nlp nedir

NLP Nedir? Düşünce Gücüyle Zayıflama Mümkün mü?

NLP nedir? Düşünce gücüyle zayıflamak mümkün mü? NLP ne işe yarar? NLP nasıl uygulanır? NLP kimler için kullanılır? NLP ile zayıflamak mümkün mü? Bu yazımızda sizler için, NLP nedir konusuna detaylı bir şekilde değindik. NLP (Zihin Dili Programlama) ilk olarak Amerika’da ortaya çıkmış bir çeşit düşünce ve zihin kontrolü yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kilo vermek isteyen bireyler zihinlerini kontrol ederek kilo problemerinin önüne geçmeye çalışmaktadırlar. Peki gerçekten düşünce gücüyle zayıflamak mümkün mü? Yapılan araştırmalara göre düşünce gücüyle zayıflamak mümkün. Çünkü diyet esnasında birçok besinin yasaklanması beyinin yanlış yönlendirip daha çok kilo almaya sebep olabilir. NLP ise bu noktada devreye girerek beynin kontrol altına alınması ile yeme kontrolünü sağlıyor. NLP sayesinde birey zihnine doğru mesajları götürerek yememesi gereken şeyleri kodluyor ve bunların önüne geçebiliyor. Peki NLP ne işe yarar? Diyet ile NLP arasında doğrudan bir ilişki vardır.

NLP ile kilo vermek isteyen kişilerin yapması gereken ilk olarak bu yönteme inanmak ve bunu başarabileceğini kabul etmektir. Ardından bazı NLP tekniklerini uygulayarak sonuçlar elde etmeye başlayabilirsiniz. NLP yaparken tabi ki bir yandan da diyet uygulamanız gerekir. Unutmayın sadece düşünce gücü ile zayıflamak mümkün değildir. Bu bir destek yöntemidir ve kişinin zihnini kontrol ederek diyetinin dışına çıkmasını engeller ve diyetin bir işkenceye dönüşmesinin önüne geçer. Ancak NLP ile uygulanan diyetler bildiğini diyetler kadar kesin çizgilere de sahip değildir. İşin büyük bir kısmı zihinde halledilmektedir.

diyet ve nlp danışmanlığı

NLP Ne İşe Yarar?

NLP aslında bir çeşit zihni kontrol etme yöntemidir. Yaşamımız boyunca oluşturmuş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirme üzerine yapılan araştırmalar neticesinde Amerika’da ortaya çıkmış bir zihin kontrol modelidir. Bu yöntem ile sadece kilo vermek değil, stres, hastalık ve psikolojik bazı sorunlar çözülebilmektedir. NLP kişiye kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde yardımcı olur ve düşünce, davranış gibi kalıpların bilinçli hale getirilip hedefe odaklanmasını sağlar. Böylelikle kişi eğer zayıflamak istiyorsa NLP yöntemler ile birlikte hedefe kolayca odaklanır ve sorununun çözümüne doğru emin adımlarla ilerler. Kişi bu yöntem ile hayatında gerçekleştirmekte zorluk çektiği sıkıntıları aşabilir.

Düşünce Gücüyle Zayıflama İçin Kime Başvurmalıyız?

Düşünce gücüyle zayıflamak isteyen kişiler bu konuda eğitim almış kişilerin yardımlarına başvurabilirler. 2010’lu yıllarda NLP’nin zayıflamak için kullanılmasının yaygınlaşması ile beraber bu dalga ülkemizde geldi ve şu an Türkiye’de birçok uzman tarafından NLP kampları düzenlenmektedir.

Bu kamplarda kişiler NLP teknikleri uygulayarak zayıflamaya çalışmaktadırlar. Subliminal teknik ve telkinler, bilinç farkındalığı, bilinçaltı kodlama, motivasyon gibi teknikler öğrenen kişiler bu uygulamalar sayesinde zayıflayabilmektedirler. Yani düşünce gücüyle zayıflama söz konusudur.

NLP Hangi Durumlarda Kullanılır?

NLP kişinin diyet sonrası veya esnasında çok çabuk verdiği kiloları almaya başladığı görüldüğünde kullanılabilmektedir. Çünkü bu kişiler zihinlerde ve bilinçaltlarında kilo problemini halen yenememişlerdir ve kilo verseler dahi ilerleye süreçlerde verdiklerinden daha fazla alabilmektedirler. Zaten NLP’nin asıl olayı bu noktada devreye girerek kişiye kalıcı bir çözüm sunmaktır. Kilo vermemenin veya almanın en temel nedeni zihinsel ve psikolojik problemlerdir. NLP bu gibi durumlarda kişilere yardım etmektedir.

Ayrıca diyete sadık kalma konusunda da sıkıntı yaşayan bireyler NLP yöntemine başvurabilir ve uzmanlardan yardım alabilirler. Bu sayede diyet dışında diyeti bozacak yiyecekler uzak kalmanın yolları öğrenilebilmektedir. Diyetisyen desteği bu aşamada oldukça önemlidir.

NLP’den Ne Kadar Sürede Sonuç Alınır?

NLP ile çok kısa bir sürede olmasa kişiler 1 ayda sonuç almaya başlarlar. Çünkü uygulanan metotları öğrenmek ve uygulamaya gerçekten başlamak biraz zaman alabilmektedir. Ancak bu süreç yine kişinin kendisine bağlı olarak değişebilmektedir. Eğer çok hızlı bir şekilde yol alamaya başlarsanız kendiniz NLP ile yönlendirmeyi başarırsanız çok kısa sürede sonuçlar da almaya başlayabilirsiniz. Sonuç olarak NLP bir zihin işidir ve ne kadar çabuk kilo vermeyi kabullenir buna kendinizi alıştırırsanız sonuçlar da o kadar çabuk gelecektir. NLP’de kararlı olmak en önemli noktadır.

NLP İle Kalıcı Zayıflamak Mümkün Mü?

NLP ilk kilo vermek fikri Amerika’da ilk ortaya çıktığında kişilerin kilo verdikten sonra kısa bir sürede tekrar kilo almalarının önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Yani NLP ile kilo vermenin ana hedeflerinden birisi verilen kiloları kalıcı kılmak ve o sonu gelmeyen diyetlerin önüne geçmektir. Bu yüzden rahatlıkla söyleyebiliriz ki NLP ile kalıcı kilo vermek mümkündür. Sadece bilinçaltınızı kontrol altına almayı öğrenin gerisi kendiliğinden gelecektir.

Düşünce gücüyle kilo verme mümkündür. Diyet ile NLP arasında bu yüzden bir bağ bulunur. Sizlerde “NLP nedir, düşünce gücüyle zayıflamak mümkün mü?” gibi sorular soruyorsanız, diyetisyen desteği alabilirsiniz. Diyetisyeniniz zayıflamaya yardımcı baharatlar ve NLP gücü ile sizi zayıflatacaktır.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: