Gebelik Sonrası Kilo Verme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı, kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanmasıyla gebelik sonrasında vücutta kalan kiloların verilmesinin sağlanmasıdır. Annenin ideal kilosuna sağlıklı bir şekilde ulaşması ve kendine özgü beslenme alışkanlığını oluşturması diyetisyen tarafından hedeflenir. Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı dahilinde annenin bebeğinin beslenmesine engel olmayacak şekilde diyet ve egzersiz listelerini uygulaması sağlanır. Doğum sonrası kilo verme sürecinin hızlandırılması ve hamilelikten sonra diyet yapılması üzerine sağlıklı uygulamalar gerçekleştirilir.

gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Gebelik sonrası annenin vücudunda kilo artışı ve yağlanma normaldir. Eğer anne gebelik süresince spor yapmadıysa bu kilolar daha fazla olacaktır. Vücutta kalan fazla kiloların 1 – 1,5 yıl içerisinde daha kolay kaybedildiği görülmektedir. Bu nedenle gebelik sonrası kilo verme programlarının ve doğum sonrası diyet listelerinin uygulanmasına doktor önerisiyle başlanabilir.

Emziren anneler için günlük süt üretimi dikkate alınarak sağlıklı beslenme programının hazırlanması gerekir. Emzirmeyi bırakan anneler için de kan bulguları, vücut ölçümleri ve beslenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak ideal kiloya ulaşmaları sağlanmalıdır. Gebelik sonrası anne ve bebek sağlığı için kilo verme danışmanlığı gereklidir. Doğum sonrası kilo verme sürecinin sağlıklı atlatılması için diyetisyen ve doktor kontrolü şarttır. Aynı zamanda bu süreci Bebek Beslenmesi Danışmanlığı ile birlikte yürütmek gerekir. Doğumdan sonra kilo verme sürecini hızlandıracak yöntemlerin her anneye özel olarak hazırlanması gereklidir.

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Doğumdan kalan kilolarınızdan kurtulmak için,
  • Anne sütü kalitesini artırmak için,
  • Bebeğinizin besin ihtiyaçlarını tam olarak sağlamak için,
  • Psikolojik olarak rahatlamak ve kendinizi yeniden beğenmek için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı sırasında gebelik öncesindeki kilonuza ya da ideal kilonuza ulaşmanızı sağlamak için size özel diyetler ve egzersiz programları uygulanır. Doğumdan sonra kilo verme süreciniz hızlandırılır, doğum sonrası diyet ve bilinçli beslenme alışkanlığı kazandırılır. Doğum sonrası diyet listeleri belirlenir ve doğum sonrası kilo verme sağlanır. Ayrıca:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı sürecinde ilk olarak doğum sırasında ve sonrasında alınan kilolar tespit edilir. Bunun için gebelik sürecindeki sağlık geçmişiniz, yeme alışkanlıklarınız, sosyal yaşamda ne yaptığınız, hamilelik sürecindeki fiziksel aktiviteleriniz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz yiyecekler ile bebeğinizin ihtiyacı olan günlük süt miktarı ve besin değerleri analiz edilerek doğumdan sonra zayıflama süreci için izlenecek yol haritası çizilir. Hamilelik sonrası kilo verme yöntemleri hakkında bilgilendirme yapılır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı içerisinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile ayrıntılı vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizmanızın hızı ölçülür. Yapılan kan tetkiki sonuçlarında doktor raporu incelenerek yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için uygun doğum sonrası diyet ve egzersiz listeleri hazırlanır. Doğumdan sonra kilo verme süreciniz başlatılır.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Gebelikte alınan kilolardan kurtulmanız için yapılan analizlerin ışığında sağlıklı beslenerek kilo vermenizi sağlayacak, anne sütü kalitesini ve verimliliğini etkilemeyecek özel beslenme programları hazırlanır. Aynı zamanda egzersiz önerileri yapılarak doğum sonrası kilo verme süreci hızlandırılır.

Beslenme Eğitimi

Gebelik sonrasında annenin emzikli iken sütünün azalmaması ve bebeğin gerekli besinleri alabilmesi için bilinçlendirilmesi gerekir. Beslenme Eğitimi ile nasıl beslenmeniz, neleri yemeniz ya da yemeniz konusunda uzman diyetisyenler sizleri bilgilendirirler. Beslenme alışkanlıklarınızın değişmesinde ve doğumdan sonra zayıflama hakkında yararlı bir eğitim vermiş olurlar.

Haftalık Kontroller

Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı’nın son aşaması haftalık kontrolleri içerir. Haftalık kontroller ile doğumdan sonra kilo verme takibi, anne sütünün verimliliği, bebeğin anne sütüne olan tepkileri üzerinde durulur. Gelişiminiz sürekli takip edilerek verdiğiniz kilo kayıt altına alınır. Başarı durumunuz diyet uzmanı tarafından gözlemlenir.

Diyetisyenler, Gebelik Sonrası Kilo Verme Danışmanlığı hizmetleri ile annelik sürecinin kritik dönemlerini hem fiziksel hem de psikolojik anlamda rahatça atlatmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Doğum sonrası kilo verme hakkında aklınıza takılan tüm sorular yanıt bulmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Annenin yaşına, emzirme durumuna, bebeğin ve annenin ihtiyaçlarına, annenin kilosuna, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Doğum sonrası kilo verme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Doğumdan sonra kilo verme danışmanlığı, hem bebeği hem de kendi sağlığı için daha iyi beslenmek isteyen, hamilelik kilolarından şikayetçi olan, eksi kilosuna dönmek isteyen anneler için gereklidir. Doğumdan sonra zayıflama sürecinde bilinçsiz uygulamalardan ve diyetlerden kaçınmak için uzman desteği almak şarttır.

Gebelik sonrası kilo verme beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Hamilelik sonrası kilo verme sürecinde sizlere destek olan doğum sonrası diyet danışmanlarımız, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da beslenme uzmanlığı yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı hizmeti vermektedirler.

Gebelik sonrası kilo verme beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Doğum sonrası kilo verme sürecinde daha sağlıklı beslenmek isteyen anneler için hazırlanan beslenme programları ve diyet listelerini içeren gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı süresi, annenin kilosuna ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, hazırlanacak diyet listelerine göre belirlenir. Doğumdan sonra kilo verme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Gebelik sonrası kilo verme beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak gebelik sonrası kilo verme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın hamilelik sonrası kilo verme diyetisyenini öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler