nasıl zayıflarım

Nasıl Zayıflarım? Zayıflama Hakkında Her Şey!

Kilo vermek zorlu bir süreç gibi görünebilir. Ancak durumu tersine çevirmek sizin elinizdedir. Hem sağlıklı bir hayata kavuşup hem de keyifli bir şekilde zayıflayabilirsiniz. “Nasıl zayıflarım?” sorusu hayatınızın en büyük problemi gibi görünebilir ancak zayıflama yöntemleri sayesinde hızlı zayıflama ve sağlıklı kilo verme hayallerinize kavuşmanız zor değildir. İyi bir diyetisyen ve zayıflama programı sayesinde her şey mümkündür.

Kazanacağınız en güzel şey ise sağlıklı beslenmenin, hayatınızın bir parçası haline gelmesidir. Haydi başlayalım…

Önce İste, Karar Ver Ve Başla – Hayallerinin Gerçekleşmesine İzin Ver!

Zayıflamak isteyen kişiler, her şeyden önce kararlı olmalıdır. Ulaşmak istedikleri hedef kilo için çabalamaktan vazgeçmemelidir. Yanlış bilinen zayıflama yöntemlerinden uzak durulmalıdır. Peki bir yöntemin yanlış olduğuna nasıl karar verilebilir? Bu noktada diyetisyen hizmetleri devreye girmelidir. Yanlış uygulanan diyetler veya şok diyet uygulamaları, ileride daha fazla kilo almanıza neden olabilir. Ayrıca sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Zayıflamak konusunda 3 altın kural vardır:

 • Zayıflamayı gerçekten isteyin
 • Zayıflamaya karar verin.
 • Zayıflamaya başlayın.

bireysel beslenme danışmanlığı

Zayıflamak İçin En Etkili Yöntemler – Hızlı ve Mükemmel Sonuçlar

Kilo vermeye yardımcı olacak 7 basit kural bulunur. Zayıflamak konusunda aklınızda “Nasıl zayıflarım? Neden zayıflayamıyorum?” gibi soru işaretleri olabilir. Bu durumu tersine çevirmenizi sağlayacak ve zayıflama yöntemleri arasında yer alan 7 basit kural ise şu şekildedir:

 • “Kilo vermek istiyorum” demenizle birlikte başlayan zayıflama süreniz boyunca, kendinizi motive edin. “Kilo veriyorum, her geçen gün daha güzelim” gibi cümleler, motivasyonunuzu arttıracaktır.
 • Zayıflamanın yolları arasında bir diğer püf noktası, porsiyonlarınızı küçültmekten geçer.
 • Alışverişe çıkacağınız zaman, aç karnına çıkmamayı tercih edin. Çünkü acıktığınız zaman, hemen atıştırabileceğiniz hazır besinlere yönelmenize neden olur. Bu davranış size fazla kilo olarak geri dönecektir.
 • Spor hayatınızın vazgeçilmezi olsun. Yoğun bir rutininiz varsa, en azından her gün yürüyüş yapmaya özen gösterin. Asansör yerine merdivenleri kullanmanız bile, ileride büyük farklar yaratacaktır.
 • Yanlış bilinen “Su içsem kilo alırım.” İnancının aksine, suyun sizi zayıflatacağını asla unutmayın. Gün içerisinde bol bol su için.
 • Sürekli aynı besin maddelerini tüketmekten vazgeçin. Metabolizmanız için olumsuz etki yaratacak bu davranış, kilo vermenizin önündeki engel olabilir.

İhtiyacınız olan uyku miktarını mutlaka alın. Düzensiz bir uyku, kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Eğer sağlıklı zayıflamak istiyorsanız, uyku düzeninizi oluşturmanız şarttır.

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları ve Zayıflama Diyeti

Sağlıklı kilo vermenin yolları, yukarıda sıralamış olduğumuz 7 kural kadar kolaydır. Daha sonrasında dikkat etmeniz gereken şey: Beslenme düzeniniz ve beslenme listenizdir. Bu listeyi tek başına hazırlamanız, eğer diyetisyen değilseniz kesinlikle mümkün değildir. Aynı şekilde size uygun beslenme düzenine karar vermek de mümkün olmayacaktır. Bu yüzden bir diyetisyene başvurulmalıdır. Zayıflama diyeti hakkında size en doğru bilgiyi verecek olan kişi diyetisyendir. Sağlıklı zayıflama yöntemleri, bir sağlık uzmanı ile mümkündür. Ek olarak, kilo vermenize yardımcı olacak besinler bulunur. Bu besinler:

 • Kivi
 • Yoğurt
 • Yeşilçay
 • Yulaf
 • Greyfurt
 • Brokoli

Bazı besinler, diyet esnasında yağ yakımına büyük katkı sağlar. Yıllar boyunca hayalini kurduğunuz forma, bu besinleri tüketerek kavuşabilirsiniz. Fakat unutmayınız ki her besin, yeterli miktarda tüketildiği takdirde faydalı olacaktır. Her şeyin fazlası zarardır. Diyetisyeninizin size özel hazırlayacağı diyet listesinde vazgeçilmez olan su içmeyi, mutlaka ihmal etmemelisiniz. Uyku düzeninizi sağlamayı ise unutmayınız.

Nasıl zayıflarım sorunuza uzman diyetisyenlerden de yanıt alabilirsiniz. Hızlı zayıflama yöntemleri sayesinde kilo vermenin yolları ve püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Zayıflamak konusunda inançlı ve kararlı olursanız, hedefinize mutlaka ulaşacaksınızdır.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: