düşünce gücüyle zayıflama

Düşünce Gücüyle Zayıflama Yöntemleri

Düşünce gücüyle zayıflama çok tartışılan bir konudur. İlk olarak Amerika’da uzmanlar tarafından geliştirilmiş olan düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri giderek birçok ülkede yaygınlaşmıştır. Şu an ülkemizde de bu yöntemleri uygulayan diyetisyen mevcuttur. Sadece diyetler yardımıyla yapılan zayıflama kısa sürede kiloların tekrar dönmesine neden oluyor. Çünkü vücudun ihtiyacı olan besinler bir anda tekrar alınınca doğal olarak kişi eski kilosuna geri dönüyor. İşte tam da bunun önüne geçebilmek için yardımımıza düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri konuşuyor. Düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri uygulandığında kişi verdiği kiloları asla tekrar almamaktadır ve kilo verdikten sonra yeni kilosunu koruyabilmektedir. Bu yöntemin ortaya çıkmasının da temel sebebi bu tarz problemlerin önüne geçmektir.

Düşünce gücüyle zayıflama ya da diğer bir değişle düşünce gücüyle zayıflama yöntemlerine başlamadan önce öğrenmeniz gereken bir konu var. Doğru nefes alıp vermek! Evet eğer düşünce gücüyle zayıflamayı kafanıza koyduysanız doğru bir şekilde nefes alıp vermeyi öğrenmeniz gerekir. Bu ilk adımı atlattıktan sonra düşünce gücü ile zayıflamaya başlayabilir düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca doğru nefes alıp verme ile yağ yakma özelliği bulunan oksijen vücutta enerjiye dönüşerek yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Düşünce Gücü İle Nasıl Zayıflanır?

Düşünce gücüyle zayıflamak istiyorsanız 5 duyu organınızı da harekete geçirmeniz gerekmektedir. Bunun için düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu düşünce gücü ili zayıflamanın en mühim noktasıdır. Sabahları ayna karşısına geçtiğinizde şişman değil de hep zayıfmışsınız gibi göründüğünüzü beyninize kodlamanız, zayıflama sürecinde size yardımcı olacaktır. Vücudunuzu zayıf hayal etmek psikolojik olarak da hazır olmanızı sağlar. Böylece 5 duyu organınız da harekete geçer ve zayıflama süresince bu inancınız hep yanınızda olur. Ancak bu şekilde zayıflamaya başlayabilirsiniz.

Çok yemek yediğiniz zamanlarda da moralinizi asla bozmayın. Düşünce gücüyle zayıflama sürecinde en önemli ayrıntılardan birisi budur. Bunu yaptığınız taktirde vücudunuz direncini kaybederek daha fazla kilo almanıza neden olur. Kendinizle her zaman barışık olun. Fazladan bir şey yediğinizde zayıflayamayacağınızı düşünmeyin kendinizi rahatlatmaya çalışın. Bu tarz zihinsel hazırlıklarla beraber zaman geçtikçe çok yemek isteseniz bile vücudunuz disipline edildiği için dengenizi korumanızı sağlayacaktır. Bu konuda Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

diyet ve nlp danışmanlığı

Düşünce Gücüyle Kilo Vermenin İpuçları

Düşünce gücüyle zayıflama yöntemlerini uygulamaya başlarken ilk adımınızı bunu yapacağınıza inanmak olmalıdır. Bu yöntemin işe yaramayacağını düşünüyorsanız zaten hiç başlamayın. Zaman kaybından öteye geçemezsiniz. Beyninizi kontrol etmeyi öğrenmeniz düşünce gücüyle zayıflama için önemli noktalardan birisidir. Çünkü zayıflama sürecinde zayıflamaya yaran hormanların salgılama işlemi beyinde gerçekleşir. Beyin kontrolünü sağladığınızda bunu yapmayı da öğreneceksiniz. Diğer bir ipucu ise zayıflayıp giymek istediğiniz kıyafetleri göz önünde bulundurmanızdır. Bu şekilde kendinizi sürekli o kıyafetlerin içinde hayal ederek beyninize gerekli mesajları iletmiş olursunuz.

Yapabileceğiniz bir diğer şey ise her sabah zayıflayacağınızı kendinizi hatırlatmanızdır. Hatta içinizde sürekli zayıflayacağım diyerek de pek çok yol kat edebilirsiniz. Zayıflama düşüncesini unutmamak önemli bir husustur. Bunun için ayna karşısına geçip kendinizle konuşmak bile iyi bir yöntem olabilir.

Düşünce gücüyle zayıflarken üzerinize büyük gelen eski kıyafetleri ilerde bir gün giyerim düşüncesiyle evde bulundurmak yanlıştır ve sizi ve zihninizi aşağı çeker. Bu nedenle kilolu olduğunuz döneme ait büyük gelen kıyafetleri ortadan kaldırmalısınız.

Yemek Yeme İsteğini Düşünce Gücüyle Azaltma

Düşünce gücüyle yeme isteğinizi de azaltmak mümkün. Örneğin yaptığınız diyeti bozmak istemiyorsunuz ama pasta ya da pizza gibi şeyleri yemek için can atıyorsunuz. Bu noktada beyninize ve bilinçaltınıza gerekli mesajları ileterek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken “pasta yemeyeceğim” gibi aklınıza pastayı getiren kelimeler yerine sadece “yemeyeceğim” kelimesini kullanarak canınızın pasta istemesini engellemeye çalışabilirsiniz.

İnsanlar diyete başladığında genelde bu hatalara düşmektedirler. Diyetlerde birçok yasağın bulunması onları engellemekten çok iştah açmaya neden oluyor. Çünkü bu yasaklar esnasında birçok zararlı ve diyeti bozacak yiyecek bireylerin aklına geliyor. Onun yerine bunu bilerek isteyerek yapmak kendinizi kabullendirmek daha önemlidir. Bunu sadece düşünerek yapabilirsiniz.

Düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Zihin gücüyle zayıflama mümkündür. Bunun en güzel kanıtı olan düşünce gücüyle kilo verenler, zihin gücüyle zayıflama tekniklerini uygulamışlardır. Bilinçaltının gücü ile zayıflama, en az diyet yapmak kadar etkilidir. Bunun için düşünceyle zayıflama ipuçları bulunmaktadır. Diyet ile NLP tekniği olarak geçen bu ipuçları için diyetisyen eşliğinde, Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: