randevu al

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı, kadınların yaşına ve fizyolojik durumlarına göre ideal diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Kadınların sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak, kilo kontrolünü sağlamak, sağlık sorunlarının önüne geçmek ve yaşam kalitesini artırarak kilo yönetimi sağlamak hedeflenir. Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı, kadınlar için diyetisyen hizmetleri sunan uzman beslenme danışmanları tarafından yapılır. Kadınlara özel diyet ve egzersiz programları uygulanır.

kadınlara özel beslenme danışmanlığı

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı – Neden İhtiyacınız Var?

Kadınların yaşam süreci boyunca farklı fizyolojik durumlar yaşadığı düşünüldüğünde kadın sağlığının korunmasının son derece önemli olduğu görülür. Ergenlik, hamilelik, emzirme ve menopoz dönemlerinden geçen kadınlar, bu süreçlerde değişen vücut kompozisyonları ve ağırlıkları ile karşılaşırlar. Adet öncesi, menopoz ve polikistik over sendromları da sağlıksız beslenme, bel çevresinde kalınlaşma, vücut yağ dokusu miktarının artması, kilo alma ve kemiklerden kalsiyum çekilmesi durumlarına neden olabilir. Bu nedenle beslenme ve diyet uzmanı ile bire bir görüşmelerle kadınlara özel beslenme programlarının hazırlanması gerekir. Kadınlara özel diyetler ve kadın beslenmesi önerilerinin verilmesi sağlıklı olacaktır. Kadınlar için diyetisyen hizmetleri kadın beslenmesi konusunda bilinçlendirmektedir.

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolü için,
  • Sağlık risklerinizin en aza indirilmesi için,
  • Yaşam kalitenizi artırmak için,
  • İdeal kiloya ulaşmak için,
  • Vücudunuzdaki değişimlerden daha az etkilenmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı Sürecinde Neler Yapılır?

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı ile kadınların hayatları boyunca karşılaşacakları fizyolojik ve psikolojik değişimlere karşı sağlıklı beslenmelerini sağlamak amaçlanır. Kadınlar için diyetisyen hizmetlerinin sunulduğu beslenme uygulamalarında; diyet uzmanı ve doktorlar bir arada hareket edebilir. Kadın beslenmesi konusunda kişiye ayrıntılı bilgiler verilir. Kadınlara özel beslenme danışmanlığı sürecinde yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Menopoz, stres ya da polikistik over gibi rahatsızlıklara sahip olup olmadığınıza göre uygulanacak beslenme yöntemleri değişecektir. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınız, günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Kadınlara özel diyet listeleri için hazırlık sürecine geçilir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Kadınlara özel diyetler ve diyetisyen hizmetleri için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz danışmanlar tarafından incelenir. Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı için de bu yöntemler kullanılarak kadınlara özel diyetler oluşturulur. Kadın beslenmesi hakkında bilgiler verilir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı kapsamında vücut analizleriniz sonucu elde edilen verilere göre uygun beslenme programları ve kadınlara özel diyetler hazırlanır. İçinde bulunduğunuz fizyolojik duruma, yaşınıza ve boyunuza göre kilo alma ya da verme yöntemleri sunulur. İdeal kilonuza ulaşmanız ve bu kiloyu korumanız için kadınlar için diyetisyen hizmeti veren uzmanlarla bire bir çalışmanız gerekir.

Beslenme Eğitimi

Kadınlara özel beslenme yöntemlerinin sunulduğu danışmanlık çerçevesinde aynı zamanda beslenme eğitimleri de verilir. Uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Yiyeceklerin kalorileri, günlük tüketmeniz gereken kalorilerin hangi besinlerde olduğu, neleri yememeniz gerektiği üzerinde durulur.

Haftalık Kontroller

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, kadınlara özel diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni diyet listeleri hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır. Beslenme danışmanı ya da diyet uzmanı ile sorunlarınızı tartışabilir, kadın beslenmesi hakkında aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Kadınlar için diyetisyen hizmetlerinin verildiği Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı ile yaşam kalitenizi artıracak ve kilo yönetimi becerisi kazandıracak keyifli bir beslenme yolculuğu sizleri beklemektedir. Kadınlara özel diyetler ve beslenme danışmanlığı hizmetleri için şehrinizde size en yakın uzmanı bulabilirsiniz. Kadın beslenmesi ve kadınlar için diyetisyen hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Kadınlar için diyetisyen ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan kadınlar için gereklidir. Kadınlara özel diyet listelerine sahip olmak ve kadın beslenmesi hakkında bilgi almak isteyenler kadınlar için diyetisyen hizmetlerinden yararlanabilirler.

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Kadınlara özel beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kilo vermek istiyorum diyen, sağlıklı beslenerek fit olmak isteyen kadınlara özel beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Kadınlara özel diyet ve egzersiz programlarını kapsayan kadın beslenmesi diyetisyenliğinin süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Kadınlara özel beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak kadınlar için diyetisyen hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.