Hipertansiyon Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı, yüksek tansiyon rahatsızlıklarına sahip bireyler için özel olarak diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı ile hipertansiyon sorunu yaşayanların yeterli ve dengeli beslenmelerini sağlamak, uygun besin listeleri ile kilolarını dengelemek, hipertansiyonun yaşamı olumsuz etkilemesinin önüne geçmek, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak hedeflenir. Yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı, bu alanda uzman diyetisyen ve beslenme danışmanları tarafından verilir.

hipertansiyon beslenme danışmanlığı

Hipertansiyon ve beslenme uygulamalarında yüksek tansiyonda beslenme hakkında bilinçlendirmenin yanında hipertansiyon beslenme listesi oluşturularak kişilerin sağlıklı bir yaşama kavuşması sağlanır.

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Yüksek tansiyon her 3 kişiden birinde görülen yaygın bir rahatsızlıktır. Özellikle kadınların sahip olduğu hipertansiyon hastalığı, 18 yaşından sonra tüm bireyleri tehdit eden ve 35 yaşından sonra da genel olarak görülen hastalık olması nedeniyle dikkat gerektirir. Hipertansiyon hastalığına yakalanmamak için kilo kontrolü sağlamak, 3 beyazdan uzak durmak gerekecektir. Ancak hipertansiyona sahip olanlar uzman diyetisyenlerle birlikte özel diyet programları edinmeli ve hipertansiyonda beslenme ile egzersiz alışkanlığı kazanmalıdır. Dengeli ve yeterli beslenildiğinde sağlıklı bir yaşam sürülebilir ve hipertansiyon hastalığına karşı koyulabilir. Hipertansiyonda beslenme danışmanlığında kişiye özel yöntemlerin hazırlanması önemlidir.

Hipertansiyon ve beslenme, ciddi bir konu olduğu için bilinçsizce yapılacak müdahalelerden kaçınmak gerekir. Yüksek tansiyonda beslenme konusunu uzman diyetisyenler ele almalıdır. Hipertansiyon beslenme listesi her diyetisyen tarafından hazırlanamaz.

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Hipertansiyon hastalığında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Hipertansiyonda beslenme alışkanlığının sağlıklı olması için,
  • Yüksek tansiyon rahatsızlığını kontrol altına almak için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hipertansiyonda beslenme nedeniyle oluşan rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için,
  • Yaşam kalitenizi artırmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı’nda Neler Yapıyoruz?

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı ile yüksek tansiyon hastalığından yaşam kalitenizin ve vücut dengenizin etkilenmemesi için çalışılır. Yüksek tansiyon ve beslenme danışmanları yaşınıza ve hastalık düzeyinize göre çözümler üretirler. Özellikle Yaşlılarda Beslenme Danışmanlığı ile bir arada yürütülen yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı dahilinde yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı sağlık hikâyenizi öğrenmemiz ile başlar. Yüksek tansiyon rahatsızlığınızın seviyesi, hangi ilaçları kullandığınız, uygulanan tedaviler öğrenilir. Uzman diyetisyenler beslenme alışkanlıklarınızı, neleri yiyip yemediğinizi, aldığınız kalori miktarını öğrenerek size özel hipertansiyon beslenme listesi hazırlamak için harekete geçerler. Yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı için ilk olarak verilerin toplanması gerekir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Yüksek tansiyon hastalığında kişiye özel uygulamaların yapılması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Vücudunuzdaki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Hipertansiyon ve beslenme önerileri için bir sonraki aşamaya geçilir. Hipertansiyonda beslenme öngörüsü analizler sonrası oluşur.

Sağlıklı Beslenme Programı

Hipertansiyon hastaları ne yemeli ne yememeli sorunuza cevap vermek için diyetisyenler ve diyet uzmanları, analiz ettikleri verilere göre sağlıklı beslenme programları hazırlarlar. Alacağınız enerji miktarını, tüketeceğiniz besinleri, uzak durmanız gereken yiyecekleri belirlerler. Hipertansiyon ve beslenme konusunda önerilerde bulunurlar.

Beslenme Eğitimi

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve yaşam standartlarının artması için Beslenme Eğitimi verilir. Yüksek tansiyonla baş etmenizi sağlayacak bilinçlendirici bir eğitim düzenlenir. Yüksek tansiyon ve beslenme hakkında yanlış bildiklerinizi düzeltirler.

Egzersiz

Yüksek tansiyonu, şeker hastalığını, obeziteyi tetikleyen egzersiz azlığından kişiyi kurtaracak, sağlıklı beslenme sürecini destekleyecek egzersiz programları hazırlanır. Danışanın ideal kiloya ulaşılması ve korunması amaçlanır. Aynı zamanda yüksek tansiyonda beslenme sıkıntılarının aşılması sağlanır.

Haftalık Kontroller

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı haftalık kontroller ile sürecin takip edilmesi şeklinde devam eder. Uygulanan diyet listelerinin yararlı olup olmadığı belirlenir, hipertansiyon beslenme listesi hazırlanır ve gelişiminiz düzenli olarak takip edilir.

Diyetisyenler, Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı ile sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Hipertansiyon ve beslenme danışmanları sayesinde hastalığınızın etkileri minimuma indirilmektedir.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalığının seyrine, yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için hipertansiyonda beslenme danışmanlığı gereklidir. Yüksek tansiyon ve beslenme hakkında doğru bilgi almak için diyetisyen hizmeti faydalıdır.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanları tarafından hipertansiyon ve beslenme danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri hastalıklarınızın seyrine etki edecek yöntemler uygulamaktadır.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre hipertansiyonda beslenme danışmanlığı süresi belirlenir. Tedavi hakkında süreç bilgisini diyetisyeniniz verecektir.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak yüksek tansiyonda beslenme hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler