randevu al

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı, kadınların menopoz dönemlerinde geçirecekleri değişikliklere göre uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kadınların bu dönemde kilo vermesini ya da mevcut kilosunu korumasını sağlamak, onları kalp-damar ve kemik hastalıklarından korumak ve beden kitle endeksini dengelemek, yaşam kalitelerinin bozulmamasını sağlamak hedeflenir. Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile diyetisyenler, kadınların hayatlarındaki bu büyük değişikliğe daha kolay adapte olmalarını sağlarlar.

menopoz döneminde beslenme danışmanlığı

Menopozda beslenme uygulamaları, menopoz diyeti ve egzersiz çalışmalarıyla birlikte yapılır. Kadınların merak ettikleri menopozda nasıl beslenilir sorusuna yanıt verilir.

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Menopoz döneminde kadın vücudunun beslenme ihtiyaçları değiştiği için özel bir beslenme programına gerek duyulacaktır. Bu dönemde kilo alma ve karın bölgesinde yağlanma riski de oluşmaktadır. Riskleri kovuşturmak, kilo vermeyi sağlamak ya da mevcut kiloyu korumak için uzman diyetisyenler ile bir araya gelmek gerekir. Menopoz döneminde kemik sağlığına da ayrı bir önem verilir. Kemiklerden kalsiyum çekilmesi durumlarıyla karşılaşılabilir. Menopozda kadın sağlığının korunması menopozda diyet ve bilinçli beslenme yöntemleriyle mümkün olacaktır.

Menopozda beslenme danışmanlığı, menopoz diyeti ve sağlıklı beslenme listeleri hazırlayarak menopoz döneminde beslenme durumunun, fiziğinizi ve psikolojinizi etkilemesine engel olacaktır. Menopozda nasıl beslenilir, menopozda diyet yapılır mı gibi endişelerinize çözüm sunacaktır.

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolü için,
  • Sağlık risklerinizin en aza indirilmesi için,
  • Yaşam kalitenizi artırmak için,
  • İdeal kiloya ulaşmak için,
  • Vücudunuzdaki değişimlerden daha az etkilenmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı Hizmetinde Neler Yapılır?

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı, kadınların menopoz sürecinde karşılaşacakları fizyolojik ve psikolojik değişimlere karşı sağlıklı beslenmelerini sağlamaktadır. Menopozda beslenme düzeninin nasıl olması gerektiği öğretilmektedir. Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı ile paralel olarak yürütülmektedir. Menopoz diyeti ve egzersizlerinin uygulandığı bu diyetisyen hizmetinin aşamaları şöyle:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Menopozu tetikleyecek stres ya da polikistik over gibi rahatsızlıklara sahip olup olmadığınıza göre uygulanacak beslenme yöntemleri değişecektir. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınız, günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve tükettiğiniz yiyecekler öğrenilir. Menopozda beslenme diyetisyenleri değerlendirmelerini yaparak bir sonraki aşamaya geçerler.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Menopozda beslenme alışkanlığının sağlıklı olması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Menopoz döneminde beslenme stratejilerinin ve menopoz diyeti listelerinin temel besinleri belirlenir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı kapsamında vücut analizleriniz sonucu elde edilen verilere göre size uygun beslenme programı ve diyet listeleri hazırlanır. Menopozun evresine, karşılaştığınız sorunlara, kilo alma hızınıza göre sağlıklı diyetler belirlenir. Diyetisyeninizle özel görüşmelerinizde ideal kilo için menopozda beslenme döneminde yemeniz ve yememeniz gerekenler üzerinde durulur. Menopozda nasıl beslenilir endişenizi ortadan kaldıracak menopoz diyeti hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Kadınlar için beslenme yöntemlerinin en kritik olduğu menopoz döneminde ayrıca bilinç kazandıracak eğitimler de verilir. Menopozda Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Yiyeceklerin kalorileri, günlük tüketmeniz gereken kalorilerin hangi besinlerde olduğu, neleri yememeniz gerektiği üzerinde dururlar. Menopoz diyeti uygulamalarının yararı ve zararı üzerine konuşulur.

Haftalık Kontroller

Menopozda Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, menopozda diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı Hizmetleri ile yaşam kalitenizi artıracak ve kilo yönetimi becerisi kazandıracak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır. Menopozda nasıl beslenilir endişeniz ortadan kalkacaktır…

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın yaşına, beslenme alışkanlıklarına, kilosuna, menopoz süresindeki psikolojik durumuna göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Menopozda beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı, menopoz süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek isteyen kadınlar için gereklidir. Menopozda beslenme, bu dönemde kilo almak istemeyen, kendine uygun diyet listeleri edinmek isteyen tüm kadınlar için yararlanılması gereken bir hizmettir.

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Menopoz döneminde beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını farklı menopoz döneminde beslenme danışmanlığı üzerine yapmış olan Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Menopozda beslenme danışmanlığı süresi, genel olarak menopoz döneminin sonuna kadar sürse de kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Menopoz döneminde beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak menopoz döneminde beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.