Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı, diyabet, kalp-damar hastalıkları, böbrek hastalıkları, yeme bozuklukları, metabolik sendrom, hipertansiyon gibi yaygın görülen hastalıkların tedavisinde kişiye özel destekleyici beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Tedavinin etkinliğini artırılması, beslenme yetersizliğinin ve dengesizliğinin önüne geçilmesi, kişiye sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması hedeflenir. Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı sayesinde danışanların hastalıklarının sağlık durumlarını daha da kötü hale getirmesinin önüne geçilir.

hastalıklarda beslenme danışmanlığı

Hastalıklarda beslenme tedavisi ile birlikte yürütülen hastalıkta beslenme danışmanlık süreçleri alanında uzman diyetisyenler tarafından yapılmalıdır.

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Hastalıkların tedavi edilmesinde ve önüne geçilmesinde beslenme faktörünün önemli bir yeri vardır. Yaygın görülen kalp, diyabet, böbrek hastalıkları ile obezite, hipertansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisinde tıbbi beslenme zorunlu bir hale gelmiştir. İlaçların birçok hastalığın tedavisinde yetersiz kaldığı düşünüldüğünde diyet ve egzersizin devreye girerek hastalığın seyrini yavaşlattığı, iyileşme hızını artırdığı ve tedavi bütçelerini azalttığı görülmektedir. Bu nedenle hastalıklarda beslenme danışmanlığı bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hastalıklar için beslenme danışmanlığı yapılırken diyetisyen ya da beslenme uzmanı ile kişiye uygun çözümler hazırlamak gereklidir.

Hastalık beslenme danışmanlığı diyet uzmanı ve kişinin doktoru ile birlikte yürütülmelidir. Danışanın hastalığına vakıf olunmadan diyet listeleri uygulanmamalıdır. Hastalıklarda beslenme tedavisi ile birlikte kişiye özel planlanmalıdır.

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

 • Hastalıklarınızın tedavisini desteklemek için,
 • Kısa sürede hastalıklardan kurtulmak için,
 • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
 • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
 • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
 • Hastalıklarınızda nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
 • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Hangi Hastalıklarda Danışmanlık Yapılır?

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı ile hastalık süreçlerinizde sizi yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından korumak ve size özel beslenme programı oluşturmak için vardır. Hastalıkta beslenme danışmanlığı yapılan dallar:

 • Diyabette Beslenme Danışmanlığı
 • Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
 • Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
 • Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı
 • Kanserde Beslenme Danışmanlığı
 • Kalp-Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
 • Karaciğer Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
 • Hipertansiyon Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
 • Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı
 • Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı ve kişiye özel diyet hizmeti için şehrinizdeki en iyi diyetisyene ulaşabilir ve danışmanlık hakkında bilgi alabilirsiniz. Hastalığınıza ve kişisel koşullarınıza göre size en hızlı sonucu verecek, sağlığınızı koruyacak yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla
Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalık durumuna ve kullandığı ilaçlara göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Hastalık beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı, herhangi bir hastalıkta nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, kilo almaya bağlı olarak diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak isteyenler için gereklidir. Hastalıklarda beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için hastalığınızla başa çıkmayı öğrenmek istemeniz yeterlidir.

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Hastalıklarda beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını farklı hastalıklarda beslenme danışmanlığı üzerine yapmış olan Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Hastalıklar için beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Hastalıklarda beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak hastalıklarda beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler