Gıda İntolerans Testi Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Gıda İntolerans Testi

Pinner Test olarak da bilinen gıda intolerans testi, hangi gıda veya gıdalara karşı vücudunuzun tepki verdiğini öğrenebileceğiniz bir kan testidir. Parmak ucunuzdan alınan bir damla kanın incelenmesi ile yapılan gıda intolerans testi, hangi besinleri yememeniz gerektiğini gösteren ve kişisel beslenme planınızın daha avantajlı şekilde oluşturulmasını sağlayan bir uygulamadır.

gıda intolerans testi

Gıda intolerans testi sonrası beslenme de pinner test ile birlikte ortaya çıkan gıda intoleransı için kişiye özel beslenme programlarının hazırlanmasıdır. Besin intolerans testi sayesinde gıda tüketimine bağlı olarak hastalıkların da önüne geçilmektedir.

Besinler ve gıda maddeleri, bağışıklık sisteminiz üzerinde bazı durumlarda ciddi yan etkilere sebep olabilir ve sağlığınız bu durumdan zarar görebilir. Besin alerjisi ile besin intoleransı olarak adlandırılan yan etkilerden korunmak için hangi gıdalardan uzak durmanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Pinner test sonrası beslenme düzeni daha sağlıklı hale gelmektedir.

Bu nedenle Gıda intolerans testi sürecinde kronik hastalıklardan sizi koruyacak kolay ve hızlı uygulanan bir pinner test ile kişiye özel beslenme programları hazırlanmakta, uygulanması ve takibinin yapılması sağlanmaktadır. Gıda intolerans testi Danışmanlığı ile size özgü sağlıklı yaşam tarzınızın oluşturması hedeflenmektedir. Gıda alerjisi testi her yaşta yapılabilmektedir.

Gıda İntolerans Testi Neden İhtiyacınız Var?

Gıda intolerans testi, vücudunuzun hangi gıdayı istemediğini ortaya çıkarması açısından gerekli bir testtir. Aynı zamanda sahip olduğunuz rahatsızlıkların tükettiğiniz gıdalar tarafından etkilenip etkilenmediğini de ortaya çıkaran intolerans testi, her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. Bağışıklık sistemi üzerinde etkisi olan rahatsızlıkların tespiti ve tedavisini de kolaylaştırmaktadır.

Gıda alerji testi:

  • Diyet yapılmasına rağmen kilo veremiyorsanız,
  • Migren, baş ağrısı gibi kronik rahatsızlıklar yaşıyorsanız,
  • Akne, cilt problemleriniz varsa,
  • Sedef hastalığından muzdaripseniz,
  • Depresyondan kurtulamıyorsanız,
  • Uyku bozuklukları, uyku apnesi ve kronik yorgunluk gibi şikayetleriniz varsa,
  • Romatizmal hastalıklarınız varsa,
  • Astım, solunum yolu hastalıkları, kronik farenjit sahibiyseniz,

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlılara ve sporculara özel beslenme danışmanlığı öncesi problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Danışmanlık – Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Gıda İntolerans testinde Neler Yapılır?

Gıda intolerans testi ile kişilerin vücutlarının hangi gıdalara tepki verdiğini belirleyerek yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin önüne geçip kişiye özel beslenme programı oluşturulmaktadır. Pinner test sayesinde gıda intoleransı belirlenerek ihtiyacınız olan besinleri tüketmeniz sağlanmaktadır. Besin intolerans testi hizmeti dahilinde yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Gıda İntolerans Testi başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Açlık ve tokluk kan şekeri, kullanılan ilaçlar, beslenme alışkanlıkları, geçirdiğiniz hastalıklar, günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Gıda alerjisi testi yapılmadan önce bildiğiniz ya da bilmediğiniz alerjileriniz sizden dinlenir.

Gıda İntolerans Testinin Yapılması

Gıda intolerans testi yapılarak hangi besinlerin size zararlı olduğu belirlenir. Diğer analizlerle birlikte bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Pinner test sonrası beslenme düzeninin oluşturulması sağlanır.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve diyetler hazırlanır. Besin intolerans testi sonrasındaki verilere göre özel diyet programlarınız oluşturulur.

Beslenme Eğitimi

Gıda intolerans testi kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve doğru beslenme alışkanlığının kazanılması için eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Kilo verme sürecinize göre hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiği üzerinde dururlar. Pinner test sonucuna göre bilinçlendirme yapılmaktadır.

Egzersiz

Gıda intolerans testi yaptırmış kişilerin durumlarına göre doktor önerisi ile birlikte düzenli egzersiz ve yürüyüş programları hazırlanır. Kilo verme ya da koruma süresince vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır.

Haftalık Kontroller

Gıda intolerans testi dahilinde haftalık kontroller yapılır. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin durumunuzu ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni pinner test diyet programları hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenlerimiz gıda intolerans testi ve beslenme danışmanlığında sağlığınıza dost ve hayatınızı olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Gıda alerji testi sayesinde sağlığınız korunmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi

Alanında Uzman 1 Diyetisyen

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
noo_doctor

Gıda intolerans testi fiyatları ne kadar?

Gıda intolerans testi fiyatları, uygulamayı yapan diyetisyenin kullandığı gereçlere ve test sonuçlarının alındığı laboratuvara göre değişebilir. Pinner Test olarak da bilinen gıda intolerans testi, hangi gıda veya gıdalara karşı vücudunuzun tepki verdiğini öğrenebileceğiniz bir kan testidir. Gıda intolerans danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Gıda intolerans testi kimler için gereklidir?

Gıda intolerans testi, hangi besinleri yememeniz gerektiğini gösteren ve kişisel beslenme planınızın daha avantajlı şekilde oluşturulmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu nedenle kendisine özel beslenme planı oluşturmak ve vücudunun ihtiyaçlarını karşılamak isteyen herkes tarafından yaptırılabilir.

Gıda intolerans testi kimler tarafından yapılıyor?

Gıda toleransı testi, gıda alerjisi testi uygulayabilen diyetisyenler tarafından yapılmaktadır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Gıda intolerans testi ne kadar sürer?

Gıda intolerans testi, parmağınızdan alınacak bir damla kan üzerinden yapılan bir testtir. Uygulaması kısa sürer ancak testten sonra kişiye özel beslenme programı hazırlanacağı için uygulamada ihtiyaçlarınız, kilonuz, yaşınız ve beslenme alışkanlıklarınız etkili olacaktır.

Gıda intolerans testi hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak gıda alerjisi testi hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler