randevu al

Kilo Alma Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Kilo Alma Danışmanlığı

Sağlıklı Kilo Alma Danışmanlığı, kişinin zayıflamasının ya da kilo alamamasının altında yatan sebeplerin araştırılması ve tedavi planının oluşturulmasıdır. Sağlıklı Kilo Alma Programı sadece aşırı zayıf kişilere değil boy ve kilo endeksi uyuşmayan kişilere de uygulanan bir programdır. Kilo Alma Danışmanlığı ile kişinin ideal kilosuna ulaşması ve kendine özgü sağlıklı yaşam tarzını oluşturması hedeflenir. Kilo almak istiyorum diyen herkesin sağlıklı kilo alması sağlanır.

kilo alma danışmanlığı

Kilo Alma Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Kilo alamama ya da zayıflık alınan enerjinin harcanandan daha az olması ya da bazı sindirim bozuklukları, dolaşım bozuklukları, enfeksiyon ve parazit gibi nedenler ile alınan besinlerin vücut tarafından kullanılamaması ile ortaya çıkar. Kilo alamama durumu özellikle çocukluk ve gençlik yıllarındaki zayıflık büyümeyi geriletir, vücut direncini azaltır ve hastalıklara yakalanma riskini artırır. Bu nedenle diyetisyenler tarafından kişiye özel beslenme programları hazırlanmalıdır. Kilo almak isteyenler için yapılacak analizler sonrası sağlıklı kilo alma stratejisi belirlenir. Nasıl kilo alınır sorularına yanıt verilir.

Kilo Alma Danışmanlığı uygulamalarına;

  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı kilo almak için,
  • Vücudun ihtiyaçlarını karşılayacak besin ögelerini öğrenmek için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Zayıflık nedeniyle hastalıklara yakalanmamak için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Kilo Alma Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kilo Alma Danışmanlığı ile yetersiz beslenerek ideal kilosuna kavuşmamış kişileri yanlış ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından korumak ve özel beslenme programları hazırlamak amaçlanır. Kilo almak istiyorum diyenlerin bu sıkıntısına cevap verilir. Kilo Alma Danışmanlığı kapsamında diyetisyenler tarafından verilen hizmetler:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Sağlıklı Kilo Alma Danışmanlığı ile öncelikli olarak neden kilo verdiğiniz ya da kilo alamadığınız tespit edilir. Bunun için sağlık geçmişiniz ve şu anki durumunuz incelenir, beslenme alışkanlıklarınız öğrenilir. Diyetisyenler sevdiğiniz ve sevmediğiniz yiyecekleri, gün içinde neler yediğinizi, ne kadar kalori aldığınızı ve tükettiğinizi,  sosyal yaşantınızı, iş koşullarınızı, fiziksel aktivite alışkanlıklarınızı öğrenerek ilk olarak sizi tanımaya başlarlar. Sonrasında özel beslenme programlarının hazırlanması için ikinci aşamaya geçerler. Kilo alma sürecini hızlandıracak yöntemler belirlerler. Son olarak da Kilo Yönetimi Danışmanlığı uygularlar.

Ayrıntılı Vücut Bileşim Analizinin Yapılması

Kilo Alma Danışmanlığı dahilinde vücut analizleri bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizmanızın hızını ölçmek için yapılır. Beden kitle endeksi, BMH, Kalori hesaplama, Günlük kalori ihtiyacı hesaplama gibi tetkikler uygulanır. Yapılan kan tetkiki sonuçlarında doktor raporu incelenerek yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için uygun diyet ve egzersiz listeleri hazırlanır. Kilo almak isteyenler için sağlıklı kilo alma uygulamaları yapılacak bir sonraki aşamaya geçilir.

Kilo Alma Programının Hazırlanması

Kilo Alma Danışmanlığı hizmetlerinden Sağlıklı Kilo Alma Programı’nda kilo alamama durumunun fizyolojik nedenleri araştırılır, durumun tespitinden sonra kişisel farklılıklara göre beslenme planı oluşturulur.

Hedef; yaşınıza ve boyunuza uygun vücut ağırlığına ulaşmanızı sağlamaktır. Bu nedenle kişisel beslenme ve kilo alma diyet listeleri hazırlanır.  Sonraki süreçte vücut ağırlığının korunması için diyet uzmanı tarafından kilo alma oluşturulur. Kilo almak isteyenler ne yapmalı sorusuna ayrıntılı yanıtlar verilir.

Haftalık Kontroller

Kilo alma danışmanlığı sırasında haftalık kontroller ile kilo kazanımının takibi, beslenme programında oluşturulacak değişiklikler belirlenir. Gelişiminiz sürekli takip edilerek aldığınız kilo ve süre analizleri sunulur. Kilo Alma Danışmanlığı programında vücudunuzun tepki verdiği doğru yöntemler, yiyecekler ve egzersizler belirlenir. Sağlıklı kilo alma sürecinin devamlılığı sağlanır.

Diyetisyenler, kilo alma programında profesyonel danışmanlıkları ile sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Kilo almak istiyorum diyenler için kesin çözümler sunmaktadır.


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Kilo alma danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Kilo alma danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Kilo alma danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kilo alma danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kilo alma danışmanlığı, kilo almak istiyorum diyenler, daha sağlıklı beslenme amacı olanlar, zayıflığın getirdiği hastalıklardan muzdarip olanlar, yaşına ve cinsiyetine göre beslenmek isteyenler için gereklidir.  Kilo alma danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sadece zayıf olmak gerekmez, sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Kilo alma danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kilo alma diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da beslenme danışmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak kilo almak isteyenler için hizmet vermektedirler.

Kilo alma danışmanlığı ne kadar sürer?

Doğru beslenme amacı olanlar ve sağlıklı kilo almak istiyorum diyenler için özel olarak hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren kilo alma danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Kilo alma danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kilo alma danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kilo alma danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.