4 Ocak 2018
[Toplam: 97 Ortalama: 3]

Diyetisyen Ücretleri ve Beslenme Danışmanlığı Fiyatları

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmamızı sağlayan diyetisyenler, son yılların en ilgi çekici mesleğini yapıyorlar. Zayıflamak ve form tutmak, sağlıklı yaşamak ve kendini iyi hissetmek isteyen herkes soluğu diyetisyende alıyor. Peki hayata daha mutlu bakmamızı sağlayan, özgüvenimizi tazeleyen ve bizi fazla kilolarımızdan kurtaran diyetisyenler, tedavi ücretlerini neye göre belirliyorlar? Diyetisyen ücretleri ve beslenme danışmanlığı fiyatları neye göre değişiyor? Biraz daha yakından bakalım…

Diyetisyenin Ünü ve Uzmanlığı

Diyetisyen ücretleri için sınırlama belirleyen en önemli faktör diyetisyenin ülke çapında ne kadar tanındığı ve alanındaki uzmanlığıdır. Biliyorsunuz, herhangi bir doktora gitmeden önce ne kadar ünlü olduğuna ve bilgi-becerilerine dikkat ederiz. Özellikle güzellik ve estetik uygulamalarında doktorumuzun işinin ehli olmasını bekleriz. Diyetisyenler için de bu durum geçerli. Diyetisyenimiz ne kadar ünlü ise tedavi ücretlerinin de o kadar yüksek olmasını bekleyebiliriz. Beslenme danışmanlığı fiyatları şehrimizin en ünlü diyetisyenine gittiğimizde elbette farklı olacaktır.

Diyetisyen fiyatları aynı zamanda beslenme danışmanının kaç yıldır bu işi yaptığından ve uzmanlık alanlarının kapsamından da etkilenmektedir. Diyetisyen muayene ücretleri karşımıza farklı farklı çıkmaktadır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Yaşadığınız Şehir

Bulunduğunuz şehir de diyetisyen fiyatları üzerinde etkilidir. İstanbul’da diyetisyen muayene ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu illerde diyetisyen fiyatları ekonomik olacaktır. Ya da tam tersi; beslenme uzmanlarının fazlaca olduğu bir bölgede diyetisyen ücretleri daha düşük olabilir. Şehrinizin gelişmişliği ve diyetisyen ihtiyaçlarının ne kadar karşılandığı da beslenme danışmanlığı fiyatları üzerinde etkilidir.

Yapılan Tetkik ve Tahliller

İşinin uzmanı olan ve sizinle yeterince ilgilenen diyetisyenler, sorununuzun tam olarak tespit edilmesi için farklı tetkikler ve tahliller uygularlar. Bu incelemeler ve tahlillerin yapılması da diyetisyen muayene fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Genel olarak diyetisyenler bu tahlilleri tedavi ücretlerine dahil etseler de bazı hastanelerde ya da kliniklerde tetkikler ücretli olabilir.

Diyetisyen ücretleri nasıl belirlenir diyorsanız özellikle yapılacak tetkiklerin diyetisyen fiyatları üzerinde etkisi olduğunu bilmelisiniz.

Uygulanacak Diyet Programının Süresi

Diyetisyen ücretleri nasıl belirlenir diyenler için bir diğer fiyat kriterinin danışmanlık süresi olduğunu söyleyebiliriz. Uygulanacak olan diyet programının ne kadar süreceği diyetisyen ücretleri üzerinde en çok etkili olan kriterdir. 150 kiloluk bir kişinin ideal kilosuna ulaşma süresi ile 70 kiloluk bir kişinin ideal kilosuna ulaşma süresi birbirinden farklı olacaktır. Dolayısıyla uzmanınızın danışmanlığına ne kadar ihtiyaç duyarsanız o kadar çok diyetisyen ücreti ödeyeceksiniz demektir.

Kullanılacak Yöntemler

Bazı kişiler çok kolay kilo verebilirken bazıları için farklı yöntemler kullanmak gerekebilir. İlk randevuda diyetisyeniniz hangi yöntemler ve diyet listeleri ile sizi zayıflatacağına karar vereceği için ortalama diyetisyen fiyatları hakkında da fikriniz olacaktır. Yağ yakmak, verilen kiloları kasa dönüştürmek, kalp ve beden sağlığını etkilememek için diyetisyenin kullanacağı yöntemlere göre ödeyeceğiniz diyetisyen ücretleri değişecektir. Her beslenme danışmanı kendine özgü teknikler ve uygulamalar kullanır. Diyetisyen ücretleri kullanılacak yöntemlerin ne kadar detaylı ve maliyetli olacağına göre de değişir.Herhangi Bir Hastalığınızın Olup Olmaması

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı, diyetisyenlerin en çok dikkat etmesi gereken uygulamaları kapsamaktadır. Danışanlar, kalp ve damar, şeker, kemik ve eklem, kanser, karaciğer, tansiyon ve benzeri hastalıklara sahip olabilirler. Bu nedenle kullanılacak diyet listeleri ve egzersiz programları normal danışanlarda uygulananlardan farklı olur. Dolayısıyla diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene fiyatları da değişiklik gösterir.

Diyetisyeniniz, hastalığınıza göre beslenme ve spor programı hazırlayacağı için mutlaka rahatsızlıklarınızı doktorunuzla birlikte diyetisyeninize iletmeniz gerekir…

Diyetisyenin Muayenehanesinin Şehir Merkezine Yakınlığı

Diyetisyen ücreti genellememizi ne kadar etkiler bilemiyoruz ancak bazı diyetisyenlerin şehre yakın olmanın avantajını yaşadığını söyleyebiliriz. Kalabalık ve şehir merkezinde bulunan diyetisyenlerin muayene ücretleri fazla olabiliyor. Aynı zamanda; otobüs, minibüs, metro, metrobüs ve vapur ulaşımının da kolay sağlandığı ilçelerde diyetisyen fiyatları uzak bölgelerdekine göre ufak da olsa değişebiliyor.

Muayene Gün ve Saatleri (Haftalık, Aylık, Yıllık Plan)

Diyetisyen ücreti neye göre değişir sorusu aklını kurcalayanlar için muayenelerinin sıklığını göz önünde bulundurmalarını önerebiliriz. Eğer haftalık muayeneniniz var ise durumunuz sürekli kontrol altında tutulmayı gerektiren ciddiyettedir ve buna göre bir diyetisyen ücreti ödersiniz. Ancak aylık muayeneler yeterli oluyorsa ödediğiniz diyetisyen ücretleri daha düşük olacaktır. Aldığınız kiloların sağlığınıza etkisi ve var olan hastalıklarınız muayene gün ve saatlerinizi belirleyecek, ödeyeceğiniz diyetisyen fiyatları değişecektir.

Ekstra Hizmetler

Bireysel beslenme danışmanlığı dışında;

 • Kurumsal beslenme
 • Hamilelikte beslenme
 • Emzirme döneminde beslenme
 • Çocuk beslenmesi
 • Ergen beslenmesi
 • Aile beslenmesi
 • Obezite beslenmesi
 • Yaşlılık döneminde beslenme
 • Beslenme eğitimi
 • Menopoz döneminde beslenme
 • Stres ve depresyonda beslenme gibi farklı ihtiyaçlarınız için de diyetisyen ücretleri size özel şekilde belirlenecektir. Aylık olarak yapılan kontroller için ödenen diyetisyen muayene fiyatları, tedavinin kapsamına göre belirlenecektir.

Diyetisyeninizi Nasıl Tercih Etmelisiniz? Önemli Olan Fiyat Mı?

Unutmayın, diyetisyen muayene fiyatları kişiye özel belirlenir. İki arkadaş aynı kiloda dahi olsanız ihtiyaçlarınız ve ideal kilonuz farklı olabilir. Bu nedenle diyetisyeninizi seçerken size en düşük fiyatı veren uzmanı değil ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verebilecek olan diyetisyeni seçmelisiniz. Önemli olan ne kadar diyetisyen ücreti ödediğiniz değil sağlıklı kilo vermeniz, dengeli beslenme alışkanlığı kazanmanız ve kendinizi iyi hissetmenizdir. Aksi halde yapacağınız diyetlerin sizi mutsuz etmesi kaçınılmazdır… Dikkat edin…

Şehrinizdeki en iyi diyetisyeni bulmak ve diyetisyen ücretleri hakkında bilgi almak için diyetisyen randevu seçeneğimizi değerlendirin…
Yorumunuzu Paylaşmak İster Misiniz?