ideal kilo

İdeal Kilo Koruma Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

Bireysel Beslenme Danışmanlığı, ideal kilo koruma konusunda size en büyük rehberdir. Alanında uzman diyetisyenlerden alabileceğiniz danışmanlık hizmeti pek çok imkan sağlar. İdeal kilonuzu korumaya yarayacak olan ideal diyet listesi, ideal kilo koruma yöntemleri ve dahası sizler için hazırlanır.

İdeal kiloya ulaşmak önemli olduğu kadar, ideal kiloyu korumak da önemlidir. Üstelik ideal kilo koruma, sizin için zayıflamaktan daha kolay gibi görünebilir. Fakat bu konuda yanılıyorsunuz. İdeal kiloya düşene kadar, belirli bir tempo içerisinde listenize sadık kaldınız. Beslenme düzeninizi, uyku düzeninizi oturttunuz. Peki diyet bittiğinde? Çoğu kişi bu yanılgıya düştüğünden, kilosunu korumakta daha çok zorlanır. Akıllarda “Şimdi ne yapacağım? Kilomu nasıl koruyacağım? Gibi soru işaretleri belirmeye başlar. Bu durumun tek bir çözümü vardır. Uzmanından tavsiyeler alarak, kilo koruma ipuçlarını elde edebileceğiniz Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmeti almaktır. Alanında uzman diyetisyenler, sizler için en doğru tavsiyelerde bulunacaktır.

bireysel beslenme danışmanlığı

Kilo Koruma İpuçları – Uzmanından Tavsiyeler

Kilo vermek isteyen kişiler, oldukça kararlı bir şekilde hedefledikleri kiloya ulaşmışlardır. Peki ulaşılan kiloyu korumak için neler yapılmalıdır? Aynı kararlılık, ideal kiloyu korumak için de gösterilmelidir. Çünkü verilen kiloların ardından, yanlış beslenme alışkanlıkları kazanılabilir. Egzersiz ise yalnızca diyet esnasında değil, hayatınızın her anında vazgeçilmeziniz olmalıdır. Eğer sizin de ideal kilo alma, ideal kilo verme veya ideal kilo koruma konusunda endişeleriniz varsa; diyetisyen yardımı almalısınız. Alanında uzman diyetisyenler, ideal kilo hesaplama aracı ve ideal kilo koruma programı eşliğinde bütün sorularınızı giderecektir.

Kiloyu Korumak Kilo Vermekten Daha Mı Zor?

İdeal kiloya ulaşan kişiler, ideal kilonun korunması konusunda destek almalıdır. Kilonuzu korumaya diyet yaparken başlayabilirsiniz. İdeal kilonuza düşmeden önceki zamanları hatırlayın. O zamandan bu zamana kadar, hayatınızda neler değiştiğini düşünün. Diyet ve egzersiz, yalnızca zayıflamak için yapılmaz. Hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmeniz, yaşam standartlarınızı yükseltmeniz için gereklidir. Üstelik yalnızca zayıflamak/kilo almak isteyen değil; sağlıklı olan her birey diyetisyene gitmelidir.

Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir

Kilo kontrolü, uzman diyetisyen tarafından İdeal Kilo Koruma Programı oluşturularak yapılmalıdır. Diğer türlü kaybettiğiniz kiloları, fazlasıyla birlikte alabilirsiniz.

  • Yanlış bilinen zayıflama yöntemlerinden uzak durmalısınız.
  • İdeal kilonuza ulaştıktan sonra, hayatınızı değiştirecek yeni beslenme düzeni değişikliklerine gitmemelisiniz.
  • Diyet sonrasında egzersizlerinizi yapmaya devam etmelisiniz.
  • Bir Beslenme Günlüğü tutmanızı tavsiye ederiz. Değişiminizi, gün içerisinde yaptığınız egzersiz ve sürelerini, beslenme düzeninizi not alınız. Bu esnadaki kilo değişiminizi gözlemleyiniz. Beslenme Günlüğü sayesinde ideal kilonuzu koruyup korumadığınızı, nerede yanlış yaptığınızı rahatlıkla anlayabilirsiniz.
  • Haftalık olarak ise diyetisyeninize başvurmalısınız. Haftalık yapılacak metabolizma ölçümleriniz, Kilo Koruma Programı çerçevesinde; sizin göremediğiniz verileri elde etmenizi sağlayacaktır. Vücudunuzdaki yağ miktarınız, metabolizma hızınız gibi pek çok veriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede kilo kontrolünüz gerçekleştirilmiş olur.

İdeal kilo koruma yöntemleri sayesinde bedeninizi ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Şehrinizin en iyi diyetisyen ve beslenme danışmanlarından destek alarak ideal diyet listeleri ve egzersiz programını edinebilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: