Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ YÖNTEMLER DİYET LİSTESİ NERELERDEYİZ? SSS

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı, estetik cerrahi ameliyatı geçirmiş olan kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı ile kişinin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak, kişiyi hastalıklardan ve ağır diyet programlarından korumak, hareketsizlik kaynaklı kilo kazanımlarının önüne geçmek, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak hedeflenir. Estetik ve beslenme hakkında danışanları bilinçlendirmek de amaçlanmaktadır.

Estetikten sonra beslenme uygulamalarında danışanların aklına takılan estetikten sonra ne yenir gibi sorular cevaplanırken estetik ameliyatı sonrası beslenme alışkanlığı doğru şekilde kazandırılır.

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı Diyet Uzmanı – Hastalıklarda Beslenme

estetik sonrası beslenme

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Estetik, güzelleşmek ve yaşam kalitesini artırmak için yapılan ameliyatlardandır. Estetik sonrası beslenme ise kişinin sağlığı için önemli rol oynamaktadır. Estetik cerrahları ya da diyetisyenler hastalarına sağlıklı beslenme programı uygulayabilmektedir. Eğer diyet ve beslenme programlarına uyulmazsa beklenmedik hastalıklarla karşılaşmak olasıdır. Besin desteklerinin uzman diyetisyenler tarafından hazırlanması, vücudun ihtiyacı olan tüm besinlerin dengeli şekilde alınmasının sağlanması gerekmektedir. Estetik sonrası sağlıklı yaşam standartlarına ulaşılması için kişinin hem beslenmesine hem egzersiz düzenine dikkat etmesi gerekir. Estetikten sonra beslenme bilincinin doğru kazanılması önemlidir.

Estetik ve beslenme konusunda diyet uzmanları, kişinin geçirdiği ameliyatın boyutuna ve türüne göre beslenme listelerini hazırlamalıdır. Estetikten sonra beslenme hakkında danışanı iyice bilgilendirmek gerekir. Özellikle burun ameliyatı sonrası beslenme programlarının dikkatlice anlatılması önemlidir.


Estetik sonrası Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Estetik sonrasında kaybedilen enerji ve vitamini kazanmak için,
  • Estetik sonrası beslenme gereklerini öğrenmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Ameliyat sonrasında hareketsizlik nedeniyle kilo almamak için,
  • Diğer rahatsızlıklara ortam oluşturmamak için,
  • Burun ameliyatı sonrası beslenme hususlarını öğrenmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı ile ameliyat sonrasında sağlıklı ve yeterli beslenme düzeninin oluşturulması hedeflenir. Diyet uzmanı ve beslenme danışmanı sayesinde estetik sonrası beslenme düzeni oturtulur. Estetikten sonra beslenme ile kişinin kaybettiği besin değerleri tekrar kazandırılır. Bunun yanında estetik ameliyatı sonrası beslenme aşamaları:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı sağlık hikayenizin öğrenilmesi ile başlar. Neden estetik yaptırdığınız ve nasıl beslendiğiniz incelenir. Estetik uygulamasının kapsamına özel beslenme programları için yeme alışkanlıklarınız değerlendirilir.Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Estetik ve beslenme danışmanlığına geçilmeden önce son olarak Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Uygulanacak olan estetik sonrası diyet için bünyenizdeki yağ ve kas oranları ölçülür.

Sağlıklı Beslenme Programı

Estetik ameliyatı sonrası beslenme sisteminin sağlıklı ve yeterli olması için uzman diyetisyenler, öğün saatlerinizi, öğün aralarınızı, alacağınız besinleri, uzak duracağınız yiyecekleri belirlerler. Ameliyat sırasında kaybettiğiniz enerji ve besinleri vücudunuza tekrar kazandırırlar. Estetik ve beslenme hakkında merak ettiklerinizi yanıtlarlar.

Beslenme Eğitimi

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı kapsamında beslenme alışkanlığınızın değişmesi ve sağlıklı beslenme bilinci kazanmanız için Beslenme Eğitimi verilir. Ameliyatla paralel olarak uzman diyetisyenler besin önerilerinde bulunurlar. Özellikle Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı kapsamında bu tür eğitimler verilir.

Haftalık Kontroller

Estetik Sonrası Beslenme Danışmanlığı sırasında diyetisyenleriniz haftalık kontroller yaparak gelişiminizi takip eder. Estetikten sonra beslenme listelerinizin yararlı olup olmadığı üzerinde durulur, yeni diyet listeleri hazırlanır.

Diyetisyenler, estetik sonrası beslenme danışmanlığında ameliyattan sonraki süreçte yeterli ve dengeli beslenmenizi sağlarken profesyonel destek sunmaktadır. Burun ameliyatı sonrası beslenme, estetikten sonra ne yenir ne yenmez konularına da açıklık getirilmektedir.


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.
Adana

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın geçirdiği estetik operasyonun kapsamına, kişinin yaşına ve cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve yapılacak olan analizlere göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Estetik ve beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Estetikten sonra beslenme danışmanlığı, ameliyattan sonra neler yemesi gerektiğini öğrenmek, herhangi bir rahatsızlık durumu ile karşılaşmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Estetik sonrası beslenme hizmeti ile operasyondan sonra daha sağlıklı beslenmek mümkündür.

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Estetik sonrası beslenme diyetisyenleri, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere hizmet vermektedirler.

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Estetikten sonra beslenme uygulamaları hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Estetik sonrası beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak estetik sonrası beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.