randevu al

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı, emziklik döneminde annenin yeterli miktarda süt üretimi yapabilmesini sağlayacak kişiye özel diyet programlarının hazırlanması ve uygulanmasıdır. Sadece zayıflama danışmanlığı değil, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programlarını da kapsar. Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı kapsamında anne sütünün verimliliğini ve kalitesini artıracak beslenme programları, emziren anne diyeti uygulanarak bebeğin besin ihtiyaçlarının karşılanması, annenin besin depolarının korunması, annenin yeterli ve dengeli beslenmesi, sağlıklı şekilde kilo vermesi diyetisyen tarafından hedeflenir. Emziren anneler ne yemeli sorusuna cevap verilirken emzirirken kilo vermek durumunun anne psikolojisine etkisi hafifletilir.

emzirme döneminde beslenme danışmanlığı

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Emzirme dönemi bebeğin gelişimi açısından önemli bir süreçtir. Bebek besin ihtiyaçlarının tamamını anne sütü ile karşılar. Bebeğin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslendiği düşünüldüğünde anne sütünün miktarının ve kalitesinin önemi anlaşılır. Annenin sağlıklı ve yeterli beslenmesi, emziren anne beslenmesi anne sütünün kalitesini artırır. Anne sütünden verim alındıkça anne de sağlıklı şekilde zayıflar. Doğum sonrası oluşan kilolardan kurtulmak için annelerin bilinçsiz ve sıradan zayıflama diyetleri yerine yeterli, dengeli ve sağlıklı, diyet uzmanı tarafından hazırlanmış emziren anne diyeti uygulamaları ve takip edilmeleri gerekir. Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı da bu noktada devreye girer ve emziren anneler için diyet programları hazırlanır. Emziren anne diyeti ve emziren anne beslenmesi kişiye özel olarak uzmanlar tarafından belirlenir. Ayrıca Bebek Beslenmesi Danışmanlığı da bu süreçte uygulanabilir.

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığına;

  • Anne sütünüzün kalitesini artırmak,
  • Anne sütünüzün kesilmesini önlemek,
  • Emziklik döneminde sağlıklı beslenmek,
  • Gebelik sonrası kilolardan kurtulmak,
  • Bebeğinizin besin ihtiyaçlarını tam olarak sağlamak,
  • Bu dönemdeki psikolojik sıkıntılarınızı en aza indirmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


emzirme döneminde beslenme

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile bebeğinizin ve sizin sağlığınızı koruyacak dengeli beslenme ve diyet uygulamaları yapılır. Emziren anneler ne yemeli sorusuna cevap verilir. Ayrıca emzirirken kilo vermek isteyen annelerin bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde beslenmeleri ve zayıflamaları sağlanır. Emziren anne beslenmesi her açıdan düşünülür. Ayrıca diyetisyen ve diyet uzmanları tarafından emzirme döneminde beslenme danışmanlığı sırasında yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile ilk olarak doğum sonrası sahip olduğunuz kilolar, kilo alma ya da verememe durumlarınızın tespiti yapılır. Bunun için gebelik sürecindeki sağlık geçmişiniz ve yeme alışkanlıklarınız incelenir. Sosyal yaşantınız, hamilelik sürecindeki fiziksel aktiviteleriniz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz yiyecekler ile bebeğinizin fizyolojik durumu analiz edilerek anne sütünüzün kalitesini artırmak ve bu süreçte sağlıklı kilo vermeniz için gerekenler belirlenir. Emziren anne beslenmesi hakkında bilgiler verilir. Emziren anneler için diyet oluşturulması için gerekli veriler toplanır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı dahilinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile ayrıntılı vücut analizleriniz yapılır. Emzirme döneminde beslenme programının çıkarılması için bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizmanızın hızı ölçülür. Yapılan kan tetkiki sonuçlarında doktor raporu incelenerek yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için emziren anne diyeti ve egzersiz listeleri hazırlanır.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı’nda elde edilen verilere göre annenin sağlıklı beslenerek sütünün kalitesinin artırılması için gereken özel beslenme programları hazırlanır. Aynı zamanda hamilelik kilolarının verilmesi için emziren anne beslenmesi diyetleri oluşturulur.

Beslenme Eğitimi

Emziklik döneminde doğru beslenme alışkanlığının kazandırılması ve emziren anneler ne yemeli sorularının cevabı için annelere beslenme eğitimleri de verilir. Diyetisyenler ve beslenme danışmanları bu süreçte aktif rol oynayarak bebeğin ilk 6 aylık kritik gelişimi süresince nasıl beslenmeniz, neleri yemeniz ya da yemeniz konusunda sizi bilgilendirirler. Özel emziren anne diyeti ve beslenme programınızı da hazırlayarak destekleyici bir eğitim vermiş olurlar. Günlük egzersizler ile kas ve yağ dengesinin kurulmasını sağlarlar.

Haftalık Kontroller

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı’nın son aşaması haftalık kontrolleri içerir. Haftalık kontroller ile kilo kaybının takibi, anne sütünün verimliliği, bebeğin anne sütüne olan tepkileri ölçülür. Gelişiminiz sürekli takip edilerek verdiğiniz kilo kayıt altına alınır. Başarı durumunuz gözlemlenir. Emziren anne diyeti uygulamalarının ne kadar başarılı olduğu tartışılır.

Diyetiyenler, Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı hizmetleri ile annelik sürecinin kritik dönemlerini hem fiziksel hem de psikolojik anlamda rahatça atlatmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Emziren anneler ne yemeli ve nelere dikkat etmeli öğretmektedirler.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Annenin yaşına ve kilosuna, bebeğin sağlık durumuna ve ihtiyaçlarına, yapılacak vücut analizlerine göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Emziren anne diyeti ve egzersiz programları da emziren anne beslenmesi danışmanlığı ücretlerini etkilemektedir.

Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Emziren anneler ne yemeli, emzirirken kilo vermek mümkün mü diye düşünen anneler için gerekli olan emzirme döneminde beslenme danışmanlığı; yeni doğum yapan ve kilolarından kurtulmak isteyen herkes için yararlı bir hizmettir. Emziren anneler için diyet ve beslenme yöntemlerini öğrenmek isteyenler danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Emzirme döneminde beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenmek isteyen anneler için özel olarak hazırlanan emziren anne beslenmesi programları ve diyet listelerini içeren emzirme döneminde beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Emzirme döneminde beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak emzirme döneminde beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.