online diyetisyen

Online Diyetisyen Kime Denir?

Diyet yapmak pek çok insan için zorlu bir süreçtir. Bu süreci zorlu kılan ise diyet çeşitlerinin çok fazla olması ve hemen her yerde en doğru diyetin sunulduğunun iddia edilmesidir. Oysaki diyet sağlık için atılan önemli bir adımdır ve mutlaka uzman birisi tarafından planlanıp uygulanmalıdır. Ancak herkesin o uzman kişiye gitmek için yeterli zamanı bulunmamaktadır. Tam da bu noktada Online diyetisyen hizmeti devreye girmektedir? Peki Online diyetisyen kime denir?

Diyet yapmak isteyen ancak diyetisyene gitme fırsatı bulamayan kişilerin imdadına yetişen, aslında yeni sayılabilecek bir hizmet; online diyetisyen hizmetleri. Teknolojinin iletişimde avuçlarımızın içine kadar inmesi ile birlikte diyetisyenler de internet üzerinden hizmet vermeye başlamışlardır. Danışanlarına internet üzerinden mail yolu ile ya da Whatsapp gibi anlık iletişim uygulamaları ile ulaşan diyetisyenler, mekandan ve zamandan bağımsız bir şekilde diyet sürecinin takipçisi olmaktadırlar.

online diyet danışmanlığı

Online Diyetisyen Hizmetleri Nelerdir?

Online diyetisyen hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin aklındaki en büyük soru işareti: online diyetisyen fiyatları olmaktadır. Online diyetisyen ücretleri pek çok kişi tarafından zannedildiği gibi çok yüksek değildir. Nasıl ki hastanelerde çalışan diyetisyenler verdikleri hizmete göre farklı ücretler talep edebilmekteyse, online diyet danışmanlığı veren diyetisyenlerin de ücretleri farklılıklar gösterebilmektedir.

Diyetisyen online hizmet vermeye başlamadan önce karşısındaki kişiden türlü bilgileri almaktadır. Bu bilgilere kişinin o an bulunduğu kilo da dahildir. Gereken tüm bilgilerin alınmasının sonrasında kişiye özel bir diyet programı hazırlanmakta ve günlük olarak mail ya da farklı iletişim araçları üzerinden kişilere gönderilmektedir. Online diyetisyen hizmeti veren diyetisyenler danışanlarını, yüz yüze görüşme sürecinden çok daha sıkı takip etmektedirler. Zira bir danışanın her gün hastaneye gitmesi mümkün olmazken, diyetisyen ile her gün online olarak konuşması günümüz teknolojisinde çok kolay olmaktadır.

Peki herkes online diyetisyen olabilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle hayırdır. Zira online diyetisyen kime denir sorusunun cevabı bu soru ile hemen hemen aynı yere çıkmaktadır. Online diyetisyen öncelikle bu iş için zamanını organize etmiş kişidir. Hiçbir zaman size göndereceği programı aksatmamayı, organizasyonunu zamanında tamamlayıp zamanında iletmeyi başarabilen diyetisyenler online diyetisyen hizmetleri sektörünün bir parçası olabilmektedirler.

Online diyetisyen kime denir sorusunun bir diğer yanıtı ise, diyetisyenin aldığı eğitimlerde ve mesleğinde kazandığı deneyimlerde saklıdır. Bu nedenle her diyetisyen aynı zamanda bir online diyetisyendir demek oldukça yanlış olacaktır.

Online Diyetisyen Ücretleri

Online diyetisyen ücretleri ne kadardır diye bakılacak olursa öncelikle bazı paketler ve programlar halinde müşterilere sunulmaktadır. Bunlar 1ay, 3 ay, 6 ay olabileceği gibi 1 yıllık şekilde paket olarak da satılabilmektedir. Bu paketler genel olarak takipli ve takipsiz olarak da değişebileceği gibi 500 TL den başlayarak fiyatlar daha uygun olabileceği gibi daha da artarak ilerleyebilecektir.

Online diyetisyen hizmetleri alan bir kişinin, sürecin takibi konusunda çok büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Öncelikli sorumluluklardan bir tanesi kendisine iletilen günlük diyet listesini takip etmek ve uygulamak olan danışanların, bir sonraki sorumluluğu ise günlük olarak ya da diyetisyen tarafından önerilen sıklıkta vücut ağırlık analizlerini ölçerek diyetisyene bildirmektir. Vücut analiz araçları bu konuda çok daha detaylı bilgiler vererek sürecin daha sağlıklı işlemesini sağlamaktadır.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: