hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağı İle Saçlarınız Güçlensin! Cildiniz Güzelleşsin!

Hindistan cevizi yağı faydaları oldukça fazla bir yağ türüdür. Özellikle Hindistan cevizi yağı, gençlik ve güzellik iksiri olarak herkesçe bilinmekle beraber Hindistan cevizi yağının faydaları alt alta sırlamak bile önümüze kabarık bir liste çıkaracaktır. Bazıları ise şunlardır:

 • Zayıflamaya yardımcı olur.
 • Deri hastalıklarında tedavi edici özelliği vardır.
 • Saç dökülmesini engeller.
 • İdrar yolu iltihaplarını giderir.
 • Varis problemlerinde de tedavi amaçlı kullanılır.
 • Zayıflatıcı özelliği vardır.

Bu yağ görüldüğü üzere birçok problemi de içinde barındıran geniş bir yelpazede tedavi edici özelliği vardır. Bu nedenle bu mucizevi maddenin faydalarını anlatmak ile bitiremeyiz.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Özellikle Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır sorusunun cevabını çoğu kimse bilmemektedir. Çünkü Hindistan cevizi yağı birçok alanda kullanılan bir ürün olduğu için detaylı bilgiyi internette bulmak oldukça zordur. Ayrıca Hindistan cevizi yağının faydaları bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahip olması bu ürününe olan ilgiyi artırmaktadır dolayısıyla da Hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır sorularına da maruz bırakmaktadır. Çünkü Hindistan cevizi yağı faydaları oldukça fazla olduğundan kullanımı çok çeşitli şekillerde olabilmektedir. Bu ürün genellikle zeytinyağı, sarımsak gibi maddelerle kullanıldığı gibi diş macunu olarak da kullanılabilmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Zararları ve Yan Etkileri

Genellikle Hindistan cevizi yağı zararları konusundan pek bahsedilmez. Hindistan cevizi yağı faydaları saymakla bitmeyeceği için çoğu insan bu ürünün faydaları dışında birşey görmemektedir. Ayrıca çoğu kişi Hindistan cevizi yağı nerede satılır sorusunu da sormaktadır. Ancak sizlere verebileceğimiz en iyi tavsiye mutlak suretle bir diyetisyen ile görüşmeniz olacaktır. Çünkü Hindistan cevizi yağı ölçüsüz kullanımlarda ciddi mide ve bağırsak hastalıklarına sebep olmaktadır. bu Hindistan cevizi yağının yan etkileri şunlardır:

 • İshal: Bu yağ bakterilerin yok edilmesini sağladığından kısa süreli ishale neden olabilir. Bunun önüne geçebilmek için ise kullanımını azaltmak gerekir.
 • Sivilcelenme: Eğer cildiniz normalde de yağlı ise hindistan cevizi sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden kontrollü kullanılmalıdır.
 • Yüksek Kolesterol Düzeyleri: Bazı araştırmalarda hindistan cevizi yağının toplam kolesterol düzeylerini arttırdığı ve buna kötü kolesterolün de dahil olduğu görülmüştür.
 • Bağırsak bozuklukları: Eğer fruktoz emiliminde sorun yaşayan bir bireyseniz. Sindirim rahatsızlıkları ortaya çıkabilir ve her ne kadar hindistan cevizi yağında fruktoz bulunmasa da, genelde onun kullanıldığı ürünlerde fruktoz bulunur. Bu nedenle kullanmadan önce bir uzmana danışınız.
 • Alerjiye neden olabilir: Eğer hindistan cevizi yağına karşı bir hassasiyetiniz varsa doğal olarak alerjinin ortaya çıkmasına neden olacaktır.
 • Özellikle çocuklarda alerji durumları daha yaygındır: Eğer çocuğunuzda hipotiroid varsa, bu yağı ve ondan üretilen ürünleri hayatından çıkarın. Çünkü hindistan cevizi yağı bu etkiyi arttırabilir ve alerjiye sebep olabilir.
 • Baş ağırısı: Genellikle bu yağ işe detoks yapanlarda baş ağrısı ile karşılaşılmaktadır.
 • Kalp hastalığınız varsa sıkıntı çıkarabilmektedir: Hindistan cevizindeki fazla doymuş yağ kalbe zarar verebilir. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

kilo yönetimi danışmanlığı

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Hindistan cevizi yağı zayıflama için de kullanılan oldukça güzel bir yağdır. Bu ürünün birçok şekillerde yağ yakımı için kullanıldığı ve bu amaçla birçok Hindistan cevizi yağı kürü uygulayan doktorlar genellikle hastalarına bel kalça oranı hesaplama oranları ile doğru diyetleri vermekteler. Özellikle yemeklere ve tatlılara konulan az miktarda yağ, kiloların gitmesine ve Hindistan cevizi yağı faydaları konusunda vatandaşlara net fikir vermektedir. Ayrıca Hindistan cevizi yağının faydaları kilo verilmeye başladıktan sonraki 4-5 ay içerisinde daha rahat bir şekilde görülebilmektedir. Bu yağı genellikle yemeklerinize pişmeye yakın çok az miktarda veya tatlılarınıza bir yemek kaşığını geçmeyecek şekilde dökerseniz, açık hislerinizi büyük ölçüde bastıracaktır.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Oranları

Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır sorularına kısa kısa cevaplar verdik. Ayrıca birçok diyetisyen ise Hindistan cevizi yağı ile kadınlara özel beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir. Ancak Hindistan cevizi yağı faydaları bakımından da doğru miktarda kullanılması ile orantılı bir durumdur. Bu sebeple Hindistan cevizi yağının faydaları konusunda ve günlük kullanımı için doktorunuza başvurunuz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: