gentest diyeti nedir

Gentest Diyeti Nedir? – Neden Gentest Diyet Yapmalısınız?

Gentest ya da genetik test kişiye özel bir tıbbi analiz yöntemidir. Bir yandan bireyin kronik ve kompleks hastalıklara genetik yatkınlığını incelerken diğer yandan da detaylı bir yaşam tarzı analizi, beslenme ve egzersiz önerileri sunmaktadır. Peki gentest diyet nedir ve gentest kimlere uygulanır? Yakından bakalım…

Genstest hakkında bilmeniz gerekenlerin başında internette ya da kendi başınıza yapabileceğiniz bir test yöntemi olmadığı gelmelidir. Genetik test sadece uzman genetik doktorları tarafından yapılabilmektedir. Ayrıca bu test sonucunda oluşturulan gentest diyeti de besin intoleransı gibi bir testi değildir. Bu nedenle genetik test sadece bir kere yapılsa bile yeterlidir. Çünkü genetik yapımız yıllar içerisinde bir değişim göstermemektedir.

Gentest diyet nedir sorusunun cevabı ise basitçe şöyle ifade edilebilir: kişilerin genetik yapıları doğrultusunda, kişiye özel beslenme programı oluşturmak için geliştirilmiş olan nutrigenetik bütünüdür. Yani anlayacağınız üzere hayatınızda bir kere yaptıracağınız gentest ile yaşam boyunca uymanız gereken beslenme yöntemini öğrenebilirsiniz.

Gentest İle Kişiye Özel Tedavi ve Mükemmel Sonuçlar

Gentest yaptırarak aynı zamanda kendinize özgün tedavi yöntemleri de öğrenilebilinmektedir. Hata payı çok az olan gentest sayesinde kişi nasıl kalıcı bir şekilde kilo verebileceğini ve hastalıklardan nasıl kornuabileceğini de öğrenebilmektedir.

Günümüzde yakanılan hastalıkların birçoğunun genetik yapı ile yakından bir ilişkisi bulunmaktadır. Bu nedenle gentest sayesinde kişiye özegü tedavi yöntemleri geliştirilebilmektedir. Genetik yatkınlık bilindiği taktirde obezite, kanser ve diğer hastalıkların ortaya çıkması önemli bir ölçüde engellenebilir. Gentest diyet ile kilo verme amacında olan bireylerin nutrigenetik diyetisyenliği yapan uzmalanlara ve diyetisyen doktorlara başvurmaları gerekir.

nutrigenetik diyetisyenliği

Gentest Diyet Kime ve Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?

Peki gentest kime uygulanır sorusunun cevabına gelecek olursak gentest sağlıklı beslenmeyi hedefleyen herkese uygulanabilir. Özellikle kilo problemi olan beden kütle endeksi 35’in altında olup fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve gentest diyeti ile kilo verme amacında olan kişilere genetik test yaptırmaları önerilmektedir. Gentest nasıl uygulanır diye soracak olursanız gentest, yanak içi mukozanızdan pamuklu bir çobuk yardımıyla kansız ve acısız olarak alınan doku örneğinin analiz edilmesi ile yapılmaktadır.

Gentest faydaları nelerdir diyecek olursak;

  • İlk olarak gentest sonuçlarına göre hazırlanan diyet listesi diğer diyet listelerine nazaran daha hızlı sonuç vermektedir.
  • Ayrıca günümüzde yakalanılan hastalıkların birçoğunun genetik yapı ile yakından bir ilişkisi bulunmaktadır. Bu nedenle gentest sayesinde kişiye özgü tedavi yöntemleri geliştirilebilmektedir. Genetik yatkınlık bilindiği taktirde obezite, kanser ve diğer hastalıkların ortaya çıkması önemli bir ölçüde engellenebilir.
  • Daha sağlıklı beslenme listeleri oluşturulabilir.
  • Zayıflama programlarından daha hızlı sonuç alınabilir.
  • Kişinin sağlıklı yaşaması için gerekli olan gıdalar belirlenebilir.
  • Alerji oluşturacak gıdalardan uzak durmak mümkün olabilir.

Gentest Diyet İle Kalıcı Zayıflama – Gentest Diyeti Nerede Yaptırabilirsiniz?

Gentest diyeti ile zayıflama amaçlayan kişilerin öncelikle genetik test yaptırması ve bu konuda çalışan bir diyetisyenden gentest diyeti konusunda yardım alması gerekmektedir. Gentest diyeti Türkiye’de kolayca ulaşılabilmektedir. Bu konuda çalışan birçok hastane mevcuttur. Bulunduğunuz ile göre tarama yaparak gentest fiyatlarını da öğrenebilirsiniz.

Gentest diyetleri beslenme danışmanları tarafından hazırlanmaktadır. Bu nedenle alanında uzman Diyetisyen desteği almanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Böylece gentest ile kalıcı zayıflamaya da başlayabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: