Diyet ve Nlp Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ YÖNTEMLER DİYET LİSTESİ NERELERDEYİZ? SSS

Diyet ve Nlp Danışmanlığı Nedir?

NLP, düşünce gücünün zayıflama yöntemlerinde yardımcı bir kuvvet olarak kullanılması sistemidir. Kişinin kendini keşfetmesini sağlayan NLP sistemi ile beden imgesini saptaması, hedeflerini ve amaçlarını belirlemesi, kendine özel beslenme programını daha rahat ve yüksek motivasyonla uygulaması hedeflenir. Düşünce gücüyle zayıflama mantığına dayanan Diyet ve NLP Danışmanlığı, ülkemizde yeni yeni uygulanan kilo verme tekniğini hem öğretmek hem de başarılı sonuçlar almak için yapılır. Diyet NLP sistemi, bu alanda uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. NLP ile zayıflama yöntemleri her diyetisyen tarafından uygulanamaz.

Diyet ve Nlp Danışmanlığı Diyet Uzmanı – Sağlıklı Beslenme ve Diyet

diyet ve nlp danışmanlığı

Diyet ve Nlp Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Diyet ve NLP danışmanlığı, kişinin zayıflama ve diyet programlarında düşünce gücü ile zayıflamasına olanak tanıyan; olumsuz duygulardan kurtararak yanlış yeme alışkanlıklarını bıraktıran bir sistem olduğu için diğer danışmanlık hizmetleri ile birlikte kullanılabilir. NLP iletişim sistemi ile beynimize hükmetmek ve yemek yeme alışkanlığımızı değiştirmek mümkündür. Düşünce gücüyle zayıflama elbette tek başına olmayacak, destekleyici diyet ve egzersiz programlarıyla uygulanacaktır.

Uzman diyetisyen ya da beslenme danışmanı kontrolünde gerçekleştirilen NLP ile zayıflama yöntemleri, kişinin fiziksel ve psikolojik durumları göz önüne alınarak planlanmaktadır. Diyet NLP sistemi uygulanırken diyet uzmanı tarafından motivasyon ve destek sağlanmaktadır. Diyet ve NLP danışmanlığı sırasında danışanın fazla kiloları nedeniyle bozulan psikolojisi de düzeltilmektedir.

Diyet ve NLP Danışmanlığı Hizmetine;

  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Zihninize söz dinletmek için,
  • Yanlış yeme alışkanlıklarınızı değiştirmek için,
  • Fizyolojik durumunuza göre doğru beslenmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Diyet ve NLP Danışmanlığında Neler Yapılır?

Diyet ve NLP Danışmanlığı ile aşırı ya da yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından sizi korumak ve size özel beslenme programı oluşturmak amaçlanır. Düşünce gücüyle zayıflama yöntemi olan NLP sistemi sayesinde sağlıklı beslenmeye ek olarak kişinin zayıflıyor olduğuna dair inancı arttırılır. NLP ile zayıflama sürecinde danışanın hedefine sadık kalması sağlanır. Ayrıca Diyet ve NLP beslenme danışmanlığı dahilinde yapılanlar:

Ön varsayımlar tekniği

Diyet ve NLP danışmanlığı dahilinde ihtiyacınız kadar yemek yeme davranışını kazandırmak için uygulanan tekniktir. Düşünce gücüyle zayıflama uygulaması yapılırken geleceğinizin gözünüzün önünde canlanması sağlanır.Değişim teknikleri

Kilo almanıza sebep olan davranışlar tespit edilir ve kilo almanızı tetikleyen alışkanlıkların değiştirilmesi üzerinde çalışılır. Diyet NLP sistemi analizleri yapılır. Diyet ve NLP uygulamasında her kişiye özel teknik belirlenir.

Hoşlanma Hoşlanmama Tekniği

Diyet ve NLP danışmanlığı dahilinde zevklerinizin ve beğenilerinizin aklınızda nasıl kodlandığı ve değiştirileceği sizlere öğretilir. Sonraki süreçte var olan bilgilerinizin değiştirilmesi üzerine çalışılır. NLP ile zayıflama uygulanırken beklentileriniz göz önüne alınır.

Manivela Tekniği

Diyet ve NLP danışmanlığı kapsamında hangi davranışlar yüzünden aşırı yemek tükettiğiniz belirlenir. Elde edilen verilerle beraber motivasyon güçlendirme uygulamaları yapılır. Düşünce gücüyle zayıflama mantığı yavaş yavaş öğretilir.

Hedef Belirleme ve Uygulama

Kaç kilo vereceğinizi, nasıl ilerleyeceğinizi, egzersiz ve beslenme yöntemlerini belirlemenin yer aldığı aşamadır. Diyetisyen tarafından hazırlanan destekleyici beslenme programları ile hedefe nasıl ulaşacağınızı bulmayı sağlar. Düşünce gücüyle zayıflama çalışmalarının en önemli aşaması hedeften sonra planlı bir şekilde uygulamadır.

Diyetisyenler ve beslenme danışmanları Diyet ve NLP Danışmanlığı hizmetleri ile kilo vermenizin önündeki engelleri kaldırarak kilo vermeye odaklanmanızı sağlarken keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. NLP ile zayıflama, siz istedikçe mümkündür…


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.

Diyet ve NLP danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Diyet ve NLP danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin zayıflama ve diyet programlarında düşünce gücü ile zayıflamasına olanak tanıyan; olumsuz duygulardan kurtararak yanlış yeme alışkanlıklarını bıraktıran bir sistem olduğu için ücretleri kişiye göre değişecektir. Diyet ve NLP fiyatları hakkında en doğru bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyet ve NLP danışmanlığı kimler için gereklidir?

Diyet ve NLP danışmanlığı, kilolarından şikayetçi olan ancak bir türlü zayıflayamayan, kilo vermek için gerekli motivasyona ihtiyacı olan herkes için gereklidir. Diyet ve NLP danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Diyet ve NLP danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Diyet ve NLP diyetisyenleri, düşünce gücüyle zayıflama alanında uzmanlaşmış olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Diyet ve NLP danışmanlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenme amacı olanlar ve kilo vermek istiyorum diyenler için özel olarak hazırlanan diyet NLP sistemi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine göre belirlenir. NLP ile zayıflama süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyet ve NLP danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak diyet ve NLP danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.