melisa yağı

Melisa Yağı Sayesinde Daha Mutlu ve Huzurlu Bir Hayat!

Melisa yağı geleneksel tedavi yöntemlerinde sıkça başvurulan bitkisel yağlardan biridir. İçinde bulundurduğu doğal maddeler sayesinde pek çok sıkıntıya iyi gelir. Bunları başlıca olarak;

 • uykusuzluk,
 • stres,
 • anksiyete,
 • migren,
 • hipertansiyon,
 • sinir ve diyabet gelmektedir.

Bunlar dışında melisa yağı anti bakteriyel özelliğe de sahiptir. Bu da vücudu hastalıklardan korurken, bedenin güçsüz düşmesine bağlı olarak görülen hastalıkların tedavisine de yardımcı olur. Diyetisyen eşliğinde hastalıkların tedavisinde kullanılmasını önermekteyiz.

 • Melisa yağı faydaları arasında, gün içindeki etkinliğinizi artırmaya yarayacak, bir dinçlik ve dinamiklik sağlaması da gösterilebilir. Sabah bir fincan melisa çayı içmek hem uykunuzu açacak hem de kırgınlığınızı alacaktır.
 • Hastalıklara iyi gelmesinin yanında melisa yağı cilde faydaları bakımından da oldukça yararlıdır. Melisa yağı cilde faydaları arasında öne çıkan ilk özelliği nemlendiriciliğidir. Çok iyi bir nemlendirici olan melisa yağı, gözenekleri açar. Ölü hücrelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu da sağlıklı ve güzel bir görünümün oluşmasını sağlar. Ayrıca özellikle dirsek bölgesinde görülen kuruma sorununa da iyi gelir.

Aynı zamanda melisa yağı neye iyi gelir? soruları da sıklıkla ve genellikle kadınlar tarafından sorulmaktadır. Melisa yağı cilde faydaları bunlarla sınırlı değildir. Kuru ve çatlak olan bölgeleri de onarır. Ayrıca pek çok şekilde kullanılabilen bu ürün, rahatlatıcı bir özelliğe de sahiptir. Buna bağlı olarak gün içinde stresten uzak durmaya, sakin kalabilmeye yarar.

Melisa Yağı

Melisa yağı iyi bir anti bakteriyeldir. Çeşitli araştırmalar sonucunda melisa yağı faydaları ve kullanımı oldukça geniş bir yelpazededir.  İçindeki öz sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur ve derinin yenilenmesini sağlar. Yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı yapanlar bu nedenle melisa çayını ya da yağının kullanılmasını önerir. Bu şekilde erken yaşlanmanın önüne geçilebilir.

Melisa yağı fiyat aralığı satıldığı yere göre değişebilmektedir. Ayrıca melisa yağı fiyat baremi hangi üründe kullanıldığına göre farklılık gösterir.

yaşlılık döneminde beslenme danışmanlığı

Melisa Yağı Ne İşe Yarar ?

Melisa yağı uykusuzluk, stres, anskiyete, migren, hipertansiyon, sinir ve diyabet ve uçuk problemlerine iyi gelir. Düzenli kullanımda pek çok rahatsızlığı çözer. Bir uzmana danıştıktan sonra, günlük dozu ayarlayarak çoğu sorunun çözümü melisa yağı ile sağlanabilir. Özellikle diyabet sorunu yaşayan kişiler için melisa yağı oldukça faydalıdır.

Ancak her şeyde olduğu gibi melisa yağını da fazla kullanmak istenmeyen sorunlara yol açabilir. Bunların başında mide bulantısı, mide ağrısı gelir.

Enfeksiyonları Önler ve Tedavi Eder

Melisa yağı faydaları oldukça dikkat çekicidir. Uzun süreli kullanımda yararlarını daha iyi göstermektedir.

 • Enfeksiyon sorunu yaşayan kişiler, belir bir süre melisa çayı içtiğinde ya da melisa yağı kullandığında, enfeksiyonu azaltabilir ve neden olduğu acıyı dindirebilir.
 • Doktor tavsiyesine göre ağız yolu ile alınabileceği gibi cilde sürülerek de kullanılabilir.
 • Bunlar dışında iltihaplı bölgeler için de melisa yağı kullanılabilir.
 • Üstelik melisa yağı fiyat bakımından da uygundur. Herkes tarafından tercih edilebilir.

Stres ve beslenme danışmanlığı konusunda diyetisyen desteği aldığınızda melisa yağı ve diğer şifalı bitkilerle de tedavi önerileri alabilirsiniz. Böylece hem sağlıklı beslenirken hem de mutlu bir hayata adım atabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: