Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ YÖNTEMLER DİYET LİSTESİ NERELERDEYİZ? SSS

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı, farklı eklem rahatsızlıklarına sahip kişilere hastalık şartlarına uygun olarak diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kişilerin hastalıklarının ilerleyişini yavaşlatmak, hastalıklarına bağlı oluşan sağlık sorunlarını en aza indirmek, yaşam kalitelerini artırmak ve sağlıklı beslenmelerini sağlamaktır. Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı dahilinde kilo kontrolü gerçekleştirilerek kemiklere yüklenen ağırlığın da azaltılması hedeflenir.

Kemik hastalıklarında beslenme uygulamalarında kişiye özel diyetler hazırlanarak kilo almanın önüne geçilir ve sağlıklı bir yaşam oluşturulur.

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı Diyet Uzmanı – Hastalıklarda Beslenme

eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Kemikler vücudumuzun yapısını oluşturan parçalarımızdır. Yaşam tarzı ve sağlık koşulları nedeniyle kimi zaman kemik ve eklem hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Kemiklerin zayıflaması ve kırılabilir duruma gelmesi olan Osteoporoz; eklemlerde ağrı, şişme, sertleşme durumları meydana getiren Romatoid Artrit, eklemlerde ve yumuşak dokularda bazı maddelerin birikimine neden olan Gut hastalığı bunlardan bazılarıdır. Kemik ve eklem hastalıklarında sağlıklı ve doğru beslenmek için uzman diyetisyene ihtiyaç duyulmaktadır. Eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı yapan diyetisyenler, kişiye özel diyet listeleri oluşturarak hastalığın seyrini etkileyebilirler. Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme yöntemleri uygulanarak kişiye sağlıklı bir vücut kazandırabilirler.

Kemik hastalıklarında beslenme konusunun hassas olduğu göz önünde bulundurulduğunda özellikle bu alanda uzmanlaşan doktorların danışmanlarına yol göstermeleri gerekmektedir.

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığına;

  • Kemik ve eklem hastalıklarında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Hastalığınızı ilerletecek yanlış beslenme davranışlarını engellemek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınıza bağlı diğer problemlerin önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile hastalığınız süresince doğru ve dengeli beslenmeniz, yanlış beslenme tutumlarınızı değiştirmeniz sağlanır. Eklem hastalıklarında beslenme konusu hassas olduğu için bu alanda uzman diyetisyenler tarafından yapılmalıdır. Hastalıklarda beslenme danışmanlığı dahilinde yapılan uygulamalarla doğru diyetisyen hizmetlerini almanız sağlanır.

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı için ilk adım sağlık ve beslenme hikayenizin öğrenilmesidir. Rahatsızlığınızın evresi ve çeşidi, hangi ilaçları kullandığınız, hangi tedavi yöntemlerinin uygulandığı öğrenilir. Ayrıca neleri yediğiniz ve yemediğiniz, tükettiğiniz kalori miktarı da öğrenilmektedir.Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kemik ve eklem hastalıklarında sağlıklı beslenme tablosunun çıkarılabilmesi için  Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyen tarafından incelenir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Kemik ve eklem hastalıklarında yeterli ve sağlıklı beslenmeniz için uzman diyetisyenler tarafından sağlıklı beslenme programı hazırlanır. Hastalığınızı olumlu etkileyecek şekilde yemeniz ve yememeniz gereken yiyecekler belirlenir. İdeal kilonuza ulaşmanız için kilo verme ya da alma programlarına uygun diyetler hazırlanır. Eklem hastalıklarında beslenme sırasında önerilen listelere uymanız gerekmektedir.

Beslenme Eğitimi

Kemik ve eklem hastalıklarında danışmanlık yapan diyetisyenler ayrıca beslenme eğitimleri ile rahatsızlığınız süresince doğru beslenme alışkanlıklarını kazanmanızı da sağlamaktadır. Beslenme Eğitimi ile diyetisyenler hangi besinlerden fayda sağlayacağınızı ve neleri tüketmeniz gerektiğini açıklayacak. Kemik hastalıklarında beslenme sırasında uymanız gerekenler anlatılacak.

Egzersiz

Kemik ve eklem hastalıklarında hastaların hareketsizliği de rahatsızlıklarının derecesini artırabilir. Doktor kontrolünde kas ve kemiklerini çalıştıracak egzersiz programları hazırlanır. Diyet listeleri de yapılacak olan egzersizlere göre belirlenir. Hastalıklarda beslenme danışmanlığı sayesinde spor yapma alışkanlığı da kazandırılır.

Haftalık Kontroller

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin hastalığınızı ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, kemik ve eklem hastalıkları için vermiş olduğu danışmanlık hizmeti ile sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Eklem hastalıklarında beslenme uygulamaları ile hastalığınız sizi minimum düzeyde etkileyecektir.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.
Adana

Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalık durumuna ve hazırlanacak beslenme listelerine göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kemik hastalıklarında beslenme danışmanlığı, eklem rahatsızlıkları için nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istemeniz yeterlidir.

Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kemik ve eklem hastalığında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri, uzmanlıklarını kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı üzerine yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Eklem rahatsızlıklarında beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kemik ve eklem hastalıklarında beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.