Kilo Yönetimi Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Kilo Yönetimi Danışmanlığı

Kilo Yönetimi Danışmanlığı, yaşa bağlı olarak vücut ağırlığının artmaması ve verilen kiloların alınmaması için kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kilo Yönetimi Danışmanlığı ile kişinin ihtiyaçlarına uygun zayıflama programı hazırlanarak sağlıklı şekilde kilo vermesi ve ideal kilosuna ulaşması amaçlanır. Diyetisyen danışmanlığında esas hedef; kişinin ulaştığı ya da var olan kilosunun korunması; kilomu nasıl korurum sorularına kilo yönetimi uygulamalarıyla cevap verilmesidir.

kilo yönetimi danışmanlığı

Kilo Yönetimi Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Yapılan araştırmalara göre dünyada obez insan sayısı 2 milyarı aşmıştır. Vücuttaki enerji dengesinin bozulması ile oluşan obezite, alınan enerjinin fiziksel aktivite ile harcanan enerjiden fazla olması durumunda ortaya çıkmaktadır. İdeal kilodan uzaklaşmak ise çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Yaşa ve boya göre var olan ideal kiloya ulaşılması ve bu kilonun korunması için kişiye özel beslenme programının oluşturulması gerekir. Kilo yönetimi danışmanlığı ile bireyin eski yaşam tarzına dönmesini engellemek için sadece kilo verdirmek değil verilen kiloların alınmasını da önlemek gerekir. Bu aşamada diyetisyenler, özel diyet ve egzersiz programları hazırlayarak kilo kontrolü yaparlar. Kilo koruma programı sayesinde verilen kiloların alınması önlenir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile benzer uygulamalar gerçekleştirirler.

  • Fiziksel görünümünüzü ve kilonuzu korumak için,
  • Kilo alma durumundan psikolojik olarak etkilenmemek için,
  • Sosyal hayatınızın kilolarınız nedeniyle aksamaması için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • İdeal kilonuza ulaşmak için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Kilo Yönetimi Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kilo Yönetimi Danışmanlığı ile ideal kilonuza ulaşmanız ve kilonuzu korumanız sağlarken sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan zayıflamanız sağlanır. Kilomu nasıl korurum sorunuz yanıt bulur. Diyetisyenler ve beslenme danışmanları belli başlı aşamalarla kilo yönetimi programını uygularlar. Bunlar:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Kilo Yönetimi Danışmanlığı ile öncelikli olarak kilo alma ya da kilo verememe durumlarınızın tespiti yapılır. Bunun için sağlık geçmişiniz ve şu anki durumunuz incelenir, beslenme alışkanlıklarınız öğrenilir. Beslenme alışkanlıklarınız, sosyal yaşantınız, iş koşullarınız, fiziksel aktivite alışkanlıklarınız, ailenizdeki kilo sorunları, sevdiğiniz ve sevmediğiniz besinler tespit edilerek sağlıklı kilo vermeniz ve kilo koruma programı için gerekenler belirlenir. Sonraki süreçte size özel beslenme planları ve diyet listeleri hazırlanır. Kilo yönetimi programı uygulamaları yapılır. Kilomu nasıl korurum endişeniz giderilmeye çalışılır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kilo Yönetimi Danışmanlığı dahilinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile ayrıntılı vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizmanızın hızı ölçülür. Yapılan kan tetkiki sonuçlarında doktor raporu incelenerek yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması ve kilo koruma için uygun diyet ve egzersiz listeleri hazırlanır.

Kilo Yönetimi Programının Hazırlanması

Kilo Yönetimi Danışmanlığı sırasında sağlıklı şekilde kilo vermenizin yanında ideal kilonuza ulaştığınız an bu kiloyu korumanız hedeflenir. Öncelikle kilo yönetimi için neden kilo aldığınız ya da zayıflayamadığınız tespit edilir. Fiziksel ve sosyal nedenler araştırılır, durumun tespitinden sonra kişisel farklılıklara göre beslenme planı oluşturulur. Diyet uzmanı; yaşınıza ve boyunuza uygun vücut ağırlığında kalmanız ve kilo almamanızı sağlamak için özel çalışmalar yapmaktadır. Kilomu nasıl korurum sorunuza kilo yönetimi sistemiyle yanıt bulurlar.

Egzersiz ve Davranış Değişikliği

Kilo Yönetimi Danışmanlığı egzersiz ve davranış değişikliği sürecinde, özel diyetlerin yanında ihtiyacınız olan ve kilo korumayı kolaylaştıracak egzersiz programları da hazırlanır. Günlük egzersizler ile kas ve yağ dengesinin kurulması sağlanır. Ayrıca yeme davranışlarınızın değiştirilmesi için psikolojik destek sunulur. Uzman danışmanlar ve diyetisyenler kilo yönetimi sürecinin tamamında yanınızdadır. Kilo koruma programı sizin devam etmek istediğiniz kadar uygulanır.

Haftalık Kontroller

Kilo yönetimi danışmanlığı sırasında haftalık kontroller ile kilo kaybının takibi, beslenme programında oluşturulacak değişiklikler belirlenir. Gelişiminiz sürekli takip edilerek verdiğiniz kilo kayıt altına alınır. Başarı durumunuz gözlemlenir. Kilo koruma programının sizin için ne kadar uygun olup olmadığı tartışılır.

Diyetisyenler, kilo koruma programında profesyonel danışmanlıkları ile sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Kilomu nasıl korurum endişenize sağlıklı beslenme yöntemleriyle cevap vermektedirler. Kilo yönetimi danışmanlığı için şehrinizdeki en iyi diyetisyeni bulun…

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Kilo yönetimi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kilo yönetimi programı, beslenme danışmanlığı sonrasında verdiği kiloları ya da var olan kilosunu korumak isteyen, daha sağlıklı beslenme amacı olan, yaşına ve cinsiyetine göre nasıl besleneceğini öğrenmek isteyenler için gereklidir. Kilo yönetimi danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sadece sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Kilo yönetimi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kilo koruma programı diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da beslenme danışmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen diyet uzmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Kilo yönetimi danışmanlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenme amacı olanlar ve kilomu korumak istiyorum diyenler için özel olarak hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren kilo yönetimi danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Kilo yönetimi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kilo yönetimi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kilo koruma programı danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler