Kanserde Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Kanserde Beslenme Danışmanlığı

Kanserde Beslenme Danışmanlığı, kanserli hastalar için özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kanserde Beslenme Danışmanlığı ile kanser ve beslenme konusunda hastaları bilinçlendirmek, kanser hastaları nasıl beslenmeli sorularını cevaplamak, iştahsızlığın ve kilo kaybının önüne geçecek yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme programlarını hazırlamak, kanser tedavisi için direnç kazandırmak hedeflenir.

kanserde beslenme danışmanlığı

Kanser diyetisyeni tarafından yapılan kanser ve beslenme uygulamaları sırasında kanser hastalarında beslenme listelerinin hazırlanması ve kişinin bilinçlendirilmesi söz konusudur. Kemoterapide beslenme adımlarının nasıl atılması gerektiği anlatılmaktadır.

Kanserde Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Kanser kişinin beslenmesinden sosyal hayatına kadar yaşamının her alanını etkileyen kötü bir hastalıktır. Tedavi sürecinde kullanılan ilaçlar ve kemoterapi nedeniyle kanser hastaları kilo kaybederler. Ayrıca kansere bağlı olarak vücudun harcadığı enerji miktarı artar. Bu durumda enerji ihtiyacının saptanması ve karşılanması gerekir. Hastalığın doğasından kaynaklanan iştahsızlık da kişinin sağlıklı beslenmesini engellemektedir. Tat duygusunun azalmasıyla birlikte kanser hastaları daha az yemek yerler ve yemek seçerler. Bu nedenlerden ötürü kişinin yaşam kalitesini yükselterek kilo kontrolünü sağlamak, yetersiz beslenmeden ötürü hastalığın kötüleşmesini engellemek için özel beslenme programlarının uzman diyetisyenler tarafından hazırlanması gerekir. Kanser ve beslenme üzerinde önemle durulması gereken bir konudur.

Kanser diyetisyeni ya da onkoloji diyetisyeni olarak bilinen danışmanlar aynı zamanda kanser hastalarında beslenme konusunda danışanlarını bilinçlendirmektedirler. Kanserli hastalarda beslenme uygulamaları ile hastalığın seyrini olumlu şekilde değiştirirler.

Kanserde beslenme danışmanlığı dahilinde kanser ve beslenme çalışmalarının nasıl şekilleneceği hakkında kişilere bilgi verilirken kanserli hastalarda beslenme stratejilerinin her bireye özel olarak hazırlanması sağlanır.

Kanserde Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Kanser hastalığında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Tedavi için gerekli olan enerjiyi almak için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Kemoterapide beslenme nedeniyle oluşacak rahatsızlıkları engellemek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için,
  • Kilo almak ve kilo kaybetmemek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Kanserde Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kanserde Beslenme Danışmanlığı ile kanser hastalığı ve tedavisi nedeniyle oluşan kilo kayıplarını ve yetersiz beslenmeyi önlemek amaçlanır. Kanserli hastalarda beslenme, diyetisyen tarafından dikkatli uygulamalarla sürdürülür. Ayrıca kemoterapide beslenme konusu üzerinde de durulur. Kanser diyetisyeni tarafından ayrıca yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Kanserde Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Kanser hastalığınızın hangi aşamada olduğu ve hangi tedavilerin uygulandığı, hangi ilaçları kullandığınız öğrenilir. Hastalık öncesi ve devamında beslenme alışkanlıklarınız hakkında bilgi alınır. Kanser diyetisyeni, doktorunuzla görüşmeler yaparak sağlık hikayenizi öğrenir. Kanser ve beslenme diyetleri için öngörü elde edilir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kanser hastasının günlük ihtiyacı olan enerji ve besin miktarının öğrenilmesi için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleri yapılır. Bünyedeki yağ, kas ve su oranları ölçülerek kanser ve beslenme için ihtiyaç duyulan besin miktarları tespit edilir. Kanser hastalarında beslenme programının oluşturulabilmesi için analiz yapılmalıdır.

Sağlıklı Beslenme Programı

Kanser hastaları nasıl beslenmeli sorularına yanıt verecek, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi sağlayarak vücut direncini artıracak kişiye özel beslenme programları hazırlanır. Haftalık düzenlenecek beslenme programlarında öğünlerde tüketilecek yiyecekler ve kanser nedeniyle uzak durulması gereken yiyecekler belirlenir. Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı dahilinde onkoloji diyetisyeni program hakkında bilgi verir.

Beslenme Eğitimi

Kanserde Beslenme Danışmanlığı, hastalara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandıracak eğitimlerle devam eder. Uzman diyetisyenler kanser tedavisini destekleyecek ve yanlış beslenmeden kurtaracak bilgilendirici bir eğitim verirler. Kanser ve beslenme hakkında tüm detaylar anlatılır. Kanser hastalarında beslenme konusunda aklınıza takılanlar cevaplanır.

Egzersiz

Kanser hastaları iştahsızlık nedeniyle kilo kaybederler. Kaybedilen kilonun tekrar kazanılması için diyet listelerinin yanında hafif egzersiz programları da uygulanır. Yürüyüş ve kas güçlendirici spor programları hazırlanır. Kanser hastalarında beslenme listelerinin yanında vücudun direncini toplayacak egzersizler de yapılır.

Haftalık Kontroller

Kanserde Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde hastanın sağlık durumu ve tedavi gelişmelerine paralel olarak beslenme programı gözden geçirilir ve yeniden düzenlenir, kişinin gelişimi kayıt altına alınır. Kemoterapide beslenme uygulamalarının ne kadar yararlı olduğu üzerine konuşulur. Kanserli hastalarda beslenme danışmanlığı tedavi sonuna kadar devam eder.

Diyetisyenler ve diyet uzmanları, kanser hastalığınızda sağlığınıza yeniden kavuşmanızı ve yaşam standardınızı artırmanızı desteklerken profesyonel danışmanlıkları ile her daim yanınızdadır. Kanserli hastalarda beslenme yolculuğunda rehberlik yapmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Kanserde beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Kanserde beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalık durumuna, yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Kanser diyetisyeni ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kanserde beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kanser ve beslenme danışmanlığı, hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Kanser hastalarında beslenme normal insanlardan farklı olacağı için her hastanın diyetisyen desteği alması gereklidir.

Kanserde diyetisyeni kimler?

Kanser diyetisyenleri, uzmanlıklarını kanserli hastalarda beslenme üzerine yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Kanserde beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kanser hastalarında beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, kemoterapide beslenme şekline, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Kanser ve beslenme danışmanlık süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kanserde beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kanser hastalarında beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler