Metabolik Sendromda Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı, metabolik sağlık sorunları ile karşılaşan bireylere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kişinin beslenme durumunu belirlemek ve buna göre sağlıklı kilo vermesi için diyet listeleri oluşturmak, kilo koruma programları ile var olan sağlıklı kiloyu korumak, beslenme alışkanlıklarını faydalı yönde değiştirmek hedeflenir. Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı ile bel çevresi kalınlığı, yüksek tansiyon, kan şekeri yüksekliği gibi sorunların önüne geçilir.

metabolik sendromda beslenme danışmanlığı

Metabolik sendrom beslenme tedavisi alanında uzman diyetisyenler tarafından yapılır ve kişiye özel metabolik sendrom diyeti hazırlanır. Böylece metabolik sendrom tedavisi sürecinden maksimum verim alınır.

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Türkiye’de ve dünyada metabolik bozukluklar nedeniyle obezite artmış durumdadır. Şişmanlık, kalp sağlığının bozulması, hormonal problemler, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon metabolik sendromun içinde yer almaktadır. Esasen metabolik sendrom bir hastalık değil yanlış beslenme ve hareketsizlik nedeni ile ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Özellikle bel çevresinde oluşan yağlanma sonucu insülin direnci ortaya çıkarak metabolik sendrom hastalığına benzer sorunlarla karşılaşılmasına neden olur. Metabolik sendrom kilo vererek ve egzersiz yaparak aşılacak bir hastalıktır. Bu nedenle kişinin uzman bir diyetisyen ile kilo verme ve kilo kontrolü programına başlaması gerekir. Metabolik sendromda beslenme tedavisi uygulanarak ideal vücut ölçülerine kavuşması sağlanır. Metabolik sendrom diyeti kişiye özel olarak hazırlanır.

Metabolik sendrom tedavisi mutlaka alanında uzman diyetisyenler tarafından yapılmalıdır. Bilinçsiz yapılan uygulamalar, kişinin durumunun daha kötüye gitmesine neden olabilir. Metabolik sendromda beslenme üzerinde önemle durulması gereken bir konudur.

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Metabolik sendromlarda nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Metabolik bozukluklara bağlı rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı ile şeker hastalarının yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçerek hastalığına uygun beslenme programı oluşturulur. Metabolik sendrom tedavisi uygulanarak özellikle bel çevresinin sağlıksız görünümünden kurtulması sağlanır. Metabolik sendrom beslenme tedavisi dahilinde aşama aşama yapılanlar şunlardır:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı hizmetimizi verirken ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Metabolik bozukluğun ne derece olduğu ve hayatınıza nasıl etki ettiği araştırılır. Hangi ilaçları kullandığınız, hastalık öncesinde ve sonrasında nasıl beslendiğiniz belirlenir. Metabolik sendrom tedavisi, bu verilere göre şekillendirilir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Metabolik sendromda sağlıklı beslenme düzeninin oluşturulması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Metabolik sendrom diyeti hazırlanması için bir sonraki aşamaya geçilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Metabolik sendromların önüne geçecek ve kilo vermenizi sağlayacak beslenme programları hazırlanır. Öğünlerde yiyeceğiniz yemekler ve alacağınız enerji miktarları belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve metabolik sendrom diyeti hazırlanır. Metabolik sendrom beslenme tedavisi için en önemli aşama budur.

Beslenme Eğitimi

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı kapsamında kötü beslenme alışkanlıklarınızın değişmesi ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmeniz için uzman diyetisyenler tarafından beslenme eğitimleri verilir. Yararlı ve zararlı besinler hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanır. Metabolik sendrom beslenme tedavisi sayesinde ideal görünümünüze kavuşmanız kolaylaşır.

Egzersiz

Metabolik sendromların ortaya çıkma nedenlerinden biri olan hareketsizlik sorununu çözmek için düzenli egzersiz ve yürüyüş programları hazırlanır. Vücudun yağlanmasını önleyecek, alınan besinleri kasa çevirecek egzersizler önerilir. Metabolik sendrom diyeti uygulamalarına ek olarak spor programları da hazırlanır.

Haftalık Kontroller

Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilo ölçümü yapılır, diyetin hastalığa olan olumlu-olumsuz etkisi incelenir, yeni diyet listeleri hazırlanır ve kişinin dosyası tutulur.

Diyetisyenler, Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı ile hastalığınızı atlatmanızı sağlayacak beslenme programları oluşturarak size destek olmaktadır. Böylece metabolik sendrom tedavisi sandığınızdan daha hızlı sonuçlanmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalık durumuna, yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Metabolik sendrom beslenme tedavisi ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Metabolik sendrom tedavisi, hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı hizmeti hastalığınızın hayatınızı olumsuz etkilememesi açısında önemlidir.

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanları arasında yer alan metabolik sendromda beslenme diyetisyenleri sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Metabolik sendrom tedavisi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Metabolik sendromda beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak metabolik sendromlarda beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler