Kilo Yönetimi Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ YÖNTEMLER DİYET LİSTESİ NERELERDEYİZ? SSS

Kilo Yönetimi Danışmanlığı Nedir?

Kilo Yönetimi Danışmanlığı, yaşa bağlı olarak vücut ağırlığının artmaması ve verilen kiloların alınmaması için kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kilo Yönetimi Danışmanlığı ile kişinin ihtiyaçlarına uygun zayıflama programı hazırlanarak sağlıklı şekilde kilo vermesi ve ideal kilosuna ulaşması amaçlanır. Diyetisyen danışmanlığında esas hedef; kişinin ulaştığı ya da var olan kilosunun korunması; kilomu nasıl korurum sorularına kilo yönetimi uygulamalarıyla cevap verilmesidir.

Kilo Yönetimi Danışmanlığı Diyet Uzmanı – Sağlıklı Yaşam ve Diyet

kilo yönetimi danışmanlığı

Kilo Yönetimi Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Yapılan araştırmalara göre dünyada obez insan sayısı 2 milyarı aşmıştır. Vücuttaki enerji dengesinin bozulması ile oluşan obezite, alınan enerjinin fiziksel aktivite ile harcanan enerjiden fazla olması durumunda ortaya çıkmaktadır. İdeal kilodan uzaklaşmak ise çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Yaşa ve boya göre var olan ideal kiloya ulaşılması ve bu kilonun korunması için kişiye özel beslenme programının oluşturulması gerekir. Kilo yönetimi danışmanlığı ile bireyin eski yaşam tarzına dönmesini engellemek için sadece kilo verdirmek değil verilen kiloların alınmasını da önlemek gerekir. Bu aşamada diyetisyenler, özel diyet ve egzersiz programları hazırlayarak kilo kontrolü yaparlar. Kilo koruma programı sayesinde verilen kiloların alınması önlenir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile benzer uygulamalar gerçekleştirirler.


sağlıklı zayıflamaKilo Yönetimi Danışmanlığı uygulamasına;

  • Fiziksel görünümünüzü ve kilonuzu korumak için,
  • Kilo alma durumundan psikolojik olarak etkilenmemek için,
  • Sosyal hayatınızın kilolarınız nedeniyle aksamaması için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • İdeal kilonuza ulaşmak için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Kilo Yönetimi Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kilo Yönetimi Danışmanlığı ile ideal kilonuza ulaşmanız ve kilonuzu korumanız sağlarken sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan zayıflamanız sağlanır. Kilomu nasıl korurum sorunuz yanıt bulur. Diyetisyenler ve beslenme danışmanları belli başlı aşamalarla kilo yönetimi programını uygularlar. Bunlar:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Kilo Yönetimi Danışmanlığı ile öncelikli olarak kilo alma ya da kilo verememe durumlarınızın tespiti yapılır. Bunun için sağlık geçmişiniz ve şu anki durumunuz incelenir, beslenme alışkanlıklarınız öğrenilir. Beslenme alışkanlıklarınız, sosyal yaşantınız, iş koşullarınız, fiziksel aktivite alışkanlıklarınız, ailenizdeki kilo sorunları, sevdiğiniz ve sevmediğiniz besinler tespit edilerek sağlıklı kilo vermeniz ve kilo koruma programı için gerekenler belirlenir. Sonraki süreçte size özel beslenme planları ve diyet listeleri hazırlanır. Kilo yönetimi programı uygulamaları yapılır. Kilomu nasıl korurum endişeniz giderilmeye çalışılır.Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kilo Yönetimi Danışmanlığı dahilinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile ayrıntılı vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizmanızın hızı ölçülür. Yapılan kan tetkiki sonuçlarında doktor raporu incelenerek yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması ve kilo koruma için uygun diyet ve egzersiz listeleri hazırlanır.

Kilo Yönetimi Programının Hazırlanması

Kilo Yönetimi Danışmanlığı sırasında sağlıklı şekilde kilo vermenizin yanında ideal kilonuza ulaştığınız an bu kiloyu korumanız hedeflenir. Öncelikle kilo yönetimi için neden kilo aldığınız ya da zayıflayamadığınız tespit edilir. Fiziksel ve sosyal nedenler araştırılır, durumun tespitinden sonra kişisel farklılıklara göre beslenme planı oluşturulur. Diyet uzmanı; yaşınıza ve boyunuza uygun vücut ağırlığında kalmanız ve kilo almamanızı sağlamak için özel çalışmalar yapmaktadır. Kilomu nasıl korurum sorunuza kilo yönetimi sistemiyle yanıt bulurlar.

Egzersiz ve Davranış Değişikliği

Kilo Yönetimi Danışmanlığı egzersiz ve davranış değişikliği sürecinde, özel diyetlerin yanında ihtiyacınız olan ve kilo korumayı kolaylaştıracak egzersiz programları da hazırlanır. Günlük egzersizler ile kas ve yağ dengesinin kurulması sağlanır. Ayrıca yeme davranışlarınızın değiştirilmesi için psikolojik destek sunulur. Uzman danışmanlar ve diyetisyenler kilo yönetimi sürecinin tamamında yanınızdadır. Kilo koruma programı sizin devam etmek istediğiniz kadar uygulanır.

Haftalık Kontroller

Kilo yönetimi danışmanlığı sırasında haftalık kontroller ile kilo kaybının takibi, beslenme programında oluşturulacak değişiklikler belirlenir. Gelişiminiz sürekli takip edilerek verdiğiniz kilo kayıt altına alınır. Başarı durumunuz gözlemlenir. Kilo koruma programının sizin için ne kadar uygun olup olmadığı tartışılır.

Diyetisyenler, kilo koruma programında profesyonel danışmanlıkları ile sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Kilomu nasıl korurum endişenize sağlıklı beslenme yöntemleriyle cevap vermektedirler. Kilo yönetimi danışmanlığı için şehrinizdeki en iyi diyetisyeni bulun…


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.
Adana

Kilo yönetimi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kilo yönetimi programı, beslenme danışmanlığı sonrasında verdiği kiloları ya da var olan kilosunu korumak isteyen, daha sağlıklı beslenme amacı olan, yaşına ve cinsiyetine göre nasıl besleneceğini öğrenmek isteyenler için gereklidir. Kilo yönetimi danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sadece sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Kilo yönetimi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kilo koruma programı diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da beslenme danışmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen diyet uzmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Kilo yönetimi danışmanlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenme amacı olanlar ve kilomu korumak istiyorum diyenler için özel olarak hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren kilo yönetimi danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Kilo yönetimi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

  • Kilo yönetimi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kilo koruma programı danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.