randevu al

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı, yüksek tansiyon rahatsızlıklarına sahip bireyler için özel olarak diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı ile hipertansiyon sorunu yaşayanların yeterli ve dengeli beslenmelerini sağlamak, uygun besin listeleri ile kilolarını dengelemek, hipertansiyonun yaşamı olumsuz etkilemesinin önüne geçmek, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak hedeflenir. Yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı, bu alanda uzman diyetisyen ve beslenme danışmanları tarafından verilir.

hipertansiyon beslenme danışmanlığı

Hipertansiyon ve beslenme uygulamalarında yüksek tansiyonda beslenme hakkında bilinçlendirmenin yanında hipertansiyon beslenme listesi oluşturularak kişilerin sağlıklı bir yaşama kavuşması sağlanır.

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Yüksek tansiyon her 3 kişiden birinde görülen yaygın bir rahatsızlıktır. Özellikle kadınların sahip olduğu hipertansiyon hastalığı, 18 yaşından sonra tüm bireyleri tehdit eden ve 35 yaşından sonra da genel olarak görülen hastalık olması nedeniyle dikkat gerektirir. Hipertansiyon hastalığına yakalanmamak için kilo kontrolü sağlamak, 3 beyazdan uzak durmak gerekecektir. Ancak hipertansiyona sahip olanlar uzman diyetisyenlerle birlikte özel diyet programları edinmeli ve hipertansiyonda beslenme ile egzersiz alışkanlığı kazanmalıdır. Dengeli ve yeterli beslenildiğinde sağlıklı bir yaşam sürülebilir ve hipertansiyon hastalığına karşı koyulabilir. Hipertansiyonda beslenme danışmanlığında kişiye özel yöntemlerin hazırlanması önemlidir.

Hipertansiyon ve beslenme, ciddi bir konu olduğu için bilinçsizce yapılacak müdahalelerden kaçınmak gerekir. Yüksek tansiyonda beslenme konusunu uzman diyetisyenler ele almalıdır. Hipertansiyon beslenme listesi her diyetisyen tarafından hazırlanamaz.

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Hipertansiyon hastalığında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Hipertansiyonda beslenme alışkanlığının sağlıklı olması için,
  • Yüksek tansiyon rahatsızlığını kontrol altına almak için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hipertansiyonda beslenme nedeniyle oluşan rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için,
  • Yaşam kalitenizi artırmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı’nda Neler Yapıyoruz?

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı ile yüksek tansiyon hastalığından yaşam kalitenizin ve vücut dengenizin etkilenmemesi için çalışılır. Yüksek tansiyon ve beslenme danışmanları yaşınıza ve hastalık düzeyinize göre çözümler üretirler. Özellikle Yaşlılarda Beslenme Danışmanlığı ile bir arada yürütülen yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı dahilinde yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı sağlık hikâyenizi öğrenmemiz ile başlar. Yüksek tansiyon rahatsızlığınızın seviyesi, hangi ilaçları kullandığınız, uygulanan tedaviler öğrenilir. Uzman diyetisyenler beslenme alışkanlıklarınızı, neleri yiyip yemediğinizi, aldığınız kalori miktarını öğrenerek size özel hipertansiyon beslenme listesi hazırlamak için harekete geçerler. Yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı için ilk olarak verilerin toplanması gerekir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Yüksek tansiyon hastalığında kişiye özel uygulamaların yapılması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Vücudunuzdaki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Hipertansiyon ve beslenme önerileri için bir sonraki aşamaya geçilir. Hipertansiyonda beslenme öngörüsü analizler sonrası oluşur.

Sağlıklı Beslenme Programı

Hipertansiyon hastaları ne yemeli ne yememeli sorunuza cevap vermek için diyetisyenler ve diyet uzmanları, analiz ettikleri verilere göre sağlıklı beslenme programları hazırlarlar. Alacağınız enerji miktarını, tüketeceğiniz besinleri, uzak durmanız gereken yiyecekleri belirlerler. Hipertansiyon ve beslenme konusunda önerilerde bulunurlar.

Beslenme Eğitimi

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve yaşam standartlarının artması için Beslenme Eğitimi verilir. Yüksek tansiyonla baş etmenizi sağlayacak bilinçlendirici bir eğitim düzenlenir. Yüksek tansiyon ve beslenme hakkında yanlış bildiklerinizi düzeltirler.

Egzersiz

Yüksek tansiyonu, şeker hastalığını, obeziteyi tetikleyen egzersiz azlığından kişiyi kurtaracak, sağlıklı beslenme sürecini destekleyecek egzersiz programları hazırlanır. Danışanın ideal kiloya ulaşılması ve korunması amaçlanır. Aynı zamanda yüksek tansiyonda beslenme sıkıntılarının aşılması sağlanır.

Haftalık Kontroller

Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı haftalık kontroller ile sürecin takip edilmesi şeklinde devam eder. Uygulanan diyet listelerinin yararlı olup olmadığı belirlenir, hipertansiyon beslenme listesi hazırlanır ve gelişiminiz düzenli olarak takip edilir.

Diyetisyenler, Hipertansiyon Beslenme Danışmanlığı ile sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Hipertansiyon ve beslenme danışmanları sayesinde hastalığınızın etkileri minimuma indirilmektedir.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın hastalığının seyrine, yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Yüksek tansiyon beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Hastalığı süresince nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için hipertansiyonda beslenme danışmanlığı gereklidir. Yüksek tansiyon ve beslenme hakkında doğru bilgi almak için diyetisyen hizmeti faydalıdır.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanları tarafından hipertansiyon ve beslenme danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri hastalıklarınızın seyrine etki edecek yöntemler uygulamaktadır.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre hipertansiyonda beslenme danışmanlığı süresi belirlenir. Tedavi hakkında süreç bilgisini diyetisyeniniz verecektir.

Hipertansiyon beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak yüksek tansiyonda beslenme hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.