metabolizma hızlandırıcı

Metabolizmanızı Hızlandırmak İstiyorsanız Bu Besinleri Tüketin!

İnsanlar sağlıksız beslenme, genetik sorunlardan dolayı olduğunda fazla kiloya sahip olabilir. Bu gibi durumlarda genellikle diyete başvurulur. Aslında yenilen yiyeceklerin doğru seçilmesi ile buna gerek kalmayabilir. Metabolizma hızlandırıcı yiyecekleri tüketerek diyet yerine daha verimli bir şekilde kilo vermeleri mümkün olacaktır. Günümüzde tespit edilmiş birçok metabolizmayı hızlandırıcı bitki yer almaktadır. Metabolizma hızlandırıcı besinler için 19 adet bitki önerisinde bulanacağız.
Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler arasında turp gibi birçok yemeğin yanında severek yenilen sebze de yer alır. İçermiş olduğu zengin diyet lifleri ile sindirim sistemi organlarına yardımcı olur.

1. Kuşkonmaz

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme oldukça önemlidir. Tüketilen besinlerin vücuda ne derece iyi geldiği bilinmelidir. Tüketilen gıdaların sindirim sisteminin sağlıklı işleyişini düzenlemesi gerekmektedir. Kuşkonmaz bu hastalıkların tedavisinde kullanılırken, diğer yandan metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır.

2. Tarçın

Tarçını birçok yerde kullanmaktayız. Özellikle sütlü tatlılar ile çok iyi birer ikili olan bu besin kaynağını sadece verdiği tattan dolayı değil, sağladığı bağırsakların daha düzenli çalışması adına da tüketilmesi gerekmektedir. “Metabolizma nasıl hızlandırılır?” sorunuza sık sık duyacağınız yanıtlardan biri de tarçın olacaktır.

3. Beyaz lahana

Diyetisyen hizmetleri, beyaz lahananın kilo vermeye yardımcı olduğunu söylemektedir. İçerinde oldukça fazla miktarda lif bulunmasından dolayı bağırsakların olduğundan daha hızlı çalışmasını sağlar.

4. Buğday çimi

Metabolizmanın hızlanması için aslında yapılması gereken bağırsakların olduğundan daha hızlı çalışmasıdır. Buğday çimi de bunun olmasını sağlayan besin kaynaklarından bir tanesi olarak yer almaktadır.

5. Soğan

Metabolizma hızlandırıcı bitkilerden biri olan soğan, birçok ciddi hastalığın daha ortaya çıkmasını önlediği gibi metabolizmaya direnç kazandırmaktadır.

6. Zerdeçal

Zerdeçal, içerisindeki antiseptik madde dolayısı ile bağışıklık sistemini güçlendir. Metabolizma nasıl hızlandırılır sorusuna da bu şekilde cevap verir. Metabolizmayı hızlandırır.

7. Elma

“Metabolizmayı ne hızlandırır?” sorunuza en iyi yanıtlardan biri de elma olacaktır. Elma aslından oldukça popüler olan bir meyve çeşididir. Özellikle aç karnına tüketilmesi durumunda kilo vermeye yardımcı olur.

8. Ananas

Metabolizma hızlandırıcı bir diğer besin kaynağı ananastır. Şekli itibari ile kendisini diğer meyve çeşitlerinden ayıran bu meyvenin, içerdiği lifler sayesinde sindirim sistemine kolaylık sağladığı bilinmektedir.

9. Avokado

Avokado metabolizmayı hızlandırma açısından oldukça faydalı bir besindir. Sindirim sistemini düzenler, korur ve ayrıca sindirim bozukluklarının ortadan kalkması adına oldukça yararlıdır.

10. Turp

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler arasında turp gibi birçok yemeğin yanında severek yenilen sebze de yer alır. İçermiş olduğu zengin diyet lifleri ile sindirim sistemi organlarına yardımcı olur.

sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı

11. Zencefil

Mide hastalıkları ile iyi bir biçimde mücadele ederken gıda emilimini arttırıp hazma destek olur.

14. Nar

Nar birçok insanın sevdiği, yemesi biraz zahmetli olan bir meyvedir. Birçok yararının yanı sıra metabolizmanın da düzenli çalışması konusunda yardımcı olur

17. Keten tohumu

Tüketilirken dikkat edilmesi gereken besin kaynaklarından biri olan keten tohumu sindirim sistemini etkileyerek metabolizmanın düzenli çalışmasına yardımcı olur.

12. Limon

Bir bardak suya karıştırılacak birkaç damla limon suyu hazımsızlık sorunlarının giderilmesini sağlar.

15. Yaban mersini

Yaban mersini metabolizmanın hızlanmasında oldukça etkili bir besin kaynağıdır.

18. Pancar

Birçok hastalığın önlenmesinde etkili olan pancarın diğer bir önemli faydası metabolizmanın hızlandırılmasıdır.

13. Kişniş

Diyetisyenler tarafından hazımsızlık gibi rahatsızlıklarda genellikle kişniş önerilir. Midenin fonksiyonlarının da daha rahat çalışmasına yardımcı olur.

16. Brokoli

Brokolinin buharda pişirilip yenmesi ile hazım sorunları ile çok iyi bir şekilde savaştığı bilinmektedir. Ayrıca diyetisyen doktorların sıklıkla önerdiği bir sebzedir.

19. Deniz yosunu

Tıpta oldukça fazla kullanılan bir bitki olan deniz yosunu, metabolizmanın hızlanmasında etkili olur.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: