Nutrigenetik Diyetisyenliği Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Nutrigenetik Diyetisyenliği

Her bireyin genetik yapısı ve bu yapı doğrultusunda besinlere verdiği yanıtlar farklıdır. Bir besinin belirli bir miktar alımı bazı bireyler için risk iken, diğerlerine yarar sağlayabilir. Genetik yapıya bağlı olan bu durumun tespiti ve kişinin yaşam kalitesinin yediği besinler nedeniyle düşmemesi için beslenme planının ve besin desteklerinin (vitamin, mineral ve diğer besin destekleri) bireylerin genlerine uygun olması gerekmektedir. Nutrigenetik Diyetisyenliği de bu aşamada devreye girerek kişinin genlerine uygun beslenmesini sağlamaktadır. Gentest uygulamaları ile sağlıklı beslenme stratejileri oluşturulmaktadır. Gentestdiet olarak da bilinen gentest çalışmalarından sonra beslenme programları daha sağlıklı olmaktadır.

nutrigenetik diyetisyenliği

Nutrigenetik Diyetisyenliği bireyin belirli bir diyete, genetik yapısında bulunan polimorfizmler (varyasyonlar) nedeni ile verdiği tepkiyi incelemekte ve bu tepkiye göre besin programları hazırlamaktadır. GentestDiet adı verilen bir testle genetik yapınız doğrultusunda size özel beslenme listeleri ortaya çıkarılmaktadır. Yaşamınız boyu sadece bir kez yaptıracağınız gentest sonucunda kendinize özgü sağlıklı yaşam tarzına kavuşmuş olacaksınız.

Gentestdiet hazırlığında genetik test standart olarak danışana uygulanır, gentest diyet yöntemlerinden en doğru olanına karar verilir. Genetik test sonrasında kişinin direnç ve alerji gösterdiği gıdalar da belirlenmiş olur.

Nutrigenetik Diyetisyenliği Neden İhtiyacınız Var?

Sadece sizin genlerinizin özelliklerine göre hazırlanan bir beslenme planınız olsun istemez misiniz? Daha doğrusu vücudunuzun ihtiyaçlarının net bir şekilde belirlenmesi ile yaptığınız diyetlerden hızlı sonuç almak ve yaşam kalitenizi arttırmak ister misiniz? Cevabınız evetse nutrigenetik diyetisyenliği sayesinde artık sadece sizin genleriniz için hazırlanmış bir beslenme programı edinebilirsiniz. Nutrigenetik beslenme danışmanlığı gentestdiet sayesinde daha kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

Farklı yağ türlerine olan ihtiyacınızı, tuz ve alkol duyarlılığınızı, laktoz intoleransınızı, vitamin ve minerallaere duyduğunuz gereksinimi, antioksidan ve detoks ihtiyacınızı belirleyecek olan nutrigenetik diyetisyenliği ile yaşam tarzınız tamamen değişecek. Gentest diyet uygulamaları sayesinde vücudunuzun ihtiyaçları karşılanacak.

Nutrigenetik Diyetisyenliği Hizmetine:

  • Genlerinize uygun beslenmek için,
  • Vücudunuzun ihtiyaçlarını ve beklentilerini ortaya çıkarmak için,
  • Alerjiniz olan ve tüketmemeniz gereken besinleri öğrenmek için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Genetik test ile sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Gentest ile sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlılara ve sporculara özel beslenme danışmanlığı öncesi problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Danışmanlık – Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Nutrigenetik Diyetisyenliğinde Neler Yapılır?

Nutrigenetik Diyetisyenliği ile kişinin genlerine uygun beslenme listeleri hazırlayarak yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçilmektedir. Nutrigenetik diyet uygulamaları gentest sonrasında kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Nutrigenetik Beslenme Danışmanlığı gentestdiet kapsamında yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Nutrigenetik Diyetisyenliği başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Açlık ve tokluk kan şekeri, ilaç türü ve dozu, beslenme alışkanlıkları, günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Böylece gentest diyet hazırlanması daha kolay olur.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Nutrigenetik Diyetisyenliği dahilinde Gentest uygulamasının yapılması, Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizlerinizin elde edilmesi süreci tamamlanır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz incelenir. Yapılan analizlere göre nutrigenetik diyet listeleri oluşturulur.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için Gentest sonuçlarına göre öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve gentest diyet hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Nutrigenetik Diyetisyenliği kapsamında Gentest sonuçlarına göre genetik yapınıza uygun beslenebilmeniz için bilinç kazandırmak amaçlı eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Kilo verme sürecinize göre hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiği üzerinde dururlar. Nutrigenetik diyet danışmanlığı olan gentestdiet sizlere, genlerinizin gerektirdiği beslenmenin ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir.

Egzersiz

Nutrigenetik Diyetisyenliği ile gen haritanıza göre çıkarılan beslenme listelerinin yanında düzenli egzersiz ve yürüyüş programları hazırlanır. Kilo verme ya da koruma süresince vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır. Gentest diyet ve spor programı bir arada daha etkili olmaktadır.

Haftalık Kontroller

Nutrigenetik Diyetisyenliği dahilinde haftalık kontroller yapılır. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin durumunuzu ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni nutrigenetik diyet programları hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, nutrigenetik diyetisyenliği ve beslenme danışmanlığında sağlığınıza dost ve hayatınızı olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Gentest satesinde genetik test yapılarak gentestdiet yöntemleri uygulanmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları ne kadar?

Nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişiye yapılacak tetkiklerin kapsamına, yaşına ve cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Nutrigenetik beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Nutrigenetik diyetisyenliği kimler için gereklidir?

Nutrigenetik diyetisyenliği, genetik yapısına göre nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, uyguladığı diyetlerin başarısız olma nedenleri hakkında fikir sahibi olarak doğru diyetleri yapmak, vücudunun ihtiyaçlarına göre zayıflamak isteyen herkes için gereklidir. Nutrigenetik diyet danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için kendinize özel beslenme programı hazırlamak istemeniz yeterlidir.

Nutrigenetik diyetisyenliği kimler tarafından yapılıyor?

Nutrigenetik diyet danışmanlığı, uzmanlıklarını gentest ve nutrigenetik diyetisyenliği alanında tamamlamış olan Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Nutrigenetik diyetisyenliği ne kadar sürer?

Gentest sonrasında ihtiyacınız olan besinlerin belirlenmesi diyet listelerinizin hazırlanmasını ve uygulanmasını kolaylaştırır. Nutrigenetik diyet danışmanlığı süresi de bu nedenle size özel belirlenir. Nutrigenetik diyetisyenliği süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Nutrigenetik diyetisyenliği hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak nutrigenetik diyet hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler