Ergen Beslenmesi Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı, ergenin yaşına ve fiziksel özelliklerine uygun bir beslenme programı ile kilo kaybının ya da kazanımının, büyüme eğrilerinin ve buna paralel olarak vücut ağırlığının takip edilmesidir. Gençlerin yeterli ve dengeli beslenmelerinin yanında sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak, beslenme problemlerini çözmek ve tekrarını engellemek Ergen Beslenmesi Danışmanlığı ile hedeflenir. Ergenlik döneminde beslenme ve kilo verme programları uygulanır. Ergen diyetisyeni tarafından yapılması gereken ergen diyetleri ve egzersiz uygulamalarını kapsamaktadır.

ergen beslenmesi danışmanlığı

Ergen Beslenmesi Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Ergenlik döneminde kişi hızlı bir büyüme sürecine girerek vücudunda büyük değişiklikler görmektedir. Bu dönemde büyüme hızlandığı için besinsel ihtiyaçlar da artmaktadır. Bireyin yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmesi, boyunun uzaması ve cinsiyet gelişimi için gereklidir. Aksi durumda özellikle kızlarda bulimia nervosa, anoreksiya nervosa ve tepkisel yeme bozuklukları ortaya çıkabilir. Yeme bozukluklarının tedavisi yapılmadığında da dönüşü olmayan sağlık sorunlarıyla karşılaşılır. Ergen beslenmesi üzerinde hassasiyetle durulmalıdır.

Aynı zamanda obeziteyle de ergenlik döneminde mücadele edilir. Doğru beslenme, ergen diyetleri ve egzersiz programları ile kişinin ileride herhangi bir sorunla karşılaşmaması sağlanmalıdır. Bunun için de ergen diyetisyeni ile kişiye özel beslenme haritası çizilmesi gerekir. Ergenlik döneminde beslenme üzerine doğru ve yanlışlar belirtilerek kilo verme ya da alma çalışmaları yapılmalıdır. Ergenlikte kilo verme uygulamalarında her bireye özel ergen diyetleri hazırlanmalı, ergen diyetisyeni tarafından ergenin gelişimi takip edilmelidir.

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı Hizmetine;

  • Doğru ve sağlıklı beslenmek için,
  • İdeal kilo ve kas oranına ulaşmak için,
  • Ergenlikte beslenme hastalıklarına yakalanmamak için,
  • Ergenlik döneminde beslenme ihtiyaçlarınızın belirlenmesi için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam şekliniz haline getirmek için,
  • Gelişiminizin yaşıtlarınızdan geri kalmaması için,
  • Yeterli ve dengeli beslenebilmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


ergenlik döneminde beslenme

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Ergen Beslenmesi Danışmanlığında Neler Yapılır?

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı ile gençlerin yeterli ve dengeli beslenerek gelişimleri için ihtiyaçları olan besinleri almaları sağlanır. Ergenlikte beslenme hakkında bilinen yanlışlar üzerine konuşulur, kişinin ergen diyetleri ve spor programı üzerine tartışılır. Ergenlikte zayıflama yöntemleri arasından en doğru olan kişi için seçilir, ergen diyetisyeni kişiye özel uygulamalar yapar. Bunun dışında yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı ile öncelikli olarak kişinin sağlık geçmişi incelenerek herhangi bir problemi olup olmadığı öğrenilir. İdeal kiloda olup olmadığı, neden kilo aldığı ya da alamadığı tespit edilir. Beslenme alışkanlıkları ile günlük aldığı ve tükettiği kalori miktarları, sosyal yaşantısı, fiziksel aktivite alışkanlıkları öğrenilir. Ergenlikte kilo verme süreci hakkında diyetisyen tarafından bilgi verilir. Ergenlik döneminde beslenme doğruları ve yanlışları üzerinde durulur.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Ergenlikte beslenme için doğru sistemi bulmada etkili olan Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama sistemleri kullanılarak kişinin bünyesindeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızı ölçülür. Elde edilen verilere göre ergenlikte zayıflama listelerinin ve egzersiz programının çerçevesi çizilir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı’nda kişiye özel beslenme programı hazırlanarak ergenlik dönemi gelişim süreçleri desteklenir. Kişinin fiziksel gelişimine paralel olarak günlük alması gereken kalori miktarları belirlenir. Ergen diyetisyeni, her hastasına özel olarak beslenme programı ve ergen diyetleri hazırlamak zorundadır.

Beslenme Eğitimi

Ergenlik döneminde doğru beslenmek için uzman diyetisyenler tarafından kişilere sağlıklı beslenme eğitimleri verilir. Bu eğitimde amaç; davranış değişikliği sağlanarak doğru beslenme yöntemlerinin uygulanmasıdır. Ergenlik dönemindeki gelişim sürecini sağlıklı şekilde atlatmak ve doğru beslenme alışkanlığı kazanmak için bilgilendirme yapılır. Ergenlik döneminde beslenme ve zayıflamanın tehlikeli yanlarına da vurgu yapılır. Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı ile bir arada yürütülebilir.

Haftalık Kontroller

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde danışanın kilosu, besinlerin ve besin programının yeterli olup olmadığı, metabolizma hızı ve egzersiz alışkanlıkları incelenir. Ergenin gelişimi kayıt altına alınır ve danışmanlık süresince verdiği kilolar ile vücut durumu takip edilir. Ergenlik döneminde beslenme uygulamalarının ne kadar verimli olduğu gözlemlenir.

Diyetisyenler ve beslenme uzmanları Ergen Beslenmesi Danışmanlığı hizmetleri ile kişinin sevdiği yiyeceklerin hayatından çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmasını sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda destek olmaktadır. Ergenlikte kilo verme sürecini kolaylaştırmakta, yararlı yeme – içme alışkanlıkları kazandırmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Ergen beslenmesi danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Ergen beslenmesi danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Ergen beslenmesi ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Ergen beslenmesi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Ergen beslenmesi danışmanlığı, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan gençlerimiz için gereklidir. Ergenlik döneminde beslenme hizmetinden yararlanmak için sadece kilolu olmak gerekmez, sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Ergen beslenmesi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Ergen beslenmesi diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Ergen beslenmesi danışmanlığı ne kadar sürer?

Ergenlikte beslenme ve ergenlikte kilo verme amaçlı diyetisyen hizmeti alacaklara özel hazırlanan ergen beslenmesi danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, hazırlanacak diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Ergenlikte zayıflama uygulamaları süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Ergen beslenmesi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak ergen diyetisyeni hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler