Kurumsal Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ya da Kurum Diyetisyenliği; şirketlere, üretim merkezlerine, fabrikalara, atölyelere, okullara, üniversitelere, medya kuruluşlarına ve ihtiyaç duyan tüm kurumlara çalışanların besin ihtiyaçlarını karşılayacak diyet ve kurum beslenmesi programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. İş performansının yükseltilmesi, çalışanların sağlığının korunması, iş kazalarının azaltılması ve çalışanların memnuniyeti, yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması hedeflenmektedir. Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile şirketlerin sağlıklı beslenme politikaları oluşturulmaktadır. Kurum diyetisyeni, kurum beslenmesi hakkında bilgilendirme yaparak kurumsal diyet listeleri hazırlamaktadır.

kurumsal beslenme danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Sağlıklı beslenme fiziksel ve bilişsel performans üzerinde büyük etkiye sahiptir. Özel şirketlerde ve kurumlarda çalışanların günlük alması gereken enerji miktarları sağlanmadığında performansları düşebilir. Çalışanların besinsel ihtiyaçlarının saptanması ve bu ihtiyaçlara göre kurumsal diyet hazırlanması gerekir. Kurumsal diyet listelerinin ve beslenme programlarının uzman kurum diyetisyeni tarafından yönetici ve çalışanlarla birlikte oluşturulması gerekir. Kurumsal beslenme süreçlerinde herkesin fikri değerlendirilir.

Kurum diyetisyenliği, sadece bu alanda uzman olan, kurum beslenmesi bilincine sahip beslenme danışmanı ve diyetisyen tarafından yapılmalıdır. Kurumsal diyet hazırlamak her beslenme danışmanı tarafından yapılacak bir uygulama değildir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Şirket çalışanlarının performansını artırmak için,
  • İş veriminin düşmesini engellemek için,
  • Mutfakta oluşacak maddi kayıpları en aza indirmek için,
  • Besin zehirlenmelerinin önüne geçmek için,
  • Performans verimliliğine paralel olarak şirket kazancını artırmak için,
  • Çalışanların memnuniyetini artırmak için,
  • Çalışanların sağlığını korumak için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmeyi sağlamak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


beslenme danışmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile çalışanlarınızın yeterli ve dengeli beslenerek performanslarını artırmak ve ihtiyaçları olan besinleri almalarını sağlamak amaçlanır. Kurum diyetisyeni ya da diyet uzmanı tarafından hazırlanan diyet listelerinin yanında menü planlama hizmetleri de verilir. Yapılan diğer kurum diyetisyenliği uygulamaları:

Firma Mutfağının Denetlenmesi

Mutfak kazası risklerini, besin zehirlenmesini ve mutfak masraflarını azaltmak için uzman kurum diyetisyenleri, ön görüşme sırasında kurum mutfaklarını denetlerler. Kullanışlı ve güvenli mutfaklar oluşturularak minimum bütçe ile doğru yemeklerin servis edilmesini sağlar. Bu denetleme Menü Planlama uygulamalarında da kullanılmaktadır. Kurumsal diyet listeleri için ön araştırma yapılmaktadır.

Firma Tedarikçilerinin Denetlenmesi

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı kapsamında firmanın besin malzemesi aldığı kurumlar denetlenir ve bu kurumların besinlerdeki hijyen ve sağlık kurallarına dikkat edip etmediği gözlemlenir. Satın alma, depolama, hazırlama, pişirme, servis, atıkların toplanması, bulaşık yıkama ve genel hijyen için kontrol listeleri geliştirilir. Kurum beslenmesi için gerekli olan standartlar sağlanır. Kurum diyetisyeni gerekli denetlemeleri yapar.

Menü Planlama

Kurumsal beslenme ilkelerine sadık kalınarak çalışanların beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak sağlıklı menüler oluşturulur. Mevsime, döneme, çalışan grubunun özellikleri dikkate alınarak menü hazırlanır. Ayrıca şeker, tansiyon ve kalp rahatsızlıkları olanlar için diyet menüleri oluşturulur ve aşçılar bu konuda eğitilir. Kurumsal diyet listeleri oluşturulur ve kurum diyetisyeni bu listelerin uygulanmasını sağlar.

Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Kurum diyetisyenliği dahilinde çalışanlara, yöneticilere ve mutfak personellerine sağlıklı ve kurumsal beslenme ilkelerini öğretmek, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, çalışanlar için yararlı ve zararlı besinlerin farkına varılmasını sağlamak için kurum beslenmesi eğitimi verilir. Kurum diyetisyenliği süreci firmanın istediği süre kadar devam eder.

Kurum Diyetisyeni tarafından verilen Kurumsal Beslenme Danışmanlığı hizmetleri ile firmanız için en doğru olan beslenme ve kurumsal diyet listelerini hazırlarken çalışanlarınızın verimlerini ve şirkete olan bağlılıklarını da artırmaktadır. Kurum beslenmesi için gerekli olan tüm koşullar sağlanarak daha verimli çalışma ortamları oluşturulmaktadır. Kurumsal beslenme hakkında kurum diyetisyeni daha detaylı bilgi vermektedir.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla
Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama

Kurumsal beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Kurumsal beslenme danışmanlığı fiyatları, firmanın talep ettiği danışmanlık kapsamına, çalışanların yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına değişkenlik gösterir. Firmanın tamamı için geçerli olacak beslenme programlarının hazırlandığı kurum diyetisyeni ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kurumsal beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kurumsal beslenme danışmanlığı, çalışanlarının daha sağlıklı beslenmesini ve verimli çalışmasını isteyen, sektöre göre ihtiyaç duyulan enerji ihtiyacını karşılayacak beslenme programlarının hazırlanmasını isteyen firmalar için gereklidir. Kurum diyetisyeni ve kurum beslenmesi hizmetinden her firma yararlanabilir.

Kurumsal beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kurum diyetisyeni, uzmanlığını bu alanda tamamlamış olan ya da kurum diyetisyenliği yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Kurumsal beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kurum beslenmesi hakkında bilgi almak, kurumsal diyet listeleri ve beslenme programları edinmek isteyen firmalar için verilen kurumsal beslenme danışmanlığının süresi, çalışanların kilo ve sağlık durumlarına, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine göre belirlenir. Kurum diyetisyenliği süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kurum beslenmesi hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler