Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı, kalp ve damar hastalıkları olan kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile kalp hastalığına sahip kişilerde uygun beslenme programları ile genel sağlığı dengelemek, olası damar tıkanıklıklarını önlemek, aşırı kilolu bireylerin ideal kilolarına ulaşmalarını sağlamak, kalp sağlığını korumak hedeflenir. Alanında uzman diyetisyen ve beslenme danışmanı tarafından kişiye özel çözümler üretilir.

kalp damar hastalıklarında danışmanlığı

Kalp hastalığında beslenme uygulamalarında kalp hastaları için diyet listelerinin yanı sıra egzersiz programları da hazırlanarak vücut dirençlerinin artması sağlanır.

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Kalp tüm vücudumuza kan depolayan hayat kaynağımız olduğu için ona iyi bakmamız gerekir. Kalp sağlığımızı korumamamız durumunda kalp ritminin bozulması, damar tıkanıklığı, kalp krizi ve felç gibi olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Beslenme, tarzı kalp hastalıklarının oluşmasında önemli bir faktör olduğu için herkesin beslenme konusunda hassas olması gerekir. Kalp hastalıkları nedeniyle solunumda zorluk, kilo kaybı, iştahsızlık, ödem gibi sağlık sorunları yaşamamak için kişiye uzman diyetisyenlerle birlikte özel beslenme ve egzersiz programları hazırlanması gerekir. Kalp hastası diyet listesi için kişiye özel uygulama yapılması önemlidir.

Kalp damar hastalıklarında beslenme uygulamaları, bu alanda uzmanlaşmış diyetisyenler tarafından yapılmalıdır.

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Kalp sağlığını koruyucu beslenme tarzını öğrenmek ve uygulamak için,
  • Kalp hastalıklarında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Kalp hastalıklarına bağlı diğer rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile kalp rahatsızlıklarının pozitif yönde ilerlemesini sağlayacak dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak amaçlanır. Kalp hastalığında beslenme bilincinin kazandırılması ve kalp hastaları için diyet hazırlama da bu danışmanlık hizmetinin hedeflerindendir. Kalp damar hastalıklarında beslenme süresince yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Aldığınız ilaçlar, kalp sağlığınız, kandaki şeker ve yağ miktarları, beslenme alışkanlıkları günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Beslenme danışmanı, kalp hastalığında beslenme programını belirlemek için her türlü veriyi toplamak zorundadır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kalp damar hastalıklarında beslenme şeklinin sağlıklı olması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Yaşlılıkta Beslenme Danışmanlığı hizmetlerinde de kalp hastaları için kullanılan tetkikler kullanılabilir. Bu analizler sonucunda kalp hastaları için diyet listeleri oluşturulabilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve diyetler hazırlanır. Kalp damar hastalıklarında beslenme için gerekli olacak besin değerlerine sahip yiyeceklerle faydalı bir kalp hastası diyet listesi hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı ile beslenme eğitimleri de verilerek sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşmanız sağlanır. Kalp hastalığında beslenme, uzak duracağınız yiyecekler, kalp sağlığınızı koruyacak besinler, egzersiz ve motivasyon üzerinde durulur.

Egzersiz

Kalp rahatsızlıklarının tetikleyici etkilerinden biri olan spor yapmama durumunun ortadan kalkması için size özel egzersiz programları hazırlanır. Rahatsızlığınızı iyi yönde tetikleyecek yürüyüş ve kardiyo çalışmaları üzerinde durulur. Kalp hastalığında beslenme konusuna dikkat edildiği kadar spor yapmaya da özen gösterilmelidir.

Haftalık Kontroller

Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı sırasında kişinin haftalık kontrolleri de yapılır. Uygulanan diyetin ne kadar yararlı olduğu tespit edilir, yeni beslenme listeleri hazırlanır.

Diyetisyenler, kalp ve damar hastalıklarında beslenme danışmanlığında profesyonel bakış açıları ve öngörüleri ile tedaviniz süresince size destek olmaktadır. Kalp hastalığında beslenme uygulamaları ile sağlığınız korunmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla
Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama

Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalık durumuna, yaşına, cinsiyetine, vücut analizlerinden edinilen verilere ve beslenme alışkanlıklarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kalp hastalığında beslenme danışmanlığı, hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Kalp hastaları için diyet, sağlıklı yaşama atılan en önemli adımdır.

Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kalp damar hastalığında beslenme danışmanları, uzmanlıklarını bu alanda yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere kalp hastaları için diyet hizmeti vermektedirler.

Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre kalp hastalıklarında beslenme danışmanlığı süresi belirlenir. Kalp hastalıkları diyetisyenlik süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kalp damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kalp hastalıkları danışmanlık hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler