randevu al

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı, karaciğer rahatsızlıkları olan kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı kişilerin tedavi süresince doğru beslenmelerini ve dengeli besin tüketmelerini sağlamak, yaşam standartlarını artırmak, hastalıkların sebep olacağı etkileri azaltmak, güç ve direnç kazandırmak hedeflenir. Karaciğer hastalığı ve beslenme konusunda danışanları bilinçlendirmek de amaçlanır.

karaciğer hastalıklarında danışmanlığı

Karaciğer hastaları nasıl beslenmeli sorusuna yanıt veren karaciğer hastaları için diyet listelerinin hazırlandığı bu programda karaciğer hastalıklarında beslenme sorununun kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçilmektedir.

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Vücudumuzun en büyük organı olan karaciğer, kan dengesinin sağlanması ve fonksiyonların yerine getirilmesi için birincil rol üstlenmektedir. Sindirdiğimiz besinlerin kana karışmasından sonra ulaştığı ilk yer olan karaciğer, dışarıdan aldığımız zararlı maddelerden vücudumuzu koruma özelliğine sahip olduğu için kişinin doğru beslenmeye özen göstermesi gerekir. Karaciğer rahatsızlıklarına sahip olan kişiler ise ilaçlarının yanında beslenme ve egzersiz programları da hazırlanmalı ve uzman diyetisyen kontrolü altında olmalıdır. Özellikle karaciğer yağlanması diyeti için profesyonel destek alınmalıdır.

Karaciğer hastalıklarında beslenme konusunda ilk olarak hasta bilinçlendirilmeli, beslenme danışmanlığı uygulamalarına neden ihtiyacı olduğu anlatılmalıdır. Karaciğer hastaları nasıl beslenmeli sorularına cevap verilmelidir. Ardından karaciğer hastalarına özel diyet listeleri hazırlanmalıdır.

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Karaciğer sağlığını koruyucu beslenme tarzını öğrenmek ve uygulamak için,
  • Karaciğer hastalıklarında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Karaciğer hastalıklarına bağlı diğer rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile karaciğer hastalarının yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçerek karaciğer hastalığına uygun beslenme programı oluşturulur. Karaciğer hastaları nasıl beslenir sorusuna yanıt verilir. Karaciğer hastalığı ve beslenme uygulamalarında diğer yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Hastalığınızın ne düzeyde olduğu ve beslenmenize ne kadar etki ettiği, kullandığınız ilaçlar ve beslenme alışkanlıklarınız ile günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Diyetisyenler tarafından sağlık geçmişinize dair önemli hususlar not edilir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Karaciğer hastalıklarında sağlıklı beslenmenin sağlanması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı dahilinde elde edilen tüm veriler toplanır. Bu veriler karaciğer yağlanması diyeti ve diğer karaciğer hastaları için diyet listelerinin oluşturulması için değerlendirilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Karaciğer hastaları ne yemeli ne yememeli diye merak edenler için kişiye özel beslenme programları hazırlanır. Öğün saatleri, tüketilecek yiyecekler, uzak durulması gereken besinler, ara öğünler belirlenir. Karaciğer rahatsızlığınızın iyiye gitmesini sağlayacak beslenme listeleri ve karaciğer yağlanması diyeti hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve bilinçli beslenmeyi sağlamak için eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler, sizi sağlıklı beslenme yoluna sokarlar. Karaciğer hastalığı ve beslenme probleminizin aşılmasını sağlarlar.

Haftalık Kontroller

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle kişinin gelişiminin takip edilmesini sağlar. Karaciğer hastalıklarında beslenme programı ile düzenli olarak kilonuz ölçülür,  diyetinizin hastalığınızı ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, karaciğer hastaları için diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı ile sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalığının seyrine, yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Karaciğer hastalığı ve beslenme danışmanlık ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı, hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Karaciğer hastaları nasıl beslenmeli diyenler bu hizmeti almalıdır.

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Karaciğer hastalığında beslenme diyetisyenliği Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanları tarafından yapılmaktadır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre karaciğer ve beslenme danışmanlığı süresi belirlenir. Tedavi hakkında süreç bilgisini diyetisyeniniz verecektir.

Karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak karaciğer hastalığında diyetisyenlik hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.