randevu al

Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk

şişli diyetisyen

Diyetisyen Hande Seven Avuk

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı

Şişli Diyetisyen /
Telefon: 0212 923 00 83
Adres: Fulya Mah. Uygar Sok. No:16 Fulya Life Residence K:11 D:32 Şişli / İstanbul
Sosyal Medya

Diyetisyen Hande Seven Avuk ─ Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı ─ Şişli

Hande Seven Avuk, 1987 yılında Yalova’da doğmuştur. Yaşamı boyunca ailesiyle birlikte Lise eğitimini Amasya Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazanarak, 2010 yılında mezun olup “Diyetisyen/Beslenme ve Diyet Uzmanı” unvanı almaya hak kazanmıştır.

Üniversite eğitimi süresince kamu ve özel kurumlarda staj yapmıştır. Lisans eğitiminin son yılında, “Pankreas Kanseri ve Diyetteki Karbonhidrat Türü, Glisemik İndeks, Glisemik Yük, Besine ve Diyete Eklenen Şeker Arasındaki Olası İlişkiler” konulu seminer ve “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar Hakkında Tüketici Bilgisinin Saptanması” konulu tez çalışmalarını tamamlamıştır.

Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitim programından 2013 yılında başarıyla mezun olarak “Uzman Diyetisyen” unvanını almıştır. Uzmanlık tezini “Duygusal Yeme Davranışının Beslenme Durumuna Etkisi” konusunda tamamlamıştır.
Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk, 2007-2008 yılları arasında öğrenciyken arkadaşları ile Devlet Planlama Teşkilatı’na bağlı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından proje desteği alarak “Yöresel Beslenme Alışkanlıkları” projesini gerçekleştirmiş olup, ülkemizin 7 faklı coğrafi bölgesindeki yöresel beslenme alışkanlıklarını incelemiş, yöre mutfağını usta aşçılardan öğrenmiş ve halka yönelik eğitim seminerleri gerçekleştirmiştir.

Çalışma hayatına Haziran 2010’da Acıbadem Sağlık Grubu’nda başlamıştır. Özellikle obezite, kilo alma, diyabette (şeker hastalığı) beslenme tedavisi, gestasyonel diyabette (gebelik şekeri) beslenme tedavisi, çocuklarda obezite ve sağlıklı beslenme eğitimleri, sporcu beslenmesi, inflamatuar barsak hastalıkları (Chron ve Kolit hastalıkları) gibi konulara özel ilgisi bulunmaktadır. Danışanlarının tedavi süresince psikolojik durumlarının önemini benimsemesi nedeniyle obezite-zayıflama tedavisinde psikolojik yaklaşımlar gibi eğitim programlarına gönüllü olarak katılmıştır.
Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde Spor Diyetisyeni olarak pek çok elit/profesyonel, altyapı ve amatör sporcuya spor branşına, müsabaka/antrenman/sezon dönemlerine özel beslenme danışmanlığı yapmıştır. Amerika’da spor beslenmesi konusunda otoritelerden olan International Sports Sciences Association (ISSA) Spor Diyetisyenliği Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlayarak ISSA tarafından “Spor Diyetisyeni” sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

2014 yılı itibariyle Uzman Diyetisyen Hande Seven, Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde ve 2016 yılı itibariyle de Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak öğrencilere “Sporcu Beslenmesi” adlı dersi vermektedir.
Diyetisyen Hande Seven Avuk, bugüne kadar TOYOTA A.Ş. Sakarya Fabrikası, Koç Zer A.Ş., Sinpaş A.Ş., TSKB, Güneş Sigorta A.Ş. gibi önemli kurumların çalışanlarına kurumsal beslenme danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca, Neşe Erberk Anaokulları’na menü danışmanlığı desteği sağlamıştır.

Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk, 2016 yılı itibariyle Vital Fulya Plaza’da “Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk Beslenme Danışmanlık Merkezi” kurucusu olarak danışanlarına hizmet vermekte ve Acıbadem Üniversitesi’nde Doktora Programına devam etmektedir.
Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk, Türkiye Diyetisyenler Derneği, KEPAN Derneği, ISSA, European Chron’s&Colitis Organisation (ECCO) ve NÜGEN (Nütrigenetik Derneği) üyesidir.

Uzmanlık Alanları – Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk

  • Çocuk Beslenmesi
  • Kilo Alma
  • Çocuk ve Ergenlerde Kilo Kontrolü
  • Diyabet Diyeti
  • Metabolik Hastalıklarda Beslenme
  • Bireysel Beslenme
  • Kadınlarda Beslenme
  • Kilo Kontrolü
  • Kurumsal Beslenme

İstanbul başta olmak üzere Şişli, Okmeydanı, Mecidiyeköy, Feriköy, Maslak, 19 Mayıs, Bozkurt, Cumhuriyet, Duatepe, Esentepe, Kurtuluş, Halaskargazi, Halideedip, Harbiye, Meşrutiyet, Pangaltı, Teşvikiye, Nişantaşı ilçe ve semtlerinde hizmet vermektedir.


İletişim – Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk – Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı

Telefon:

Adres: Fulya Mah. Uygar Sok. No:16 Fulya Life Residence K:11 D:32 Şişli / İstanbul

Web Sitesi: www.handesevenavuk.diyetuzmani.com.tr E-mail: handesevenavuk@diyetuzmani.com.tr

Etiketler: diyetisyen, şişli diyetisyen, diyetisyen hande seven avuk, şişli diyetisyenler, şişli diyet uzmanı, şişli beslenme danışmanı, 19 mayıs diyetisyen, ayazağa diyetisyen, bozkurt diyetisyen, cumhuriyet diyetisyen, duatepe diyetisyen, esentepe diyetisyen, feriköy diyetisyen, halaskargazi diyetisyen, halideedip diyetisyen, harbiye diyetisyen, maslak diyetisyen, mecidiyeköy diyetisyen, meşrutiyet diyetisyen, okmeydanı diyetisyen, pangaltı diyetisyen, şişli diyetisyen, teşvikiye diyetisyen

Hizmetlerimiz

Sağlıklı ve mutlu şekilde zayıflamanız için yaptıklarımız…


Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, zayıflama, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programları.

Kilo Alma Danışmanlığı

Kişinin zayıflamasının ya da kilo alamamasının altında yatan sebeplerin araştırılması ve tedavi planının oluşturulması.

Kilo Yönetimi Danışmanlığı

Verilen kiloların alınmaması için
kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibi.

Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Anne adayının ve bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda yeterli ve dengeli beslenme için diyet programlarının hazırlanması.

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Emziklik döneminde annenin yeterli miktarda süt üretimi yapabilmesini sağlayacak kişiye özel diyet programlarının hazırlanması.

Gebelik Sonrası Kilo Verme
Danışmanlığı

Gebelik sonrasında vücutta kalan
kiloların verilmesinin sağlanması, annenin ideal kilosuna sağlıklı bir şekilde ulaştırılması.

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı

Bebeğin doğru beslenmesi için gereksinimlerinin saptanması ve bu gereksinimlere uygun diyet listelerinin hazırlanması.

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı

Çocuğun yaşına ve fiziksel durumuna göre sahip olması gereken kiloya ulaşmasını sağlamak, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak.

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı

Çocuğun yaşına ve gelişimine uygun
diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılması.

Ergen Beslenmesi Danışmanlığı

Ergenin yaşına ve fiziksel özelliklerine uygun bir beslenme programının hazırlanması, kilo kaybının ve kazanımının kontrolü.

Aile Beslenme Danışmanlığı

Aile bireylerinin yaşına ve fiziki
durumuna göre beslenme ve diyet programlarının hazırlanması, danışmanlık yapılması.

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı

Kadınların yaşına ve fizyolojik
durumlarına göre uygun diyet ve
beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması.

Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Kişinin yaşına ve sağlık problemlerine uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, yaşam kalitesinin artırılması.

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Sporcunun branşına, yaşına ve fiziki durumuna uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibi.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Şirketlere, üretim merkezlerine, fabrikalara, okullara, üniversitelere, medya kuruluşlarına beslenme programlarının hazırlanması.

Beslenme Eğitimleri

Firma ve kişilere doğru beslenme yöntemlerini öğretmek, kilo verme, kilo alma, egzersiz, sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme.

Menü Planlama

Toplu yemek servis eden üniversite, hastane, fabrika, kreş, huzur evi gibi kurum ve kuruluşlara, haftalık veya aylık menü planlama.

Detox Programı

Solunan hava, içilen su, yenilen gıdalar ve yaşanılan stres ile vücuda hapsolan toksik birikimlerin atılmasını sağlamak.

Diyet ve Nlp Danışmanlığı

Kişinin beden imgesini saptaması, hedeflerini ve amaçlarını belirlemesi, kendine özel beslenme programını uygulaması.

Sağlıklı Beslenme Yazarlığı

Sağlıklı beslenme ve diyet konusunda bir yazara ihtiyacı olan kişisel ve kurumsal firmalar için verilen beslenme yazarlığı hizmeti.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama

Okul, vakıf, lise, medya kuruluşları ve eğitim derneklerine belirledikleri konularda yazılı sağlıklı beslenme materyalleri hazırlama.

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı

Diyabet, kalp-damar, böbrek hastalıkları, yeme bozuklukları, metabolik sendrom, hipertansiyon hastalıklarına özel beslenme.

Menopoz Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Kadınların menopoz dönemlerinde geçirecekleri değişikliklere göre uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması.

Stres ve Beslenme Danışmanlığı

Kişi ve kurumlara stres durumlarında
nasıl beslenileceği hakkında
bilgilendirme yapılması, diyet ve beslenme programları.

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı

Yanlış beslenme davranışlarını değiştirmek, depresyondan kurtulmasını sağlamak, kişiye özel diyet ve beslenme programlarını hazırlamak.

Online Diyet Danışmanlığı

Diyetisyeni ile yüz yüze görüşmek için vakti olmayan ya da diyetisyeni ile farklı şehirlerde olan kişiler için özel diyet programları.

Diyetisyen Hande Seven Avuk Sertifikaları

Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk’a ait sertifikaları sayfamızda bulabilirsiniz.

Diyetisyen Hande Seven Avuk Yorumları

Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk hakkında yapılan yorumları ve danışanlarının tavsiyelerini sayfamızda bulabilirsiniz.

YORUMLARI OKU

Basında Diyetisyen Hande Seven Avuk

Şişli Diyetisyen Hande Seven Avuk hakkında medyaya yansıyan haberleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Özel Hesaplama Araçları

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullandığımız beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH,
günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemlerimiz.


Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Diyetisyen Hande Seven Avuk’a Sor

Aklınıza takılan tüm soruları sağlıklı beslenme uzmanlarımıza sorun, size özel cevaplar alın…

Telefondan Destek Al: 0212 923 00 83