Hamilelik Döneminde Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı, anne adayının ve bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda bebeğin fiziksel ve mental açıdan normal olarak dünyaya gelmesi, anne adayının yeterli ve dengeli beslenmesi için diyet programlarının hazırlanmasıdır. Gebe beslenmesi danışmanlığında gebeliğin aylarına özgü belirtileri ve koşulları da dikkate alınarak bebeğin anne karnında sağlıklı büyüme ve gelişmesinde gerekli olan besin öğelerinin karşılanmasını sağlamak, kronik hastalık riskini azaltmak, annenin besin depolarını ve genel sağlık durumunu korumak, hamilelikte beslenme bilinçlendirmesi sağlamak hedeflenmektedir. Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı, uzman diyetisyenler ve annenin doktoru gözetiminde yapılmalıdır. Hamilelikte nasıl beslenilir sorusuna en sağlıklı şekilde yanıt verilmeye çalışılır. Gebe beslenmesi için anne ve çevresinin dikkat edeceği hususlar üzerinde durulur.

hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Sağlıklı beslenme yaşamın her döneminde olduğu gibi hamilelik döneminde de önem taşır. Hamilelik döneminde sadece bebeğin değil annenin de sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Hamilelikte beslenme sırasında annenin gereğinden az kilo kazanımı bebeğin ihtiyaçlarını karşılayamamasına neden olur.  Gereğinden fazla kilo kazanımı ise bebeğin sağlıklı beslenmesini engeller. Gebelikte beslenme sürecinde yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmeyen anne adayı ayrıca sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Bu nedenle annenin, kendisinin ve bebeğinin ihtiyaç duyduğu besin depolarının korunması, bebeğin gelişen organ sistemlerine göre besinsel ihtiyaçlarının karşılanması için gebelikte beslenme programı hazırlanmalı ve vücut ağırlığı takibi yapılmalıdır. Hamilelikte beslenme için diyet listeleri, diyet uzmanı gözetiminde hazırlanmalı ve anne adayları yanlış beslenmeden kaçınmalıdır. Ayrıca Kadınlarda Beslenme Danışmanlığı da bu süreçte uygulanmalıdır. Hamilelik dönemi beslenme danışmanlığı, annenin ve bebeğin ihtiyaçları düşünülerek oluşturulmalıdır.

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için,
  • Besin depolarınızı korumak için,
  • Düşük riskinden kurtulmak için,
  • Bebeğin sağlıklı şekilde doğması için,
  • Bebeğin kronik rahatsızlıklara yakalanmaması için,
  • Doğru vücut ağırlığına kavuşmak için,
  • Kolay bir doğum yapmak için,
  • Doğum sonrası aşırı kilolu olmamak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


gebelikte beslenme

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı Hizmetiyle Neler Yapılır?

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile anne adayının ve bebeğinin yeterli ve sağlıklı beslenmesini sağlamak amaçlanır. Diyetisyen ve diyet uzmanları gebelik döneminde beslenme danışmanlığı sırasında belli başlı bir plan çerçevesinde ilerlerler. Hamilelikte nasıl beslenilir sorusuna yanıt verecek yöntemleri planlarlar ve gebelikte beslenme stratejileri oluştururlar. Bu plana göre yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile öncelikli olarak anne adayının nasıl beslendiği, kilo alma ya da alamama durumlarının incelenmesi söz konusudur. Annenin sağlık geçmişi ve şu anki durumu incelenir. Beslenme alışkanlıkları, sosyal yaşantı, iş koşulları, fiziksel aktivite yapıp yapmaması, sevdiği ve sevmediği besinler tespit edilir. Sonraki süreçte gebelikte beslenme profili çıkarılır ve anneye özel beslenme planları hazırlanır. Hamilelik döneminde beslenme koşulları oluşturulur.

Vücut Ağırlığı Takibi

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı dahilinde gebe beslenmesi uygulanırken vücut ağırlığınızın düzenli olarak takibi yapılır. Aldığınız ya da verdiğiniz kiloya göre hamilelikte beslenme programlarınız değiştirilebilir. Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı, sık sık kontroller yapılmasını gerektirir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Hamilelik Dönemi Beslenme Danışmanlığı kapsamında anneye özel beslenme programı hazırlanırken bebeğin gelişen organ ve sistemleri, besinsel ihtiyaçları göz önüne alınır. Gelişme dönemine göre bebeğinizin yeterli ve dengeli beslenmesi için uzman diyetisyenler tarafından özel gebelikte beslenme programları hazırlanır.

Beslenme Eğitiminin Verilmesi

Gebelik döneminde beslenme alışkanlığının doğru şekilde kazandırılması için anne adaylarına beslenme eğitimleri de verilir. Diyetisyenler ve beslenme danışmanları süreçte aktif rol oynayarak 9 ay nasıl beslenmeniz, neleri yemeniz ya da yemeniz konusunda sizi bilgilendirirler. Özel gebelikte beslenme programınızı hazırlamanın yanında sizlere destekleyici bir eğitim vermiş olurlar. Hamilelikte nasıl beslenilir sorularınıza yanıt verirler.

Haftalık Kontroller

Hamilelik Dönemi Beslenme Danışmanlığı anne adayının kilosuna ve bebeğin gelişimine göre haftalık kontrollerle devam eder. Süreye, bebeğin gereksinimlerine ve annenin fiziki durumuna göre haftalık kontroller sırasında beslenme programları gözden geçirilerek yeni diyet listeleri hazırlanabilir. Gebelikte beslenme ve egzersiz programlarına annenin ne kadar uyup uymadığı incelenir.

Diyetisyenler ve diyet uzmanları hamilelik döneminde beslenme danışmanlıkları ile bebeğinizin ve sizin sağlığınızı koruyarak, gerekli besinleri almanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Hamilelikte nasıl beslenilir ve gebe beslenmesi için dikkat edilecekler nelerdir diyorsanız Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı hizmetinden yararlanmalısınız.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla
Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, bebeğin sağlık durumuna, annenin kilosuna, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Hamilelik dönemi beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Gebelik döneminde beslenme danışmanlığı, hem bebeği hem de kendi sağlığı için daha iyi beslenmek isteyen, hamilelikte beslenme hakkında yanlış bildiklerini düzeltmek isteyen, aşırı kilo almamak ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getirme amacında olan tüm anneler için gereklidir. Hamilelik döneminde beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için anne adayının sağlıklı beslenmek istemesi yeterlidir.

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Gebelikte beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenmek isteyen anne adayları için özel olarak hazırlanan gebe beslenmesi programları ve diyet listelerini içeren hamilelikte beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak gebelik döneminde beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler