyecekler

Gastrite İyi Gelen Yiyecekler

Gastrite iyi gelen yiyecekler nelerdir, mide iltihabı olarak da bilinen gastrite iyi gelen yiyecekler olan meyan kökü, zencefil-enginar ve nanenin gastrite olumlu etkileri, gastriti geçirmek için yiyecekler dışında yeme düzenin de önemi ve etkisi, gastriti yok etmek için doğru besinler seçin.

Devamını Oku
Hastalıklarda Beslenme akdeniz-atesi

Akdeniz Ateşi Nedir?

Akdeniz ateşi nedir? Akdeniz ateşinde beslenme nasıl olmalıdır? Sorularının cevapları ile hastalığı kontrol altına alarak belirtilerinin hissedildiği anda doktora görünerek erken önlem alınarak daha sağlıklı yaşamak mümkün, Akdeniz ateşinden korunmak için beslenmenize dikkat edin.

Devamını Oku
Hastalıklarda Beslenme yeme bozukluklarının nedenleri nelerdir

Yeme Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir?

Yeme bozukluklarının nedenleri nelerdir, yeme bozukluklarının günlük yaşantımıza ve ilişkilere etkisi, yeme bozukluğu olan kişilerin davranışları ve ruh hallerindeki değişimler, yeme bozukluğunun insan hayatına zararları neler, yeme bozukluğunu tedavi süreci nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli, yeme bozukluğunun asıl nedeni bozuk bir psikoloji.

Devamını Oku