kadinlarda kilo verme

Kadınlarda Kilo Verme Tüyoları Nelerdir?

Kilo vermek birçok kadın için çok zor bir süreçtir. Ancak bazı püf noktalarına dikkat ederek aslında kilo vermenin önündeki engellerden kurtulabilirsiniz. Peki kadınlar nasıl kilo verir? Kadınlarda kilo verme öncelikle kararlı olmayı ve kilo vermek için gerekli psikolojiye sahip olmayı gerektirir. Bazen sadece psikolojinizi kontrol altına almak bile kilo vermek için yeterli olabilir. Çünkü kötü bir psikolojik durumda insan daha çok yemek yemeye yöneliyor ve böylelikle yeni kiloların önü açılmış oluyor. Kötü yeme alışkanlıklarından korunmak için bu ilk adımınız olsun.

Kadınlarda kilo vermede dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da aç kalmamak. Kadınlarda zayıflama genel olarak bu yöntemle sağlanmaya çalışılsa da aç kalmak hiçbir zaman kilo vermenin yolu değildir. Hatta aç kalmak kilo almanıza bile sebep olabilir. Çünkü vücudunuz kendisini korumaya alarak yağ depolamaya başlayacaktır. Sabahları egzersiz yapmaya da özen göstermek gerekiyor. Sabah uyanır uyanmaz hareket etmek zayıflama yollarından en pratik olanıdır ve tabii ki egzersiz ardından güzel bir kahvaltı yapmak da diğer zayıflama yollarıdır . Sabahları kahvaltı yapmadan kilo vermek neredeyse mümkün değildir.  Diyetisyen tavsiyelerine göre kadınlarda zayıflama sabah kahvaltısı yapılmadığı takdirde hiçbir zaman sağlıklı bir sonuç vermez.

Kadınlarda kilo verdiren beslenme nasıl olmalıdır? Öğünlerinizin arasında çok uzun süre farkı olmamalıdır. 3 saat arayla bir şeyler atıştırarak metabolizmanızı sürekli hareket halinde tutmalısınız. Böylece yağ yakmanız kolay olacaktır. Bu süreçlerde fındık, fıstık, sebze ve meyve gibi besin değeri yüksek besinler tüketebilirsiniz.

kadınlara özel beslenme danışmanlığı

Kadınlarda Kalıcı Kilo Verebilmek İçin Neler Yapmalı

Kadınlarda kilo vermedeki öncelik kısa sürede vazgeçeceği bir diyet yerine hayat felsefesi haline getirebileceği bir beslenme yöntemi tercih etmesi olmalıdır. Hızlı ve kısa sürede kilo verdiren diyetlerden olabildiğince uzak durun. Onun yerine uzun vadede ve sağlıklı bir şekilde kilo verdiren diyetler tercih edin. Bu durum hem dengeli ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır hem de hayatınız boyunca kilo probleminizi ortadan kaldıracaktır. O yüzden düzgün bir beslenme alışkanlığı edinmek kadınlarda kilo vermenin önemli bir adımıdır. Peki kadınlarda zayıflamanın bir adımı olarak bu alışkanlığı kazanmak için neler yapılmalı? İlk olarak Kadınlara özel beslenme danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Günlük su tüketimini artırmanız gerekir. Suyun metabolizmaya olan katkısı bilinen bir gerçektir bu yüzden günlük su tüketiminizi 2,5 litreye çıkarmanız ve bunu bir hayat felsefesi haline getirmeniz yapmanız gerekenler arasında ilk sırada olmalıdır. Sabahları kahvaltı yaparken yumurta yemeyi de aksatmamalısınız. Yağsız omlet veya haşlanmış bir yumurta tercih edebilirsiniz. Yumurta ve yanında tahıllı bir gıda tüketirseniz gün içerisinde sizi tok tutacağı için kalıcı kilo vermenin ilk adımını atmış olursunuz.

Kadınların Sağlıklı Kilo Vermesi İçin Uzman Tavsiyeleri

Uzmanların tavsiyesine göre kilo vermek için uzun süre aç kalınmaması gerekmektedir. Metabolizmanızı hızlı tutacak gıdalar tüketmeli ve bol bol sıvı tüketilmelidir. Yağlı gıdalardan uzak durmalısınız ancak zeytinyağı tüketmek de faydalı olacaktır.

Ayrıca yemek yerken büyük lokma ve hızlı yemek yeme alışkanlıklarından kurtulmanız gerekmektedir. Onun yerine yavaş ve küçük lokmalarla yemek yemelisiniz. Bu hem metabolizmanızı rahatlatacak hem de hazmı kolaylaştıracaktır. Bu da kilo vermek için önemli bir ayrıntıdır. Her sabah spor yapmak da kilo vermenin önemli noktalarından birisidir. Özellikle sabahları uyandıktan sonra hareket etmeye başlamak gün içerisinde uygulayacağınız diyetiniz için destekleyici olacaktır. Ayrıca kilo kaybetme hızınızı da arttıracaktır.

Diyetisyen kontrolünde olmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Kadınlara özel beslenme danışmanlığı hizmeti veren diyetisyen, hemen her şehirde bulunmaktadır. Diyetisyen ücretleri konusunda diyetisyeninizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: