Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri ─ Diyet Uzmanı

Diyet yöntemleri olarak haftalık ölçümler ve vücut analizleri de göz önüne alınmaktadır. Vücudun, uygulanan beslenme programlarına karşı etkilerinin belirlenmesi için haftalık olarak belirli yöntemler ve aletler kullanılarak analizler yapılır.

Yapılan Ölçümler

Haftalık ölçümler ve vücut analizleri için kullanılan yöntemler ve yapılan hesaplamalar:

Biyoelektrik Empedans Analizi

Biyolektrik empedans analizi vücutta bulunan yağ ve kas dokusunun elektriğe gösterdiği dirençle ölçülür. Zayıf elektriksel akım empedansı ile el ve ayaklarda uygun noktalara akım verilir. Böylece yağ miktarı, yağsız vücut kitlesi, vücut suyu, kas gücü ve ödem gibi veriler elde edilir. Diyetisyenler elde edilen verilere göre beslenme programlarında yapacakları değişiklikleri belirlerler.

Deri Kıvrım Kalınlığı Ölçümü

İdeal kilonun ve vücuttaki yağ oranının belirlenmesi için kaliper adı verilen bir cihazla yapılan ölçümlerdir. Kişinin kol, omuz, karın ve bacak bölgelerindeki deri altı yağ dokusu kalınlığı ölçülür. Elde edilen sonuçlara göre ideal kilo belirlenirken uygun beslenme ve egzersiz programları hazırlanır. Kişinin yağ dokusundan kaybetmesi ve derinin sıkılaşması hedeflenir.

Bazal Metabolik Hız

Bazal metabolik hız ölçümü ile kişinin vücudunun kilo vermeye ne kadar müsait olduğu ölçülür. Ölçümden önce danışan kişinin en az 4 saat yemek yememiş, alkol ve kafeinli içecekler tüketmemiş, egzersiz yapmamış olması gerekir. Kişi 10 – 15 dakika boyunca nefesini özel araca verir ve bu süre boyunca kesinlikle burnundan nefes almaz. Kalori cinsinden ölçülen metabolik hız sayesinde diyetisyenler vücudun istirahat halindeki iken yaktığı enerji miktarını ölçmüş olurlar. Metabolizma hızını artıracak beslenme programlarını hazırlarlar.

Günlük Enerji İhtiyacı – Kalori Hesaplama

Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınması gereken enerji, bazal metabolizma ve egzersiz ile belirlenen ve kişinin gün içerisinde tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini ortaya çıkaran sistemdir.

Kişiden kişiye değişen kalori ihtiyacı, kilonuz, yaşınız ve boyunuzdan da etkilenir. Kalori hesaplanırken bazal metabolik hız formülünden yararlanılır. Böylece diyetisyenler özel besin programları hazırlayabilirler.

Yukarıda kullanılan yöntemlerle kişiye uygun diyet listelerini ve egzersiz programlarını belirlemek daha güvenilir ve hızlı olmaktadır.

Analiz sonunda;

  • vücut ağırlığı,
  • bazal metabolik hız,
  • vücut yağ dokusu ve kas dokusu,
  • vücuttaki ödem miktarında beslenme programı ile birlikte meydana gelen değişimler ve gelişmeler gözlemlenir.

Diyetisyenler haftalık ölçümler yapmadan kişinin gelişimini takip edemezler. Bu nedenle danışanların haftalık randevularını aksatmamaları gerekir.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Haftalık ölçüm ve analiz fiyatları ne kadar?

Haftalık ölçüm ve analiz fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Uygulanan diyet danışmanlığı kapsamına ve süresine göre ücretler farklılaşmaktadır. Bireysel beslenme programlarımız dahilinde haftalık ölçüm ve analizler ücretsiz yapılmaktadır.

Haftalık ölçüm ve analizler kimler için gereklidir?

Haftalık ölçüm ve analizler, bireysel beslenme danışmanlığı hizmeti alan tüm danışanlar için gereklidir. Her hafta ya da belirlenen sürelerde diyetisyen kontrolleriyle birlikte kişinin beden kitle indeksi, kalori cetveli, yağ oranı üzerine gözlemler yapılmaktadır.

Haftalık ölçüm ve analizleri kimler yapıyor?

Haftalık ölçüm ve analizler, kişinin diyetisyeni olan ve Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanları tarafından yapılmaktadır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler